Skocz do zawartości

Monitor wyłącza się podczas grania w gry


m1chaoo

Recommended Posts

 

Witam, mam problem z komputerem, mianowicie podczas zwykłej pracy, przeglądania internetu, jest wszystko w porządku, natomiast gdy włączam grę (np. CS2,Wiedźmin 3,GTA  V) zaledwie po kilku minutach gry nagle monitor sam się wyłącza a dźwięki z gry dalej słychać, poczytałem trochę na innych forach i stosowałem kilka porad jakie polecali m.in odinstalowanie sterowników karty graficznej (próbowałem chyba z 10 razy i nadal to samo), włożyłem także inny zasilacz by sprawdzić czy problem dalej występuje ale nadal bez zmian, testowałem też inny monitor ale dalej to samo, temperatury są dobre, testowałem komputer programem FurMark i na teście pracował 30 min i się nie wyłączał, zainstalowałem nawet Windows 11 żeby sprawdzić czy to nie wina systemu ale w nic nowego, także sam już nie wiem co robić, mam nadzieje że ktoś zdoła mi pomóc i rozwiązać problem.

 

Poniżej specyfikacja:

 

System: Microsoft Windows 11 Home 24H2 26100.2033

Procesor: AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor  3.60 GHz

Karta graficzna: Radeon RX 6600

Ram: g.skill f4-3200c16-8gis 2x8gb 

Płyta główna: ASRock b450m-hdv r4.0

Dysk: CT500BX500SSD1 : 500 GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe przyczyny:

  • program do rgb np od corsara i razera są mocno problematyczne (mi corsairowe icue sprawialo problemy)
  • jesli masz mozliwos sprawdz czy na innym kablu GPU-PSU tez ten problem wystepuje (choc skoro furmarka przechodzi positive to raczej to nie to)
  • standardowo docisnij kabelki czy aby na pewno wszytkie są dobrze podlaczane
  • sprawdz czy gpu dobrze "siedzi"
  • zmieniajac monitor sprawdzales na innym kablu? np zamiast DP hdmi?
  • wylacz ustawienia zasilania lub wybierz pelną wydajnosc - to sie nazywa plan zasilania
  • zasilacz sie przegrzewa?
  • wylacz geforce/nvidia experience streaming albo streaming service od nich
  • zmień ust graf z directx11 na directx10
  • wylacz optymalizacje pelnoekranową

mowiles ze standardzik z innych forum robiles wiec chkdsk/r i inne komendy byly uzyte?

 

daj znac czy cokolwiek z listy powyzej pomoglo

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...