Skocz do zawartości

Ustawienie 2 monitorów


Gość Mateusz

Recommended Posts

Witam

Mama takie pytanie : mam Windows 10 i podłączyłem sobie 2 monitor z ustawieniem " rozszerz te monitory ". Czy można ustawić aby programy, pliki, foldery itd. otwierały się na ekranie na którym są uruchamiane? Na chwile obecną uruchamiane wszystko pokazują się raczej na ekranie głównym, choć np. ustawienia domyślnie wyświetlają się na dodatkowym ekranie. Czy istnieje możliwość systemowego ustawienia czy też trzeba ściągać dodatkowe oprogramowanie ( zależało by mi na rozwiązaniu systemowym ).

Z góry dziękuję za pomoc

P.S. Wiem o kombinacji [WINDOWS]+[SHIFT]=[STRZAŁKA_LEWA/PRAWA], ale z powody że nigdy do końca nie wiem gdzie otworzy się dane okno jest ona trochę nieporęczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja niestety nie potrafię Ci pomóc w tej sprawie - nie wiem wszystkiego niestety, a nawet mędrzec nie wie wszystkiego... - ale może ktoś inny bedzie wiedział i coś podpowie - chwilę poczekaj ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2017 o 00:41, Finkregh napisał:

Otwierasz folder i odpala się on na monitorze głównym. Łapiesz za okno i przeciągasz na monitor 2

Przy następnym otwarciu będzie on już tam gdzie go zostawiłeś ( a przynajmniej tak to u mnie działa )

 

Rzeczywiście to działa, ale to nie jest rozwiązanie tego konkretnego problemu,poza tym problem z aplikacjami (zawsze główny, w większości przypadków kombinacja [WINDOWS]+[SHIFT]+[STRZAŁKA_LEWA/PRAWA] nie działa, a złapać za okienko się nie da), poza tym często zamieniam docelowy monitor w zależności co wykonuje (np porównanie grafik) i zależało by mi na definitywnym rozwiązaniu. Jeżeli takowe nie istnieje, to po prostu poproszę o taką informację, żeby temat był zamknięty ( w tym przypadku proszę pisać tylko w wypadku absolutnej pewności.

Scott Adkins i Finkregh dziękuję za wasze odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...