Skocz do zawartości

Sprzedaż komputera, a brak dokumentów


Gość Artur

Recommended Posts

Gość Artur

Witam, mam zamiar sprzedać komputer, jednak nie mam do niego żadnych dokumentów - został kupiony od znajomego informatyka, a nie w sklepie i chciałbym się dowiedzieć czy będzie problem z taką sprzedażą przez internet (np olx) oraz jak bardzo w takich sytuacjach obniża się cenę komputera - w tym przypadku jego koszt to około 4000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znajomy informatyk papierów nie dał bo wyjebał cie na cenie na 1500zł podaj graty co masz w srodku niektóre czesci maja dozywotnią gwarancje .

A powinien na kazdy zakupiony grat dac ci gwarancje ev faktóre ,najwyzej jak cos to napiszesz ze dajessz pisemna gwearancje na np 1 miesiac na wypróbowanie albo i nic . 

Edytowano przez Dziarson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie brak dowodu zakupu oznacza brak gwarancji. I to jest największy problem w tym wszystkim. Zwykło się sądzić, że brak gwarancji to -30% ceny, jednak różni ludzie do tego różnie podchodzą. Na pewno lepiej byłoby, gdybyś owe papiery jednak uzyskał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur

Ram - 16gb

Procesor - Intel Core i&, 3.60GHz

Płyta główna - ASUSTeK COMPUTER INC. RAMPAGE IV EXTREME (LGA2011)

Grafika - NVIDIA GeForce GTX 580

4 rdzenie, pamięćfizyczna i wirtualna to 1,5gb, Windows 7... 

To tak z tych ważniejszych, podałem cenę 4k, bo razem z nim sprzedaję również monitory (lub oddzielnie, ale to akurat nie ten temat :) ). Co do papierów to może być z nimi problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur

Osobiście uważam, że obniżenie ceny o ok. 300 złotych powinno wystarczyć, gdyż ta cena pokryje potencjalne koszty naprawy komputera, a nigdy z nim nie miałem większych kłopotów. Wolałem jednak najpierw się upewnić i nie wystawić jakiejś absurdalnej ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur

Ta karta graficzna trochę zaniża cenę tego komputera, jestem tego świadomy ale jest ryzyko że nie sprzedam wszystkiego a najlepiej już w wakacje wolałbym kupić laptopa za pieniądze uzyskane z komputera, więc może i masz rację. Ale licytacje na allegro to też spore ryzyko, więc jeśli już to kup teraz lub olx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...