Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Kupiłem 3 kości pamięci PATRIOT PSD34G133381 DDR3, ale nie działają na komputerze DELL Optiplex 380 z gniazdem DDR3.

 

Dlaczego tak jest? Czy nie każda pamięć RAM jest obsługiwana przez komputer z tym samym typem pamięci DDR/DDR2DDR3/DDR4/DDR5 i nowszymi?

 

Proszę o odpowiedź!

 

Pisze do państwa bo podobno ithardware to grupa pomocy technicznej która może mi w tym doradzić...

IMG_20230206_135328.jpg

Opublikowano (edytowane)

Poczytaj optiplex 380 tech guide

 

"Your computer supports a maximum of 4 GB of memory when you use two 2-GB DIM"

 

"The total amount of available memory will be less than 4GB. The amount less depends on the actual system configuration. To fully
utilize 4GB or more of memory requires a 64-bit enabled processor and 64-bit operatin"

Edytowane przez neno
Opublikowano
18 godzin temu, tomcug napisał:

Czy komputer działa z inną pamięcią? Czy przy włożonej tylko 1 kości Patriot komputer wstaje czy ich liczba zamontowanych nie ma znaczenia?

Nie działają zarówno z inną pamięcią jak i pojedynczo niestety.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-pis-ponizej-granicy-20-procent-morawiecki-nad-progiem-najnow,nId,23520632   Kłamiesz. W ostatnim czasie doszło do wielu ataków na Ukraińców a wynik brauna stoi w miejscu. Nie wiem za co zwykli ludzie mieliby nienawidzić Ukraińców, ty piszesz o patusiarzach i kretynach, którym media robią papkę z mózgu.  Każdy atak na obcokrajowców musi być rozdmuchiwany (nie tylko na Ukraińców) żeby patusiarze dostali jasny komunikat - w Polsce nie ma na to przyzwolenia. Każdy sprawca takiego ataku musi zostać doprowadzony do prokuratury a zdjęcia z zatrzymania maja być dostępne w Internecie.  W ogóle Polacy zwierzęceją i kary za zwyczajne pobicia (Polak na Polaka, obcokrajowiec na Polaka) powinny zostać zaostrzone. 
    • Teraz pytanie - czy jakby te wielkie korpo kupily po 1 sztuce to z czego minuja, to nie byloby problemu? Bo jako argument uzywasz tego, ze kowalski gre musi sobie kupic. Co w przypadku jakby korpo tez udowodnila, ze taka gre sobie kupila? 
    • A co w tym dziwnego jak tutaj pisze sie o 5090 jak o karcie do giereczkowa za miliony monet gdzie ewidetnie to nie jest karta stworzona do grania Nvidia upośledziła z premedytacją większość swoich kart, a z Titana zrobiła najwydajniejszy układ do gier, rozwalając nam w ten sposób giereczkowo od strony technicznej. Dlatego tyle się o tym pisze.   Udało się komuś kupić w dobrej cenie, super, ale co to zmienia, jak wyjdzie RTX 6090 i będzie kosztował 30 tys. Nawet jak uda ci się dobrze sprzedać 5090, to nadal będziesz musiał dokładać kupę siana do nowej karty. To wszystko stało się absurdem i spycha graczy w chmure lub do siedzenia na starym sprzęcie. Widać, że gracze wybierają to drugie.   Problemem nie jest 5090 a nawet jego absurdalna już cena. Problemem jest reszta kart jako paździerz w porównaniu do 5090.   A wszystko przez AI.
    • Przecież te 3,4L które wrzucił jest z tych 235 km. To nie jest żadne chwilowe.     
    • Sporo gier gdzie można przejść kilka razy i to na różny sposób. Nawet taki Baldur's Gate 3 oferuje ogrom możliwości i zabawy, im lepiej grę się zna tym szybciej się przechodzi kolejne podejścia. Granie w Cyberpunka różnymi buildami też może się podobać mimo niezmienialnej fabuły.  Teraz gram w Neverwinter Nights EE, remake, pierwszy raz grałem z 20 lat temu czy kiedy to było ale teraz gram kimś innym, mało pamiętam itd. W Gothica też można grać na kilka sposobów, magiem, dołączyć do starego czy nowego obozu albo zostać świrem w sekcie na bangnie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...