Skocz do zawartości

maxmaster027

Użytkownik
  • Postów

    4 087
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez maxmaster027

  1. No niech bedzie. Mi ogolnie nie o to chodzilo. Ale ok. Ja tam o kazdy MHZ nie walcze byle bylo stabilnie wszedzie. u mnie i tak 119% PL to najczesciej max efektu zwiekszanie tego nic nie daje. No ale rdzen raczej oscyluje w okolicach 1V. Sa GPU które dobijają do 1.1V. Fakt, ze OC duzo daje na blackwellu, no ale sam napisales że jakbys wode zainstalowal to moze 3300Mhz by pykło. Tylko, że wlasnie tak czesciej jest na GPU sporo droższych anizeli MSRP, chociaz i Astal sie trafi 3150Mhz i kurtyna. Reasumując, różnice sa, ale kiedy wezmiemy pod uwage OC obu kartu sa juz zdecydowanie mniejsze. A test zwodowanego 5080 chętnie bym przeczytał na ITH szczegolnie w wersji porównawczej stock + stock chłodzenie vs max OC na wodzie.
  2. Inno ma najcześciej najcichsze cewki. W sensie to zawsze jest zależne od egzemplarza oraz czesto zasilacza, jednak karty od nich są najczesciej chwalone za ciche cewki
  3. No dobra niech Ci bedzie, sprzeczał sie nie bede, w kazdym badz razie 5080FE to nie jest taki kapiszon, sa gorsze edycje. I tutaj było tylko porownaniu najsłabszych sztuk jakie komu moga sie trafic wzgledem najlepszych no i to bedzie te 25% przynajmniej w steelnomad. A to że kazda da sie podkrecic i zniwelowac roznice to tak. Tylko wiesz, że ja do tego nie piłem, a do tego że jak ktos robi testy czy np pokazuje wydajnosc karty na YT czy gdzie tam, to trafi mu sie taka slaba sztuka i FPS bedzie niski, gdzie taka osoba z lepsza sztuka po OC bedzie miala znacznie lepsze rezultaty. Wiec tutaj po prostu nie zrozumiales moich intencji. No i miedzy innymi chodzilo tez o arumentacje ceny, drosze modele sa najczesciej szybsze i maja wiekszy potencjal OC, mimo ze ten w duzej mierze zalezy od loterii krzemowej to i tak takiego Astrala przydaje sie miec. Wiec po prostu GPU za 6000 + lepiej sie podkreca z racji lepszego chłodzenia. Kwestia samego krzemu to swoja drogą, jak kazdy wie "loteria" trafi sie dobry fajnie, slabszy zawsze jest zwrot.
  4. Tam jest jakis ponoc sposob zeby to ominąc, W kazdym badz razie tak czy siak porzeba jest 8GB.
  5. a jaki masz na niej stock? W sensie zegara i pamieci z 100% PL
  6. tu jest u mnie stock(bios 450W ale 100% power limit) + 2899Mhz pamiec, śmigła https://www.3dmark.com/3dm/158766442? tu masz jeszcze normalne OC daily https://www.3dmark.com/3dm/158766666? Jeśli mam byc szczery to 4090 fajna karta, ale raczej bym jej nie chcial. Wolabym 5080 Super z 24GB w jakiejs dobrej wersji i to bez dwóch zdan. No ale co kto lubi. Cieszę się, że Ci sie podobało. Fakty sa takie, że sporo osob wymieniło 4090 na 5080 z róznych powodów i ogolnie zaden posiadacz 5080tki nie narzeka, narzekaja Ci co nie maja I tak 5080 to slaba karta bo nVdia ją taką zrobiła, żeby zrobic różnice pomiedzy 5090 a 5080, dlatego jedyne co pozostało to OC, co ja Ci na to poradze.
