Skocz do zawartości

Reset ustawień i bios


Gość Vvrpol

Recommended Posts

Gość Vvrpol

Cześć, 

od wielu lat miałam ustawione hasło biosu, z którym nigdy nie było problemow. Co prawda PC jest dość zjechany i po przejściach, często przestawal działać monitor, były problemy z obejrzeniem filmu, szybkością itd. Tydzień temu moja mama chciała włączyć komputer (więc też nie wiem co tam się dokładnie działo)  i po wpisaniu hasła za każdym razem pojawiało się, że jest nieprawidłowe. Wszystkie capslocki, numlocki, ctrl+shift i inne kombinacje sprawdzałam - faktycznie nie dało się zalogować. Informatyk w pracy poradził mi, żebym zresetowala ustawienia fabryczne dzięki którym podobno to hasło miało zniknąć, więc za jego rada otworzyłam klapę, wyjelam bateryjke z płyty głównej (za drugim razem zrobiłam zwarcie tych dwóch złotych części przy gniazdku baterii), popodlaczalam wszystko i faktycznie hasła już nie ma, ale pojawia się komunikat : CMOS checksum error -  defaults loaded; Chassis was opened, please check or enter setup to clear. Na wielu forach widziałam, że ludzie właśnie pytają się o ten komunikat, ale chciałam jakoś to sprecyzować biorąc pod uwagę to co zrobiłam zanim to się pojawiło. Trochę boję się, że coś spieprzylam jak to baba :D Zależy mi na tym że względu na mamuśke, która jako osoba w kwiecie wieku jest przyzwyczajona do tego właśnie urządzenia i nie lubi pisać rzeczy do pracy na laptopie. 

Czy coś mogę jeszcze zrobić czy pozostało tylko wymienianie jakichś części?

Dzięki i pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poustawialam wszystko tak jak było ;)  Ten komputer ma z 10 lat i wtedy moi rodzice postanowili sobie, że chcą mieć to hasło przed każdym włączeniem, głupie i teraz jeszcze  problematyczne :P Spisalam go trochę na straty i i tak nie mam go kiedy używać, ale czasem się przydaje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gość napisał:

Poustawialam wszystko tak jak było ;)  Ten komputer ma z 10 lat i wtedy moi rodzice postanowili sobie, że chcą mieć to hasło przed każdym włączeniem, głupie i teraz jeszcze  problematyczne :P Spisalam go trochę na straty i i tak nie mam go kiedy używać, ale czasem się przydaje 

To nie lepiej ustawić hasło na windows x) ?

Ogólnie ten komunikat się pojawia przy resetowaniu biosu przez zworki.
Przywrócenie jej do poprzedniego stanu i ustawienie w biosie na nowo ustawień z fabrycznych powinno rozwiązać problem

Pragnę przestrzec przed tego typu praktykami. Tak jak w starszych pcetach łatwo to obejść to jest to wysoce problematyczne w nowych (Np biznesowe laptopy)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...