Skocz do zawartości

Zasilacz do dwóch kart graficznych RTX


Gość Mateusz

Recommended Posts

Gość Mateusz

Cześć,

Jestem na etapie rozbudowywania mojego komputera i chciałbym dołożyć drugą kartę graficzną - Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8GB GDDR6. Zastanawiam się, czy konieczna będzie zmiana zasilacza, czy mój aktualny zasilacz da sobie z tym radę. Z kalkulatorów PSU wychodzi, że maksymalny pobór mocy to ok 820 W. Z tego co szukałem to na chwilę obecną mało jest dostępnych zasilaczy powyżej 1000W w przystępnych cenach. Proszę o pomoc, każda opinia będzie przydatna ;)

 

Mój aktualny zestaw:

 

Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 2080 SUPER Gaming OC 8GB GDDR6
Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 4x16 GB (64 GB), 3200MHz, CL16
Obudowa Fractal Design Define S2
Zasilacz Corsair RM850X- 850W
Procesor AMD Ryzen 9 3900X, 3.8GHz, 64 MB, BOX (100-100000023BOX)
Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 512 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe
Płyta główna Gigabyte X570 AORUS ULTRA
Chłodzenie wodne Fractal Design Celsius S36

3 wentylatory

 

Pozdrawiam serdecznie,

Mateusz

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz

Dzięki za odpowiedź ;) Jednak dostałem dzisiaj dwie odpowiedzi z dwóch sklepów:

x-kom: "Jeżeli chodzi o zasilacz, w tej konfiguracji konieczna będzie zmiana na 1000 W. Mimo najszczerszych chęci w chwili obecnej nie mamy w ofercie dostępnych zasilaczy z taką mocą."

morele: "Co do zasilacza to na pewno potrzebna będzie zmiana na 1200w."

Zdaje sobie sprawę, że jest to w ich interesie, abym zakupił nowy zasilacz. Mimo to jest to niepokojące, a nie chciałbym narażać swojego sprzętu. Żadnego podzespołu nie podkręcałem i nie zamierzam tego robić. 

Może ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć na ten temat.

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gier wystarczy rm850x - on daje spokojnie 900W czyli jakies 1000w z gniazdka.

 

Jeśli podkręcasz procka, będzie chodził na 80-100% mocy +dwie grafy będą chodzić na 90-100%, wtedy będzie na styk i nie polecam tego, ale w "normalnym" użytkowaniu wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz

Dzięki wszystkim za pomoc ;) Powodem dołożenia drugiej karty faktycznie jest kopanie. Nie używam komputera do grania, a zajmuje się architekturą. Do codziennego użytku jedna karta jest wystarczająca.

Zmierzyłem przed chwilą miernikiem energii ilość watów podczas kopania na karcie graficznej 2080S i wyszło ok 260W, a dołączając do tego procesor R9 3900X wychodzi ok 400W. Mam nadzieję, że nie muszę się obawiać o podzespoły, a jakby coś stało się z zasilaczem to trudno. Podczas pracy mógłbym korzystać tylko z jednej karty.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...