  7. Tylko tutaj nie mowa o OC, a porównanie słabszej karty bez OC do mocniejszej po OC to różnica, to nie jest w obrębie jednego GPU
  8. Na wodzie, sekcja zasilania jest ładnie chłodzona, daje sporo sam chciałbym wóde miec u siebie
  9. @tomcug Pamiec masz 2125 więc cos tam jeszcze mocy jest do wyciągniecia. Jakbys wode zastosowal to inna sprawa. Ja tutaj po prostu napisalem, ze roznica pomiedzy najsłabszymi sztukami a tymi najmocniejszmi po OC moze siegac 25%. Nie wiem co w tym kontrowersyjnego. No takie sa to karty. Ja rozumiem, ze rzeczy kontrowersyjne zaraz trzeba zaszczekac (nie mam tutaj na mysli Ciebie), ale tak po prostu jest. No ten wynik twój jest niezły przy 390W biosie jest ok. Moj wynik to 9800-9840 tak mniej wiecej, ale na stabilnym OC, bo nie chce tutaj wrzucac wyniku na modlitwe, ze ktos tam bije rekord i zeby tylko mu przeszlo. Fakt tez jest taki, ze GPU różnia sie od siebie dosyc sporo. Mowie u mnie roznica po zmianie tylko biosu niczego innego, zadne power limity nie ruszane to jest 5% wiec domyslam sie że porownujac rozne GPU miedzy sobą ta roznica bedzie jeszcze wieksza, no raczej wieksza anizeli 3%
  10. No ale Indiana Ci ogólnie działa itp bo masz 8GB, na 6GB kartach przy wejsciu do watykanu wywala z gry, albo załaduje Ci z teksturami z mario brosa.
  11. Realia sa takie, ze przy graniu w jakies tam gierki, to czy jest OC czy nie praktycznie nie ma znaczenia, przynajmniej w wiekszosc tytułów, natomiast jak grasz w gry z path tracingiem, juz czuc różnice OC vs def. No OC ramu i Proca jednak kiedys dawało dosc sporo z tego co pamietam, obecnie 7800/9800x3d sa na tak wysokim poziomie, że czesto te OC nie daje nic bo karta niedomaga. No ale sa tez gry tym Hogwarts legacy gdzie w niektorych miejscach OC ramu i proca robi roznice. No ale powiedziałbym że to raczej rzadkosc. Wierz sobie nawet w Świetego Mikołaja, mi to na prawde nie przeszkadza. Poza tym prawda jest jak dupa, kazdy ma swoja. Podałem Ci realnie przyklad, i tyle. A to że Ci on nie pasuje to co ja na to poradze.
  12. @Phoenix. Ja juz znam twoja opinie na ten temat. Jestes osoba ktora przeszla wiele kart i w ogole sporo sprzetu. Ale wszedzie musisz wrzucic swoje 3 grosze... tez czasami moglbys sie ugrysc w jezyk, w zasadzie to ctrl + a -> del Wrzucisz wode + ciekły metal bedzeisz mial nastepne 60-80Mhz
  13. Ja mam chyba najgorsza sztuke jaka mozna bylo dostac. Piszczace cewki, out of the box robiła 3090Mhz stabilnie, w dodatku wentyle na auto nie sa zbyt ciche trzeba je % rodzielic zeby w rezonans nie wpadaly. Dopiero przepastowanie PTM sporo dało, bo z tasmy jak wyszlo to widac bylo punkty gdzie nie bylo pasty, temp spadly, pady na pamieci tez daly jakies 4C w dol inny bios tez sporo dał wydajnosci no i co najlepsze na innym biosie cewki tak nie piszcza. Takie max stabilne OC to 3127-3180 w zaleznosci od obciazenia U mnie jest bios oryginalny 8500pkt ~, i mam ten 450W, oba na 100% power limit, na tym 450W robi 8950pkt co daje okolo 5%, tak krzywa jest ustawiona. No ale to tylko NOMAD, w grach pewnie 3-4%
  14. Ale nie testuje ich po OC i z przestuniętym power limitem itp itd w lepszych GPU masz dodatkowo chłodzoną lepiej sekcje zasilania co tez nie jest bez znaczenia.
