Skocz do zawartości

Zen


Gość Master

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

12 godzin temu, Gość Master napisał:

@tomcug
Tak wiem
ale wiesz co zmieniłem zdanie na MSI RTX 2060 Gaming Z
ludzie na forach spuszczają się nad tym jaka ta karta jest zajebista. i w benchmarkach chyba najlepszy RTX 2060 wypada.

 

Rzeczywiście jest to jedna z najlepszych 2060-tek na rynku. Ale tak jak Dziarson pisał, niewiele wyżej jest przyzwoity 2060 SUPER. Zatem decyzja należy już do Ciebie - RTX 2060, RTX 2060 SUPER albo czekać na obniżki Navi, które nie bardzo wiadomo, kiedy będą (na razie dostępność licha, więc ciężko powiedzieć). Trudny wybór, ale na coś musisz postawić ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master

Chciałbym zamawiać rzeczy z xkomu a tam niestety nie ma tak tanich 2060s

Chyba żebym wziął płytę główną msi b450 a-pro zamiast g+ max.

Lub wybrać tego najtańszego zotac 2060s. Co sądzicie?  wgl jest znaczna różnica wydajności pomiędzy 2060s a zwykłym?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 SUPER jest jakieś 14% szybszy od zwykłej wersji. Co do tanich modeli, w x-kom mają chociażby Palita Dual czy klona ze znaczkiem Gainward. Z tym, że nie mam pojęcia, jak się ten model spisuje pod względem kultury pracy, w ogóle brak opinii w sieci, a w rękach nie miałem.

 

EDIT:

 

Daniel miał ostatnio tę kartę w jednym gotowcu:

 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/chillblast_fusion_daybreak_gaming_pc_test_gotowego_pc_dla_graczy-10086-2.html

 

Mówi, że nie przebija się przez nisko ustawione wentylatory w obudowie (39,3 dBA dla całego kompa). Czyli można spokojnie brać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master

@tomcug

A co sądzisz o tej karcie
MSI RTX 2060 SUPER VENTUS OC ?
chciałbym jeszcze zapytać czy uważasz że płyta główna ma znaczący wpływ na wydajność?
opłaca się dorzucić 50zł do lepszej wersji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ventus to nie jest jakaś wysoka półka, ta karta wcale nie musi być dużo lepsza od Palita Dual. Dokładnie nie ma szans powiedzieć, bo nie ma nigdzie testu porównawczego. Jakbym miał dopłacać, to raczej od razu do tej wersji:

 

https://www.x-kom.pl/p/505286-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-super-gaming-oc-white-8gb-gddr6.html

 

Płyta główna na wydajność nie wpływa wcale, jedynie na możliwości komputera (liczba slotów, złączy, portów). Plus ewentualnie może ograniczać przy podkręcaniu, gdyby sekcja się przegrzewała, ale to już strasznego paździerza trzeba by wybrać, żeby R5 2600 nie ogarnął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master

@tomcug

W takim razie MSI B450 A-PRO wezmę zamiast tego gaming max+
Strasznie mało opini na temat tych RTX 2060S
trochę boję się brać kota w worku, o RTX 2060 Gaming Z to opinii jest multum same pozytywy.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master

Hej hej sorry że znowu zawracam wam głowę ale Black z kanału xkom zrobił fajny filmik
porównawczy tych RTX 2060Super
i powiem szczerze że ta karta Zotac GeForce RTX 2060 SUPER mini 8GB GDDR6
jest całkiem spoko jak na cenę 1799zł
musiałbym zapłacić w zasadzie 80zł więcej niż za RTX 2060 Gaming Z
warto? co sądzicie?
ps: pod ryzen 5 2600

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo nie jest to dobra karta. Miałem model z tym samym chłodzeniem na słabszym RTX 2060 i już tam była tragedia, jeśli chodzi o temperatury/hałas. Co do testu Blacka, nie wiem, na ile jego warunki (benchtable) przekładają się na normalne użytkowanie w obudowie, ale podejrzewam, że mają z nimi niewiele wspólnego, więc absolutnie bym się nim nie sugerował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno RTX 2060 SUPER, ale nie ten ZOTAC. Tak jak pisałem wcześniej, nie miałem w ręku Palita Duala, ale naprawdę nie sądzę, żeby w typowym użytkowaniu w obudowie spisywał się gorzej. Miałem natomiast kartę firmy ZOTAC i wiem, że to chłodzenie jest tak beznadziejne, że w życiu bym nie polecił jakiekolwiek akceleratora na nim bazującego:

 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/zotac_gaming_geforce_rtx_2060_amp_test_karty_graficznej-8683.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)
To znowu ja, nie spocząłem ale wychodzę do was z nowym zestawem
i to chyba ostatni pomysł jaki mam na RTX 2060S
Bardzo fajny Gigabyte kosztem płyty głównej
https://ibb.co/9sLH61P
Kilka pytań:
- Co sądzicie o tej płytce ogólnie? opłaca się kupić tańszą?
- Czy Ryzen 5 2600 wgl daje radę z Superami? Bottleneck?
- Jeśli możecie porównać ten zestaw vs zestaw z MSI B450 Gaming Plus Max i RTX 2060 Gaming Z. który lepszy.
Wiem że dużo ale chodzi w końcu o szczęście klienta (i 4000zł) :) pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomcug
ale właśnie ja nie chcę podkręcać Ryzena
po pierwsze nie mam kasy na Ferę  i użyje stockowego chłodzenia
poza tym osoba która mi składa kompa twierdzi że od podkręcania psuje się procek.
a co sądzisz wgl o tej taniej płycie głównej? jednak 100zł mniej to może coś oznaczać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym na razie nie podkręcać procesora a ewentualnie za jakiś czas gdy przestanie wystarczać to wymienię na lepszy model
Na razie może być nie podkręcany Ryzen 5 2600?
co z tą płytą ostatecznie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez OC będzie oczywiście gorzej, ale to sam zobaczysz. Chłodzenie można dokupić później. Z tanich płyt polecam również MSI B450-A PRO (najlepiej wersję MAX), ma mocniejszą sekcją zasilania niż ten GIGABYTE. Przy czym jest nieco droższa, więc niekoniecznie musisz ją wybrać. Obecna również będzie ok, nie masz się czym przejmować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...