Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, zakupiłem wiedźmina 3 next gen, 

mam pytanie następujące: mianowicie da się grać na niższej rozdzielczości niż tą co posiadam, z detalami wszystkimi ustawionymi na minimalne , natomiast sprawdziłem temperatury podczas gry w programie HWmonitor i GPU się nagrzewa do 90 stopni a CPU podobnie, jestem posiadaczem laptopa Asus x556uqk.

Czy mogę z takimi temperaturami grać? Nic się nie uszkodzi? To normalne temperatury jak na taki sprzęt i taką grę? Przy mniej wymagających grach temperatury oscylują po 70 parę stopni ,max dobijają do 80 paru. W maju tego roku wymieniałem w serwisie dysk na SSD , czyścili mi również laptopa w środku z kurzu i wymieniali pastę, sterowniki zaktualizowane. Bardzo bym chciał pograć ale się trochę obawiam że coś się uszkodzi. Nie martwić się niczym? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Opublikowano

Od razu po serwisie nie sprawdzałem temperatur podczas grania, opisuję po prostu jakie są aktualnie, nie wiem jaką pastę nałożyli, wiem że po prostu zmienili na nową. A co do moich pytań jaka jest odpowiedź?

Opublikowano

Zakładasz drugi taki sam temat w innym dziale kompletnie ignorując rady które dostajesz jaki jest w tym sens? używać możesz im wyższa temperatura tym gorzej wiadomo (szybciej puszczą kulki pod gpu :E :hihot:) weź.  nawet jakieś cztery jednakowe nakrętki po wodzie mineralnej itp ważne aby były takie same i podstaw pod laptopa w każdym rogu testowo, jak będziesz miał większy prześwit od spodu to powinno być lepiej. Druga sprawa że serwis pewnie nałożył klasycznie lipną pastę.

Opublikowano

GPU ma 28nm proces, więc będzie ciepłe. Przy takich temperaturach na paście wręcz powinno się w serwisie wrzucić PTMa za CPU i GPU. Bo raz, że zbił by kilka stopni w tych warunkach, dwa, nie trzeba go już później wymieniać. Temperatury w okolicy tych 90stC to sporo, i pasuje je jakoś obniżyć, przez jaką podkładkę chłodząca, lub nawet znalezienie nie-remasterowanej wersji W3, która zauważalnie mniej męczy sprzęt. Jakiś czas grałem w W3 na laptopie z MX150 i tak właśnie zrobiłem, było chłodniej.

  • Upvote 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Buda fajna, ale o co be z tą wersją (rozmiarem?)  grafy, bo się nie znam? 
    • No ja byłem na pogrzebie, nie raz. W mieście na największym cmentarzu mam kaplicę, gdzie zwykle są nabożeństwa, na kolejnym tak samo. Nie wiem, co się dzieje w przypadku, gdy nabożeństwo jest w rodzinnej parafii zmarłego, ale nie kojarzę praktycznie żadnego kościoła bez parkingu czy placu przed wejściem, poza takimi w ścisłym, zabytkowym centrum, ale zdaje się, że nawet na teren ciasnego starego miasta karawany wyjątkowo mogą wjeżdżać tak samo jak karetki, policja czy zaopatrzenie.   Tutaj sytuacja mimo wszystko jest IMHO specyficzna. O ile dobrze widzę, nie ma bezpośredniego przejścia z kościoła na parking, jeśli już, to przez budynek klasztoru/szkoły (?). Inna opcja to właśnie niesienie trumny wzdłuż Czerniakowskiej do skrzyżowania i potem Nowosielecką do wejścia na parking.   Tak, na wsiach jeszcze jakiś czas temu nosiło się albo i nadal przenosi trumnę z konduktem na cmentarz, jeśli jest blisko kościoła. Ale szczerze mówiąc - jakoś tego w centrum miasta nie widzę.  To nie jest boczna osiedlowa uliczka. I jednocześnie nie jest to pogrzeb z celebrą itp.  Wszystko to nawet jeśli trzeba się zgodzić, że widok trumny to nie jest też nic gorszącego. Ale IMHO wystarczy, że wyniosą ją na przystanek...    No właśnie, skoro już muszą, to albo tam powinien być dopuszczony wjazd obok przystanku (a faktycznie nie ma - wszędzie słupki) albo nie powinno tam być pogrzebów. A jeśli mimo wszystko są...  to na karawan przymknąłbym oko.    Ja wiem, że raz na milion jakieś dziecko będzie akurat biegło do przedszkola - ale to są skrajne przypadki, generalnie nic nikomu nie ma prawa się stać jeśli karawan na pięć minut wjedzie ostrożnie i bardzo powoli na chodnik. A podejrzewam jeszcze, że i pogrzeby nie odbywają się tam masowo?   OK, jasne, dura lex... no ale komentarz mam do tego chyba taki jak większość: Konfitura kiedyś w końcu wyłapie ostry wp...l i, jak tłumaczył klasyk: nie będę popierał, ale zrozumiem. A wcale nie jestem fanem kościelnych jasełek.
    • @Dikson Spotkałem się z takim czymś na początku zeszłego roku na OLX, kilka takich kont zgłosiłem i je zablokowali. Widać, że jest to walka z wiatrakami, najwidoczniej dalej udaje im się oszukiwać ludzi. 
    • Gdzie w końcu kupiłeś?  Ja akurat złotego wolę i nawet w przezroczyste etui wsadzę bo mi się bardziej podoba . 
    • Długo czytałem ten temat bez konta, ale w końcu nadszedł czas na kupno OLEDa. Do tej pory własciwie byłem nastawiony na Asusa PG27UCWM, ale ostatnio też zacząłem się jednak zastanawiać nad QD, a dokładniej Dell AW3426DW. Nastawienie na WOLEDa (czy jak to się tam teraz zwie bez white pixela) było głównie z obawy przed rysami przy czyszczeniu, ale niby w tej najnowszej generacji mocno poprawili wytrzymałość ekranu. Okno mam typowo za samym monitorem, więc z tym nie powinno być problemu, bo wprost na niego nic nie świeci + w razie czego mam rolety. Sam monitor będzie na ramieniu, więc minusy i plusy podstawy tych modeli mnie nie interesują. Mogę prosić o podpowiedzi czy warto iść w QD czy jednak poczekać np. na testy tego Asusa jak już się pojawi? Ew. może popatrzeć na jakieś inne modele QD oprócz tego Della, bo jednak do tej pory siedziałem na IPS 16:9, więc będzie to spory przeskok, ale z drugiej strony wolałbym chyba od razu przejść na 4K. Monitor będzie do grania, przeglądania internetu i okazjonalnego oglądania filmów (chociaż od tego głównie mam LG C4). Z takich dodatkowych rzeczy, to też nie mam zamiaru jakoś bardzo dostosowywać się pod monitor, jak np. ukrywanie paska windows. Mam świadomość, że szybciej się przez to może wypalić. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...