  15. Tak nawet pamietam 9500PRO robiło sie na 9700PRO, karta sporo drozsza i szybsza, te karty jak wyszly to byla potęga Wiadomo, że teraz tego nie ma i najczesciej zostaje tylko te OC, no ale co zrobisz, nie te czasy
  16. Co najlepsze, w nowych gierkach 5070Ti czesto jest lepsze od 4080S, fakt że jest sporo starszych gierek gdzie 4080S potrafi pokazac pazur, no ale skupiajac sie głownie na nowych tytułach AAA najczesciej to 5070Ti wychodzi zwyciesko, dodatkowo masz jeszcze lepsze (stabilne) OC te na 4080tkach czesto konczy sie w granichach 7-9% podczas gdy na 5070Ti najczesciej jest to 10% +
  17. Nie pajacuj. Jakby tak kazdemu range dawac to bys mial lizidupa Najsłabsze 5080 po wyjeciu z pudelka robią 8150-8200pkt, po OC najmocniejsze https://www.3dmark.com/sn/10626242 10582, zakładajac, że to po prostu benchmark no i ustawienie najpewnie o 200pkt zawyzone wzgledem stabilnych mozna liczyc okolo 10200-10300 pkt, powiedzmy 10250 : 8200 masz 25%. Wiadomo, że nie bedziesz miał w kazdej grze takich wynikow, no ale jak najbardziej jest to prawopodobny scenariusz. Natomiast czy to bedzie 22% czy 23% czy wiecej, to nie w tym, rzecz. Chodzi tylko o to dlaczego GPU z lepszym chłodzeniem i czesto wiekszym napieciem na rdzeniu maja wyzsza cene.
  18. Jeśli mam byc szczery, brałbym najtanszego 5070 i zrobił UV/OC ewentualnie czekac mozna na promocje, bo karty czesto pojawiaja sie w okolicach 2200zł. z gra. No ale kupno dobrej wersji od gigabyte tez nie jest głupie
  19. A jak myslisz czemu jest taka cena. Chyba jednak czegos recenzje nie mowią. Cena jest taka, bo wydajnosc tez jest wysoka. Te modele za 6000zł w szczegolnosci nadaja sie do OC. Różnica miedzy słabym egzemplarzem karty bez OC vs bardzo mocnym po OC siega 25%, oni to wiedzą, dlatego te karty trzymaja taka cene. Jeszcze kwestia sztuki i loterii krzemowej, jak kupujesz karte za 6k i trafia Ci sie rdzen 3.1Ghz odrazu zwracasz i bierzesz next. 3200-3250Mhz na karcie za 6k z biosiem 450W i 65C i jestes w domu. Inaczej to sensu nie ma i lepiej brac jakiegos PNY najtanszego albo Inno 3X lub phoenixa w MSRP juz nawet foundersa sie bardziej oplaca.
  20. Ventus jest za 4900. Realnie GPU jakie chcesz miec kosztuje okolo 6000zł obecnie +. Wiec Na takie obnizenie ceny to nie ma co liczyc
  21. Nie updatowalem biosu dawno. Bo kazdy update zdejmowal troche wydajnosci, chyba mam jakas agese 1.1.7 czy cos takiego. Nie wiem mozesz kupic raczej droga nie jest pare złotych, ogolnie fajna gra, oprocz tego ze ma benchmarka
  22. pusc benchmark tombraider na najwyzszych w niskiej rozdzialce
  23. Możesz zawsze włączyc hogwarts z RT i DLSS UP. GPU bottlenecka nie bedzie, a FPS w takim jednym konkretnym miejscu nawet na 9800x3d spada do okolic 65.
  24. Ładnie to wyglada. Ramek wsysa podczasu benchmarkowania nieco ponad 7W, ale patrzac na CL 32 i predkosc 8400 oraz napiecie, to nadal bardzo mało. Realnie w grze 0.5W wiecej , jezeli u mnie bedzie srednio 0.8W (0,6-1W) to u Ciebie 0.85-1.5W w grach. Nadal to są znikome wartosci, ale moc w ramie jest. No to tez jeszcze powtarzalnosc testu dochodzi. Powiem Ci tak, bierz ustawienie na ktorym minimalny FPS masz lepszy, to jest po prostu bardziej przydatne i czesto swiadczy o lepszym ustawieniu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...