Skocz do zawartości

Upgrade PC


Recommended Posts

Witam, chcialbym zrobic upgrade komputera. Głównie chodzi mi o karte graficzna i ramy. Moze cos do zmiany? Komputer glownie pod gierki i produkcję muzyki. Komputer nie musi byc PRO kozakiem ale fajnie jakby wszystko pasowalo do siebie i współgrało niż miałbym miec cos czegos nie wykorzystam i przepłace. Co sadzicie o zasilaczu? Recenzje mowia ze 50% jest wadliwych, może lepiej zmienic? Czy płyta główna uciągnie takie podzespoły ze swoja sekcja zasilania czy lepiej zainwestowac w asus rog strix b550 a ?

 

Budzet

Karta: 550/650euro 

Ramy: 100euro +-

 

 

Procesor: 5800x

Plyta glowna : MSI B550 gaming plus

Ramy: brak

Karta graficzna: myslalem nad gigabyte 6600xt

Obudowa: phanteks p500a

Chlodzenie wodne: nzxt z73 

Zasilacz: gigabyte p850gm

Dyski: samsung 980 500gb

 

Z gory dzięki za rady.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez mamutch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, po prostu zarabiam w euro i z tego co tez obserwuje na niemieckim podworku jest taniej a na naszym polskim zawsze ceny zawyżone...

Jest fajna stronka mindfactory tam maja najlepsze ceny wedlug mnie. Kupilem tam wiele podzespołów i moi znajomi również.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech wiele komponentów jest tańszych niż w Polsce,szczególnie jest to widoczne w przypadku kart graficznych,gdzie niektóre modele w takim Caseking czy mindfactory potrafią kosztować z kilkaset zł taniej niż w x-kom,morele etc. xD

 

A co do Caseking czy mindfactory,to kiedyś słyszałem,że jak się kupuje w Caseking i chce się wysyłkę do Polski,to wysyłają bez problemu,a na mindfactory jest z tym problem dla odbiorcy indywidualnego tzn.wyślą do Polski,ale musisz mieć NIP EU (czyli mieć firmę). Nie wiem jak to teraz wygląda,ale piszę o tym jak wcześniej się dowiedziałem.

Co do GPU,to kasy może ci starczyć na 3060 Ti bądź RX 6700 XT.

Takie opcje będą w miarę ok:

https://www.caseking.de/sapphire-pulse-radeon-rx-6700-xt-gaming-12g-12288-mb-gddr6-gcsp-220.html

https://www.caseking.de/msi-geforce-rtx-3060-ti-gaming-x-8g-lhr-8192-mb-gddr6-gcmc-295.html

Edytowano przez Spl97
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dual Rank to musiałbyś kupić moduły 2x16 GB. Jeżeli nie potrzebujesz więcej jak 16 GB RAM, to nie ma sensu tak zrobić, bo na tanich Dual Rankach na Hynixach zrobisz co najwyżej wydajność porównywalną do średniej jakości B-die Single Rank. A B-die Dual Rank to już spory wydatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dobrze wiedzieć. Mialem te 3600mhz ale maks co udalo sie w biosie ustawic na xmp to 3333kmz. Płyta glowna mi obsłuży do 4000mhz wiec zainwestuje w te 4000mhz. A co do plyty głównej to myślisz ze jej sens zmianiac ? Raczej bede bral tego gigabyta 6600xt oc bo miesci sie w budzecie. Chyba ze żonka przymknie oko to 3070 od msi wezme bo widze ze jest na mindfactory za 688 euro z 3ma wentylatorami.

 

Wielkie dzięki za opowiedz, przegladam teraz duzo tych kart i nie wiem co wybrac bo jest tego sporo. Duza roznica między 2ma a 3ma wentylatorami? Warto przeplacic ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesory Zen 3 synchronicznie typowo obsługują RAM do 3800 MHz. Wyżej oczywiście też można odpalić, ale wydajność będzie gorsza. Jakbyś kupił pamięć na B-die (jak np. zalinkowana wyżej), to ja bym celował w 3800 MHz 14-14-14 i ręczną optymalizację reszty timingów.

 

Co do GPU, 6700 XT/3060 Ti to ok. 20% wyższa wydajność od 6600 XT w Full HD. Czy warte dopłaty, sam musisz zdecydować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ray traycingu nie potrzebuje ani strumieniowania więc chyba wezme 6700xt challanger PRO od ASRocka. Wlasnie ogladalem film od blackwhita i karta jest w topce wiec warto a na dodatek mozna ja miec za 579euro na mindfactory. Co do ramu to masz na myśli te viper 4400 czy ballistix ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...