Skocz do zawartości

kompatybilnosc ram-u


aditech

Recommended Posts

witam wszystkich  ,zakupilem nowy komputer skladam sam :) i tu pojawia sie problem poniewaz skladalem to przez pewien konfugurator i nie wychodzily zadne problemy  nic z niczym nie kolidowalo ,ale po zlozeniu wszystko sie uruchamia lecz na plycie swieci dioda dram.

Moje pytanie to czy moj ram jest rzeczywiscie niekompatybilny z  moja plyta (szukalem i uzyskuje rozne sprzeczne informacje) myslalem ze ram to ram .

konfiguracja to

obudowa fractal Pop Air

plyta - ASUS TUF Gaming Z690-Plus WIFI D4

ram- 32GB GSkill Trident Z Neo DDR4 3600 (2x 16GB) 

grafika-Zotac Gaming GeForce RTX 4080 Trinity OC

procesor-Intel Core i5-13600KF

dysk-2000GB Samsung 980 PRO - M.2

zasilacz-850W be quiet! Pure Power 11

chlodzenie - NZXT Kraken Z63 RGB 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprobuje cos dzis podzialac ,zmienialem ram na pojedyncze gniazdo ,nawet wziolem ze starego  komputera tez bez zmian,zastanawia mnie tez to ze podlaczam klawiature rgb pod usb i ona nawet nie mignie jesli chodzi o wtyczke to nie ma innej mozliwosci podlaczenia, glowny kabel 24+8 tez podlaczony,bede probowal wyciagac wszystko no i zobaczymy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powracam  z dobymi wiadomosciami  a wiec porzyczony  procesor 12 generacji zalatwil sprawe z biosem wymagal aktualizacji.

Napotkalem kolejny problem mianowice nic nie wyswietla mi sie nic na tym wyswietlaczu z pompy kraken z63 cos tam mignie przy starcie i tyle  w programie tez go nie widzi jako urzadzenie ,ktos moze mial podobny problem i wie jak to rozwiazac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...