Skocz do zawartości

Jaki dysk SSD?


rigie2

Recommended Posts

Witam,

 

ostatnio mój PC doprowadza mnie do szału, i wpadłem na pomysł aby wymienić stare HDD na SSD.

Pytanie tylko jaki i czy w ogóle jest to możliwe, ze względu na wiek komponentów.

Głównie chodzi o to że komputer nawet po formacie włącza się wieczność, a dodatkowo chociażby w CS:GO fpsy spadają czasami nawet do 50, co raczej nie powinno mieć miejsca.

Budżet w sumie elastyczny, bo nie wiem czy kupić 500gb i wywalić HDD czy kupić tylko 256GB na najpotrzebniejsze rzeczy typu system itd.

 

Płyta Główna: MSI H97m-e35 

Procesor I5 4690

Grafika GTX 1660 Super

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecał bym jednak przestawić się całkowicie na ssd, fps w grach może to nie doda ale jednak przyjemnie jest jak gry łądują się ekspresowo.

 

Osobiście polecał bym Crucial Mx500 https://www.ceneo.pl/58983508 plus stary dysk po prostu zostawić jako drugi.

 

 

 

Edytowano przez neo10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

potwierdzam, to co koledzy wyżej. W obecnych czasach dysk HDD to się nadaje jedynie pod jakiś backup, czy ważne pliki. Całą pracę, czy najważniejsze gry, powinieneś przenieść na SSD. Na przykład GTA V wręcz wymaga do płynnego działania dysku SSD, bo raz że czas wczytywania jest krótszy, a dwa, gra na HDD ma niesamowity problem z doczytywaniem tekstur. 

870 Evo od Samsunga oraz MX500 od Cruciala, to są jedne z lepszych dysków 2.5 cala na SATA, więc wybrałbym któryś z nich. Osobiście zawsze montowałem znajomym Cruciala, i żadna sztuka nie padła. Niemniej jednak, zawsze warto robić kopie zapasowe, bo jak SSD padnie, nic nie odzyskasz :/ Znaczy idzie odzyskać, ale serwisy za odzyskiwanie danych z SSD bardzo sobie dużo liczą. 

A spadki FPS w CSGO, mogą być spowodowane dyskiem, choć ta gra mocno obciąża procesor - może tak być, że jeśli dawno nie zaglądałeś do kompa, pasta straciła swoje wartości, przez co procesor osiąga wysokie temperatury i może zrzucać taktowanie. Przy okazji montażu dysku, zadbałbym o wyczyszczenie kompa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...