Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 

5 minut temu, xXMateoXx320 napisał:

Co powiesz na ten www.x-kom.pl/p/389412-monitor-led-27-acer-nitro-xv272upbmiiprzx-czarny-hdr.html ?

 

Dopisałbyś swoje preferencje czy ma być matryca IPS czy 144Hz+ to must have itd... Do czego go będziesz uzywac?

Matryca ips. Ogólnie do grania i oglądania filmów. A gry to raczej nowości, czasami może se zagram w cod warzone albo r6 siege. Przeglądałem internet i znalazłem taki monitor https://www.x-kom.pl/p/593258-monitor-led-27-gigabyte-m27q-czarny-hdr-kvm.html?gclid=CjwKCAiA25v_BRBNEiwAZb4-ZdrKclUtiBAI-7cqCLjemGHdcybzhQoih7E8OjoW4dMN5p2KIn8BBhoC3PwQAvD_BwE Może jednak warto trochę zwiększyć budżet?

Opublikowano

Monitor będziesz chciał podłączyć do GPU od nVIDII więc nie wiem czy gsync pójdzie bo nie ma adaptiv-synca, jak tamten model wyżej. Jeśli znalazłbyś info ze po DisplayPorcie GsyncAdaptiv czy coś odpali to można go brać choć lepszy model to ten od Acera ze wzgl na lepsze/dobre odzwrorowanie kolorów palety DCI, sRGB na dobrym poziomie, poza tym monitor ma 4szt 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) więc Acer wydaje się lepszy 

A zapomniałem dodać,Acer ma cieńsze ramki co jest estetyczniejsze 

 

Róznice między 30Hz nie wiem czy odczujesz

Gigabyte jest tanszy (zobacz na promocje ponizej oferty - z kodem Gigabyte-M27Q masz rabat 170zł)

Opublikowano
19 minut temu, xXMateoXx320 napisał:

Monitor będziesz chciał podłączyć do GPU od nVIDII więc nie wiem czy gsync pójdzie bo nie ma adaptiv-synca, jak tamten model wyżej. Jeśli znalazłbyś info ze po DisplayPorcie GsyncAdaptiv czy coś odpali to można go brać choć lepszy model to ten od Acera ze wzgl na lepsze/dobre odzwrorowanie kolorów palety DCI, sRGB na dobrym poziomie, poza tym monitor ma 4szt 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) więc Acer wydaje się lepszy 

A zapomniałem dodać,Acer ma cieńsze ramki co jest estetyczniejsze 

 

Róznice między 30Hz nie wiem czy odczujesz

Gigabyte jest tanszy (zobacz na promocje ponizej oferty - z kodem Gigabyte-M27Q masz rabat 170zł)

Po podpięciu przez dvi działa. Niestety rabatu już nie ma.

 

Jednak chyba wezmę tego gigabyte'a. Jak się nie spodoba to zwrócę w ciągu 14 dni i zobaczymy co dalej.

Opublikowano

Moim zdaniem Acer jest lepszy od GG :) 
Fajny soft
Bezawaryjność (przynajmniej u mnie w innych modelu tej firmy)
cieńsze ramki

 

Zaden z monitorów nie ma złącza DVI ale pewnie z DP to wygląda podobnie

 

