Skocz do zawartości

MOjKomputeR2017!


Gość Michał

Recommended Posts

Co sądzicie o takich podzespołach, coś zmienić?chodzi mi o wydajności, ładna prezentacje komputera ale bez szaleństw, z czasem wieku podkręcenia:) Czekam na propozycje od innych, wysyłajcie swoje pomysły,opinie. Czy dało by w tej cenie coś mocniejszego skręcić?https://www.morele.net/inventory/info/ec0c0bc6/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wybrałeś ale można inaczej:

Polecałbym brać Adata XPG 2x8GB 3000

Można brać tańszą MSI B350 Tomahawk albo Asrock AB350 Pro4 albo lepsza/nowsza rewizja MSI B350 Tomahawk PLUS ale wybrałeś dobrą Asrock AB350 GAMING K4

Lepiej brać zwykłą Toshiba 1TB DT01ACA100 albo WD 1TB Blue

Możesz spokojnie brać inne SSD Plextor M7V 128GB albo SP S57 120GB ale wybrałeś dobrą Adata U800

Polecałbym brać i zrobić Lapping Zalman CNPS10x

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam dopłacić do MSI B350 GAMING PRO CARBON lub SNSV ROG STRIX B350-F GAMING - to najlepsze B350 na rynku z porządnymi sekcjami zasilania, a wcale nie są jakoś przesadnie drogie. Po większej taniości oczywiście też można, ale lepiej mieć coś lepszego wg mnie. Jako GPU warto rozważyć GTX 1060, to dobra alternatywa i za 1229 zł można dorwać fajną Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB. Nie wiem, jak z zapinkami pod Zalmana, ale z natywnych za podobne pieniądze jest be quiet! Pure Rock. Na pozostałych częściach się za bardzo nie znam, więc nic nie doradzę, ale powyżej są fajne propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomcug napisał:

Ja polecam dopłacić do MSI B350 GAMING PRO CARBON lub SNSV ROG STRIX B350-F GAMING - to najlepsze B350 na rynku z porządnymi sekcjami zasilania, a wcale nie są jakoś przesadnie drogie. Po większej taniości oczywiście też można, ale lepiej mieć coś lepszego wg mnie. Jako GPU warto rozważyć GTX 1060, to dobra alternatywa i za 1229 zł można dorwać fajną Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB. Nie wiem, jak z zapinkami pod Zalmana, ale z natywnych za podobne pieniądze jest be quiet! Pure Rock. Na pozostałych częściach się za bardzo nie znam, więc nic nie doradzę, ale powyżej są fajne propozycje.

Be quiet! Pure Rock (BK009) jest wydajny/cichy ale jest droższy o ~30zl [problem z Lapping :/]. Zalman CNPS10x obsługuje AM4 Link i kosztuje 102zl [dobra cena i można spokojnie zrobić Lapping].

Lepiej brać Gainward Phoenix GTX1060 6GB za 1289zl zamiast zwykłego Palit'a :) ale bierze XFX Rx580 8GB to też będzie dobrze [tylko nie wiem jak jest LoudNoise :zzz:].

Chyba że Palit JetStream to warto brać :D.

Oczywiście warto dopłacić do MSI B350 GAMING PRO CARBON/ROG STRIX B350-F GAMING na przyszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się teraz nad tą ROG STRIX B350-F GAMING ale czy ten zasilacz to wszystko utrzyma? A co to zalmana, nie będę odrazu robił lepping procesora,a czy jest wydajniejsza od tej SiletiumPc,wydaje mi się że wszystko to to samo  :P A co sądzicie nad tym https://www.morele.net/monitor-samsung-ls24f350fhuxen-773879/ tez czekam na propozycje ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

48 minut temu, Gość Michał napisał:

Zastanawiam się teraz nad tą ROG STRIX B350-F GAMING ale czy ten zasilacz to wszystko utrzyma? A co to zalmana, nie będę odrazu robił lepping procesora,a czy jest wydajniejsza od tej SiletiumPc,wydaje mi się że wszystko to to samo  :P A co sądzicie nad tym https://www.morele.net/monitor-samsung-ls24f350fhuxen-773879/ tez czekam na propozycje ?

 

Spokojnie możesz brać ROG STRIX B350-F GAMING.

Nie mówię o Delid'ie CPU tylko o Lapping na podstawkę pod CPU Cooling [proszę nie mylić Lapping a Delid]. Zalman Optima minimalnie lepszy od SPC Fera'y 3 ale SiletiumPc Fera3 też jest wydajny i dobry [masz gratis Pasta Pactum] - spokojnie możesz brać. Na razie nie zamawiaj Zalmana Optima bo nie wiem jaką mają rewizję w Morele [bo starsze rewizje nie mają podstawki do AM4].

Monitor Samsung LS24F350FHUXEN - ale będziesz musiał podłączyć przez HDMI tylko nie przez VGA/D-SUB.

Zasilacz Corsair CX450M 450W spokojnie ogarnie. Masz kilka PSU do wyboru: Cougar STX 550W albo SilverStone SE Plus 500W

Myślałem jeszcze o MSI X370 Gaming Plus ale ma ALC892 a szkoda że nie ALC1220 [dobra cena 525zl].

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Gość Michał napisał:

A jakie kości ram proponujesz do tej płyty głównej  ROG STRIX B350-F GAMING. Co sądzisz o https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-led-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-white-cmu16gx4m2c3000c15-929846/

 

Może być Corsair Vengeance

Możesz brać G.Skill Aegis bo ASUS lubią współpracować z Pamięciami G.Skill

Albo w innym sklepie Adata XPG Z1 albo G.Skill Trindent Z

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość napisał:

https://www.morele.net/inventory/info/a6f60eaa/ ostateczny wybór podzespołów, musiałem zmienić kartę graficzną ze względów cenowych. Zdecydowałem się na mocniejszy zasilacz, co sądzisz, jest ok?

Nie działa LINK

 

Pierwszy LINK - musisz wybrać jedno MainBoard/DDR4/PSU/SSD/HDD bo przekraczać ponad 7000zl za zestaw

Edytowano przez Michagm
Poprawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze ~1300zl to możesz mieć lepsze GPU np:

Zotac GTX1060 6GB najtańsza i długa gwarancja

Gainward GTX1060 6GB Phoenix za 1289zl dobra cena

ASUS Rx580 4GB lepiej wziąć zamiast Rx570

 

Najsłabszy punkt jest - Toshiba P300 [niby szybki dysk ale jest nie udany]

Wystarczy wziąć Toshiba DT01ACA200 albo Seagate Barracuda

Najlepiej szukać HDD z 5900 obr/min na dane/do gier/itd. bo są bardziej żywotne, w miarę szybkie i ciche dyski tylko problem jest taki że Morele za drogo sprzedaje HDD z 5900 obr/min.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...