Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Odtwarzam info. z Laba, które mi się przydaje co pewien czas :)

 

ELDER 

Napisano 30 Października 2019

Demontaż LC proszek.

 

Czyszczenie monobloku i bloku GPU po rozmontowaniu na części pierwsze i bloki po wyczyszczeniu z osadu są jak nowe.

 

Mycie złączek (detergent plus ciepła woda),mycie pompy plus nowe węże (bo nie ma co dziadować i stare węże drzeć z brudu pod ponowny montaż).

 

Do gruntownego czyszczenia chłodnic jest zestaw Mayhems Blitz (kwas),wymiata wnętrze chłodnic z osadu do czysta w kilka godzin,pacyfikuje barwniki /pozostałości po płynach.

 

Potem part2 płyn z zestawu do ponownie złożonego loop do przywrócenia neutralnego Ph całości,płukanie destylką i z bani.

 

Płyn najlepiej Aquacomputer DP Ultra,wszelkie pastele są mniej trwałe.

 

Tak przygotowany loop LC z DP Ultra red pracuje po gruntownym przygotowaniu i odkwaszeniu loop Mayhems Blitz 3 lata

 

bez osadu zmiany koloru płynu i sensacji (projekt Tech Noir w SS Fortress FTO2)

 

więc jak ktoś mi powie że jest płyn lepszy do long term work w LC jak DP Ultra to nie uwierzę.

 

Inna sprawa że nawet w LC budowanych na nowych częściach,bez używek chłodnic ogromna większość userów olewa użycie Ph neutralizera

 

no bo po co na to kasę wydawać...nowe musi być idealnie czyste.

 

Tak im się wydaje i mają rację...wydaje im się.

 

Szybkozłącki QDC Koolance jak już musisz mieć w loop szybkozłączki.

 

Woda demineralizowana jest czystsza od destylowanej

 

Part.2 https://www.angela.pl/p17691,mayhems-blitz-system.html

  • Like 1
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

https://enfoss.eu/woda-destylowana/

 

Cytat:

"Woda demineralizowana natomiast jest pozyskiwana w zupełnie inny sposób. Oczyszczana jest przy pomocy procesu odwróconej osmozy.

Polega on na tym, że ciecz pod wysokim ciśnieniem przenika przez membranę – półprzepuszczalną błonę, która rozdziela wodę na dwa roztwory.

Demineralizacja pozwala uzyskać prawdziwie czystą wodę, znacznie lepszej jakości niż woda destylowana."

 

To jeden z wielu wpisów z netu...chyba że wszyscy w necie kłamią i jest na odwrót :)

Opublikowano

Mamy sprzeczne informacje, aczkolwiek wtrącę swoje trzy grosze. 

 

Woda destylowana jest czystsza chemicznie ze względu na fakt, że podgrzanie i ponowne skroplenie da nam czyste H2O, woda destylowana używana w badaniach i procesach wymagających czystości rozpuszczalnika. 

 

Woda demineralizowana, jak już wspominano, uzyskiwana w procesie odwróconej osmozy już z definicji nie da nam takiej czystości chemicznej jak woda destylowana, ponieważ jej jakość zależy od membrany, a ta nie jest w stanie odseparować wszystkich rozpuszczonych w wodzie (ponieważ molekuły substancji rozpuszczonych mają różne wielkości) 

 

Woda destylowana jest znacznie droższa od wody demineralizowanej właśnie ze względu na fakt, że proces "czystej" destylacji jest bardziej czasochłonny i energochłonny, czyli droższy.

  • Like 1
  • Upvote 1
Opublikowano

Już sam fakt że ktoś przygotował loop rzetelnie do pracy,użył destylki czy tam demineralki i Ph neutralizera Mayhems,płukał wielokrotnie chłodnice i bloki to sukces

bo lolki z YT nic nie robią ...leją płyn zaraz po złożeniu układu i finito.

Patrzcie w jedno popołudnie opierniczyłem montaż CLC i komp pracuje.

Kto to im sprawdza po roku dwu czy trzech pracy CLC?

Potem wiara to powiela i beczy...o Panie płyn mi wyblakł,gile w finach bloku CPU co tu się odwala.

 

Nie płuczą chłodnic no bo jak nówka to żadnych paprochów i zanieczyszczeń po produkcji wewnątrz nie ma..no na pewno.

Nowe bloki fullcover GPU też nie mają resztek oleju maszynowego po procesie obróbki CNC...oczywiście.

Organiczne barwniki pasteli nie degradują się w nie odkwaszonym loop...wcale a wcale.

 

Jak kto składa CLC i za miesiąc lub kwartał czasu wyleje z niego płyn bo coś zmienia z hardware to luz.

W workstation jak bym odwalił taki numer to będzie na mnie że seduje że syfi i wiadomo...panika że wół roboczy musi iść na serwis a miał latami być nie dotykany.

 

  • Like 2
Opublikowano

A co myślisz o płukance samej chłodnicy wodą przegotowaną z dodatkiem niewielkiej ilości octu? :E ostatnio tak płukałem swoją przed wymianą węży/płynu bo nie miałem destylki pod ręką :Up_to_s:

Opublikowano

Bardzo często w ten sposób trzeba było traktować chłodnice zanim środki typu Mayhems Part1 (kwas do czyszczenia chłodnic) weszły na rynek.

