Skocz do zawartości

skypan

Użytkownik
  • Postów

    2 100
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez skypan

  1. @Suchy211 Królowa statystyka musi być
  2. Wystarczy zwinąć z rynku zagraniczny kapitał by pokazać realną siłę naszej gospodarki. Jak by do wyliczenia PKB zostawić tylko nasz rodzimy kapitał, który działa w Polsce (i za granicą) wyglądało by to inaczej. Podstawą naszej gospodarki są rodzime male i średnie firmy, które maksymalnie dojone są przez państwo vs zachodnie koncerny, które mają wiele np. zwolnień podatkowych. Owszem dają miejsca pracy ale w ogólnym rozrachunku to one i kraje z których pochodzą na tym więcej korzystają niż nasza gospodarka. No i w ogólnym rozrachunku widzimy jaki wytworzyliśmy produkt krajowy brutto, który nijak ma się do narodowego produktu. A to wszystko stanowi o realnej sile naszego państwa. W takim przypadku kończymy z PKB jako główne kryterium oceniającym stan gospodarki lub staramy się je tak zmodyfikować by odzwierciedlało jak najbardziej stan faktyczny.
  3. Kręcimy się w kółko. Jakoś PKB trzeba wyliczyć. Jak @Zdzisiu zauważył zwiększenie zadłużenia państwa zwiększa PKB. Nasz na pewno jest dług do spłacenia co nie musi przekładać się na siłę naszej gospodarki. Czas najwyższy zmienić te wyliczenia jako główny miernik gospodarki państwa.
  4. PKB chociażby nie uwzględnia faktycznego podziału dochodu. Można to odnieść do medianej wynagrodzeń.
  5. Jak każdy miernik także PKB powinno być urealnione do obecnych czasów. Uproszczone wyliczenia PKB ma tą zaletę, że łatwo porównuje się gospodarki światowe. Nie pytajcie jak to zrobić by wyliczenia PKB były bardziej realne w dobie globalizacji w kontekście kraju czy świata bo tego nie wiem. Nie jestem jedyną osobą na świecie, która dostrzega uproszczenia w wyliczaniu PKB. W jeden wór nie da się wrzucić wszystkich aspektów związanych z gospodarką krajową tak by "jakoś" porównać ją z innymi gospodarkami. Jednak to nie wyklucza dyskusji by zmienić sposób wyliczania PKB by był bardziej realny.
  6. Wszyscy skupiają się na PKB a to nie jest jedyny miernik "dobrobytu" państwa i dochodzimy do absurdalnych sytuacji, że jako 20 gospodarka świata nie potrafimy zadbać o kluczowe sprawy mające bezpośredni wpływ na życie ludzi w Polsce. Już UE myśli nad tym jak "urealnić PKB".
  7. @GordonLameman Gospodarka/państwo na tyle jest silne na ile faktycznie pozostaje w niej pieniędzy. PKB tego nie odzwierciedla jak powinno. @LeBomB W umieszczonym linku jest to o czym piszę - brutto. Więc sposób liczenia "PKB" obecnie powinien być zmieniony.
  8. PKB już dawno powinno pójść do lamusa. Za wiele to nie ma wspólnego z realnym zyskiem państwa.
  9. To akurat fantastyka Tego nikt nigdy nie zrobi. Sobie koryta nie będą odcinać. Niezależnie od strony.
  10. Bo chcą mieć to czego faktycznie nie mogą.
  11. Na szczęście rozwody partnerskie obecnie w Polsce są zabetonowane. Musi nam unia powiedzieć jak mogą się rozwieść
  12. To jest właściwie temat rzeka gdy rozszerzymy to jeszcze na inne aspekty włączając w to całą elektronikę, wszelkiej maści umowy, zgody itd. W tym całym syfie są jednak wyjątki. Firma Blackmagic i program DaVinci Resolve. Jest tani, kupujesz raz i kolejne aktualizacje dostajesz za darmo. Jak długo tak będzie to nie wiem. Trwa to już kilka ładnych lat. Z informacji jakie przekazali w tym jak i zeszłym roku na NAB wychodzi, że nie chcą tego zmieniać. Jedynie zaznaczyli, że mogą pojawić się dodatkowe opłaty za bardziej zaawansowane funkcje Ai, które kiedyś tam wylądują w programie. Chociaż muszę zaznaczyć, że DR już teraz posiada wiele rozwiązań Ai, które liczone są lokalnie
  13. To warto kupić by postawić sobie na półce
  14. Jak zasłonisz okna to pornol jest OK
  15. Co do finału The Boys mam podobne odczucia jak @Pentium D Początek sezonu był ciekawy a później wszystko spłycone i nie do końca wyjaśnione. Twórcy zapowiadali coś niesamowitego a wyszło typowo. Nijak. Serial był głupkowaty i prosty ale ostatni odcinek spadł poniżej tego poziomu. Niestety skończyli jak Gra o tron, Gwiezdne wojny, Westwordl itd.
  16. To już się dzieje od dawien dawna.
  17. @LeBomB Odnośnie życia w ciąży już się wypowiedziałem. Co do Co do najcięższych przestępstw przeciwko życiu lub zdrowiu i rozpatrzeniu wszystkich możliwych opcji związanych z popełnionym czynem jestem za karą śmierci. Eutanazja lub odłączenie od aparatury podobnie No bo nie jest co nie oznacza, że nie mogę lub nie chcę o tym dyskutować. Człowiek nie jest 0-1.
  18. @LeBomB @Grolshek Czytając moją wcześniejszą wypowiedź można było coś wywnioskować a nie zadawać dość podobne pytanie Ale nie oczekuję tego od was.
  19. Ochłoń. A nawet możesz to sobie nazwać zabiegiem estetycznym.
  20. W przypadku ludzi ludzie się zezwierzęcili a w przypadku zwierząt są bardziej ludzcy. Można akceptować tabletkę dzień po, zrozumieć sytuację gdy życie zagraża życiu, gdy życie jest obarczone pewnymi wskazaniami medycznymi. Tak. Tu mogę dyskutować i zaakceptować pewne "rozwiązania". Dzisiaj w Zet-ce Kotula rozmawiała o związkach partnerskich. Wiadomo bo unia, bo inne kraje. Ciekawie się zrobiło gdy doszło do rozmowy o zrównanie wieku emerytalnego. Tutaj jej inne kraje nie interesują i "uzasadniła" dlaczego. No niby temat z innej orbity ale pokazuje jak działa liberalna patologia. Oczywiście skrajna patologia też jest po prawej stronie. Akurat oni. Wybrańcy zawiedli. Jak mogli. Śmieszne. Ciekawe kto się wylosuje w 2027 r.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...