Pamietaj ze u nas na forum rozdają rabaty - nie to nie Święty Mikołaj, a koledzy z Xkoma :witojcie2:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Buda fajna, ale o co be z tą wersją (rozmiarem?)  grafy, bo się nie znam? 
    • No ja byłem na pogrzebie, nie raz. W mieście na największym cmentarzu mam kaplicę, gdzie zwykle są nabożeństwa, na kolejnym tak samo. Nie wiem, co się dzieje w przypadku, gdy nabożeństwo jest w rodzinnej parafii zmarłego, ale nie kojarzę praktycznie żadnego kościoła bez parkingu czy placu przed wejściem, poza takimi w ścisłym, zabytkowym centrum, ale zdaje się, że nawet na teren ciasnego starego miasta karawany wyjątkowo mogą wjeżdżać tak samo jak karetki, policja czy zaopatrzenie.   Tutaj sytuacja mimo wszystko jest IMHO specyficzna. O ile dobrze widzę, nie ma bezpośredniego przejścia z kościoła na parking, jeśli już, to przez budynek klasztoru/szkoły (?). Inna opcja to właśnie niesienie trumny wzdłuż Czerniakowskiej do skrzyżowania i potem Nowosielecką do wejścia na parking.   Tak, na wsiach jeszcze jakiś czas temu nosiło się albo i nadal przenosi trumnę z konduktem na cmentarz, jeśli jest blisko kościoła. Ale szczerze mówiąc - jakoś tego w centrum miasta nie widzę.  To nie jest boczna osiedlowa uliczka. I jednocześnie nie jest to pogrzeb z celebrą itp.  Wszystko to nawet jeśli trzeba się zgodzić, że widok trumny to nie jest też nic gorszącego. Ale IMHO wystarczy, że wyniosą ją na przystanek...    No właśnie, skoro już muszą, to albo tam powinien być dopuszczony wjazd obok przystanku (a faktycznie nie ma - wszędzie słupki) albo nie powinno tam być pogrzebów. A jeśli mimo wszystko są...  to na karawan przymknąłbym oko.    Ja wiem, że raz na milion jakieś dziecko będzie akurat biegło do przedszkola - ale to są skrajne przypadki, generalnie nic nikomu nie ma prawa się stać jeśli karawan na pięć minut wjedzie ostrożnie i bardzo powoli na chodnik. A podejrzewam jeszcze, że i pogrzeby nie odbywają się tam masowo?   OK, jasne, dura lex... no ale komentarz mam do tego chyba taki jak większość: Konfitura kiedyś w końcu wyłapie ostry wp...l i, jak tłumaczył klasyk: nie będę popierał, ale zrozumiem. A wcale nie jestem fanem kościelnych jasełek.
    • @Dikson Spotkałem się z takim czymś na początku zeszłego roku na OLX, kilka takich kont zgłosiłem i je zablokowali. Widać, że jest to walka z wiatrakami, najwidoczniej dalej udaje im się oszukiwać ludzi. 
    • Gdzie w końcu kupiłeś?  Ja akurat złotego wolę i nawet w przezroczyste etui wsadzę bo mi się bardziej podoba . 
    • Długo czytałem ten temat bez konta, ale w końcu nadszedł czas na kupno OLEDa. Do tej pory własciwie byłem nastawiony na Asusa PG27UCWM, ale ostatnio też zacząłem się jednak zastanawiać nad QD, a dokładniej Dell AW3426DW. Nastawienie na WOLEDa (czy jak to się tam teraz zwie bez white pixela) było głównie z obawy przed rysami przy czyszczeniu, ale niby w tej najnowszej generacji mocno poprawili wytrzymałość ekranu. Okno mam typowo za samym monitorem, więc z tym nie powinno być problemu, bo wprost na niego nic nie świeci + w razie czego mam rolety. Sam monitor będzie na ramieniu, więc minusy i plusy podstawy tych modeli mnie nie interesują. Mogę prosić o podpowiedzi czy warto iść w QD czy jednak poczekać np. na testy tego Asusa jak już się pojawi? Ew. może popatrzeć na jakieś inne modele QD oprócz tego Della, bo jednak do tej pory siedziałem na IPS 16:9, więc będzie to spory przeskok, ale z drugiej strony wolałbym chyba od razu przejść na 4K. Monitor będzie do grania, przeglądania internetu i okazjonalnego oglądania filmów (chociaż od tego głównie mam LG C4). Z takich dodatkowych rzeczy, to też nie mam zamiaru jakoś bardzo dostosowywać się pod monitor, jak np. ukrywanie paska windows. Mam świadomość, że szybciej się przez to może wypalić. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...