Skocz do zawartości

Asus TUF B450-plus gaming nie mogę wejść do BIOSu


Lopyt

Recommended Posts

Spec.

R5 2600

Rx 5600xt

Viper 2x8 3200mhz cl16

Vero l3

 

Witam.

Mam problem z płytą główną Asus TUF B450-plus gaming, nie mogę dostać się do BIOSu.

Kilka dni temu kupiłem ten zestaw i samodzielnie go złożyłem, na początku wszystko działało, do BIOSu mogłem dostać się normalnie. Po zainstalowaniu sterowników i wstępnej konfiguracji, wszedłem do BIOSu i ustawiłem tryb D.O.C.P Standard (Asusowe xmp), automatycznie ustawiło wszystko jak trzeba 3200mhz cl16. Przeszedłem do systemu, wszystko działało, ale później tego samego wieczoru przez przypadek wcisnąłem na klawiaturze przycisk do wyłączania komputera. Włączyłem komputer i (z tego co pamiętam) pojawił mi się ekran o tym, że komputer został awaryjnie wyłączony. Prawdopodobnie po tym wydarzeniu za każdym razem jak próbuję wejść do BIOSu to jedyne co dostaje to czarny ekran, dopóki nie wyłączę komputera przyciskiem na obudowie. Kiedy nie próbuję dostać się do BIOSu to system startuje normalnie i wszystko działa.

 

Resetowałem BIOS poprzez wyciągnięcie baterii najpierw na 20-30 minut, a później na całą noc, nie przyniosło to efektu, resetowałem też zworką na płycie. Próbowałem z innymi kościami ram w innych slotach. Próbowałem z inną kartą graficzną, też nie ma efektu. Sprawdzałem też bez karty z monitorem podłączonym do płyty - nic się nie wyświetlało. Z innym monitorem i kablem hdmi też nie działa.

Przez uruchamianie zaawansowane w windowsie też nie mogę się dostać, nie ma opcji wejścia do BIOSu.

.

Jest na to rozwiązanie czy może powinienem płytę wysłać na gwarancję?

Edytowano przez Lopyt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...