Skocz do zawartości

Upgrade PC


ReverzE_PL

Recommended Posts

Witam. Chciałbym Upgrade'ować swojego PC'ta pod kątem chłodzenia i wydajności. Obecne tytuły gier i prace jakie wykonuje na nim powodują głośną prace chłodzenia oraz spadki FPS'ów. Niżej podaje obecną specyfikację PC i proszę o informację, czy na na tej skrzynce, zasilaczu czy płycie głównej jestem wstanie coś podciągnąć?

IMG_20240917_141854.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

550W wystarczy.

 

A i jeszcze jedno, jeśli nie kupiłeś 5800X3D, to nie zawracaj sobie głowy nim, gdyż w naszym kraju jest od zeszłego miesiąca nie dostępny, a ostatni dzwonek na nabycie drogą kupna tego CPU to było minione lato. Lepiej kup 5700X3D, w normalnych pieniądzach jest jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że 5800X3D są prawie w ogóle niedostępne, jedynie u majfrendów. Zastanawiałem się, czy czasem od nich nie zamówić, ale ciekawe jak z gwarancją 🤔 Druga sprawa, jeśli zasilacz wystarczy to czy płyta główna na pewno nie będzie w jakiś sposób ograniczać 5700X3D i rtx 3070 wraz z Ramem jak napisał @Dziarson 3600 cl14. Czytałem, że czasami płyty główne blokują ram i dyski M2 (Chciałbym rozszerzyć też pamięć) więc się zastanawiam.

Robiąc upgrade, chciałbym na spokojnie bardzo dobrze dobrać komponenty z waszą pomocą. 

Edytowano przez ReverzE_PL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zaktualizować temat. 

Kupiłem RTX 3070 TI TUF wraz z nowym zasilaczem 700W. Po obciążeniu w grach i przez Furmarka karta przechodzi testy i grzeje się tylko do 65-72°. Lecz po dłuższym obciążeniu (10-20min) wyłącza się monitor oraz klawiatura i myszka. Po ponownym włączeniu komputera, wszystko wraca do normy. Reszta podzespołów została jak wyżej w specyfikacji. Co może być powodem tego wyłączania?

Edytowano przez ReverzE_PL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spl97 modelu dokładnego nie znam, bo montował serwis i naklejkami do górnej obudowy chyba. Wiem, że jest to Endorfy. Jeśli jest to kluczowe, mogę dziś sprawdzić jaki dokładnie model. 

 

Aktualizacja: zasilacz to ENDORFY Vero L5 Bronze 600W

Edytowano przez ReverzE_PL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...