Skocz do zawartości

komputer gamingowy za około 5000-5500pln


BarKeT

Recommended Posts

Czyli temperatury masz ogarniete. Podejrzewam, ze po porzadnym podkreceniu procka powroca tempy z Oberona, ale wtedy kupisz sobie trzeci wentylator i on zalatwi sprawe. Dwa wentylatory rozlokowane jak w 500 + zamkniety top to zawsze minus do temperatur procesora i wlasnie z tej kwestii wynikaja lepsze temperatury na procku w DX. Stestujesz sobie te smigla z dodatkowym zamontowanym na froncie (z obnizeniem domyslnego do poziomu dachu piwnicy, a dodatkowym danym od razu nad nim) lub tak jak w DX. Zobaczysz sobie tez, czy kalkuluje sie uzywac tej aternatywnej siatki na top, bo to jednak bedzie bomba do halasu komputera, a niekoniecznie moze wiele zrobic w temacie obnizenia temperatur. Warto tez miec na uwadze, ze wiecej powietrza wyciaganego poskutkuje wiekszym kurzeniem sie srodka. Jakbys chcial kupic dodatkowy wentylator, napisz z tym do polskiego oddzialu bq!. Powinno wyjsc to troszke taniej niz zamawianie ze sklepu. Deklarowana predkosc maksymalna smigiel sprzedawanych z obudowa jest nieistotne dla temperatur 100 rpm nizsza od tych sprzedawanych w sklepach, wiec tak mozesz taka prosbe uargumentowac (ze chcesz jak najciszej, a nie bedziesz grzebal w biosie przy jakichs krzywych, bo sie na tym nie znasz).

 

W krzywych widze wykazales sie wlasna inwencja i mi sie one nie podobaja, ale jak uwazasz, ze osiagniesz na nich lepszy efekt, to spoko ;) Ogolem eksperymentuj sobie :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Japanese Capacitor napisał:

W krzywych widze wykazales sie wlasna inwencja i mi sie one nie podobaja, ale jak uwazasz, ze osiagniesz na nich lepszy efekt, to spoko ;) Ogolem eksperymentuj sobie :]

w sensie to są te krzywe co ty podawałeś, tylko nie da się tak dokładnie odwzorować tego bo przedostatnia kropka np nie może mieć 100% tak samo jak ostatnia, tylko około 95% i nie da się tak pionowo ustawić krzywej żeby w przeciągu 2 stopni była zmiana powiedzmy o 50%, tylko minimum w przeciągu np 5-10 stopni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze krzywe to te, ktore wrzucilem Ci w ostatniej kolejnosci i powinno dac rade stworzyc cos mozliwie podobnego. U mnie np. da sie zrobic tak, ze wentylatory ze stopnia na stopien robia taki skok, ale jak u Gigusia sie nie da - tego nie wiedzialem. Ogolem to nie sa jakies tam na czuja zrobione w miare dobre krzywe, a imo najlepszy co idzie wyrzezbic bys mial cicho kiedy trzeba, a odpowiednia wentylacje kiedy ona jest potrzebna. Chwilke nad tym glowkowalem wlasnie na podstawie raportow, ktore mi tu wrzucales.

 

Cooler zrob zgodnie ze screenem, na ktorym byly dwa kolory, wentylatory obudowy ustaw tak, zeby od temperatury 46C na procku wskakiwaly na 100%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to przejście z 30% do 100% to 10 stopni różnicy, tutaj zdjęcie, czyli od 36 stopni do 46 jest przeskok 70%

 

Komputer w spoczynku wydaje od początku jakiś dziwny dźwięk takie pyrkanie i nie wiem czy to nie wiatrak coolera, bo w tamtej obudowie też to było słychać

IMG_20210130_151606.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...