Po prostu nie było innej opcji....stare czasy około 2010 roku.

 

Jak po poprzednim płynie używanym w loop długi czas były zafarby wewnątrz chłodnicy których kwasek zupełnie nie ruszał

to dodatkowo środki oparte na chlorze jak Biff (nie mój patent to Tadzik testował i faktycznie,zmiata wnętrze chłodnicy do czysta)

Nie dziwne jak przebarwienia kamień kotłowy i osady z kibla usunie to i z chłodnicy da radę :)

 

Problem to było przywrócenie neutralnego Ph chłodnic po tych specyfikach.

Zwykle trzeba było płukać destylką to wiele razy i przykładowo poświęcić płyn clear z którym loop popracował tydzień,

wylać i nowy płyn wlać ...ten docelowy.

 

Inna sprawa że wtedy nie było jeszcze rurek szklanych,mosiężnych i akrylowych a węże PVC które sedowały tak czy inaczej nie ważne jaki model miałeś.

Po prostu częściej serwis CLC był wymuszony,częściej wymiana płynu bo gile w bloku CPU/GPU i wyblakłe węże co byś nie kombinował po dłuższej pracy loop z PVC.

 

Ale...noż kurde Tygon R3603 miał tak krystalicznie czyste węże PVC

tak pięknie eksponujące intensywny kolor płynu w loop

że do dziś się ślinię jak popatrzę na CLC jakie Screamer budował.

 

https://www.techpowerup.com/gallery/2836/details

 

 

6_550px.jpg

 

 

8_550px.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • UV/OC cpu robiłeś? taki restart zdarza się jak proc zaboostuje zbyt wysoko i braknie mu napięcia np podczas bezczynności lub w przeglądarce a podczas testów obciążeniowych wszystko jest ok.
    • Może tak być, chyba w 7800x3d było podobnie. Moim zdaniem teraz to i tak jest dobrze gdyż CO na poprzedniku było zawsze na zegarze bazowym 5050, teraz jest ono o 175 Mhz wyższe + dodajemy jeszcze 200, a chcemy aby CO było jak na 7800x3d. Nikt na to tak nie patrzy. Ale tak im niższy vid tym niższe CO.
    • @Mosiu92 Nowa pasta niewiele zmieni , chłodzenie jest kiepskie i możesz się tylko ratować UV (droższa opcja to zmiana chłodzenia na np. Morfeusza). Wystarczyło przed kupnem kilka minut poszukać i samemu wyciągnąć wnioski , tani Asus Dual z 3 rurkami i nie było by tematu.   Inno3D RTX 4060 Twin X2 OC   ASUS RTX 4060  DUAL OC
    • Cześć wszystkim, mam zestaw komputerowy, który złożyłem około 5 lat temu. Do tej pory dobrze mi służył z drobnymi wyjątkami, ale ostatnio zaczął odstawać przy nowszych grach i podczas pracy w Unreal Engine i Unity. Czas więc na modernizację sprzętu, ale nie jestem pewien, co najlepiej wymienić, aby uzyskać najlepszy stosunek jakości do ceny. Nie znam się na sprzęcie, dlatego przychodzę do was z prośbą o pomoc. Budżet ok. 3000 zł, wolałbym się zamknąć w tych 3000 zł ale jakby była znaczna różnica w wydajności, a wyjdzie lekko ponad budżet to mimo wszystko wezmę. Poniżej przedstawiam mój obecny zestaw: Procesor: AMD Ryzen 5 3600 AM4 RAM: 16 GB Patriot Viper DDR4 3200 MHz (2x8 GB) + dodatkowe 32 GB IRDM PRO DDR4 3600 MHz (32 GB) Płyta główna: ASRock Fatal1ty B450 GAMING K4 Karta graficzna: Gigabyte Radeon RX 5600 XT Windforce OC 6G Dyski: Kingston SSD M.2 NVMe 500 GB (SA2000M8/500G) Crucial SSD BX500 1 TB SATA3 Zasilacz: Seasonic S12III 500W Bronze Obudowa: SilentiumPC Signum SG1 Główny Monitor: Lenovo Legion Y27F-30 (27", 240 Hz, FHD) Do czego używam komputera? Głównie do gier (najnowsze tytuły AAA, np. Cyberpunk 2077, Baldur’s Gate 3, CoD BO6, PoE2). Tworzenie gier w Unity i Unreal Engine – tu zaczyna brakować wydajności, szczególnie przy większych projektach. Okazjonalnie: programowanie, obróbka grafiki, edycja wideo. Moje cele: Płynność w grach na wysokich ustawieniach z 200+ FPS w grach e-sportowych i przyzwoitym FPS w AAA. Poprawa wydajności w Unreal Engine/Unity, szczególnie przy renderowaniu i pracy z większymi projektami. Modernizacja w granicach rozsądku – nie chcę wymieniać wszystkiego na raz, głównie myślałem nad kartą graficzną, procesorem i płytą główną.
    • @ju-rek Bo Ty chyba ogarniasz. Patrz:     Porównałem to z @Zachy prockiem, u mnie najwyższe napięcie jest niższe niż jego najniższe, to może być powodem, że u mnie Curva kończy się na - 17? W sensie, że on już sam z siebie ma tak niskie napięcia, że po prostu ciężko tu jeszcze cokolwiek zdjąć? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...