Skocz do zawartości

Forumowe zawody w podkręcaniu lato 2019


Recommended Posts

Witajcie, po małej obsuwie czas wystartować z konkursem w podkręcaniu. Poniżej podam szczegóły oraz zasady. Zaczynajmy.

 

Zasady:

Konkurs będzie miał kilka etapów, z uwagi, że mamy wakacje oraz upały każdy etap będzie trwał 7 dni, po tym czasie dowiecie się o kolejnym etapie.

 

Dopuszczalny sprzęt:

  1. dowolna płyta główna
  2. dopuszcza się procesory serwerowe i ESy
  3. pamięć operacyjna DDR4 oraz DDR3
  4. korzystamy tylko z jednej platformy!!



System chłodzenia procesora 

  1. chłodzenie BOX
  2. chłodzenie powietrzem
  3. chłodzenie cieczą (AIO, WC/LC)


Ekstremalne systemy chłodzenia jak LN2 ,DI, chillery czy freonem (SS) są niedopuszczalne! 


Całe zawody dzielimy na kilka etapów, w których można otrzymać odpowiednio (wg zajętego miejsca) punkty od 20 zmniejszając co 2  malejąco (czyli za pierwsze miejsce jest 20 pkt., 2 m. 18 pkt itp.). Do zawodów nie dopuszczamy sprzętu mobilnego (m.in. laptopów) oraz wyników na zintegrowanych kartach graficznych (np. w procesorze lub płycie głównej).

 

Dodawanie wyników
Wyniki wrzucacie w kolejnych postach, których nie wolno edytować, w formie:
- rezultat -  w formie  zrzutu z CPU-Z z zakładek CPU, mainboard, memory
- link do walidacji,
- zrzut ekranu,
- zdjęcie platformy testowej (z widocznym nickiem oraz aktualną datą, dane te można napisać np. na kartce).

Wyniki do każdego etapu można wrzucać tylko w ustalonym terminie!

Zasady mogą ulec zmianie w trakcie trwania zawodów!

 

Konkurencje:
1) [3.07.2019 do 17.07.2019] Procentowy przyrost taktowania procesora (względem standardowych zegarów), uzyskany na wszystkich dostępnych rdzeniach i wątkach. Czas 7 dni na wynik.

 

Uznane zostaną tylko wyniki z:
- walidacją CPU-Z z wpisanym nickiem identycznym jak na forum oraz datą i godziną wykonania walidacji mieszczącą się w okresie trwania danego etapu zawodów 
- zdjęciem platformy testowej (z widocznym nickiem oraz aktualną datą, dane te można napisać np. na kartce) wystarczy raz na całe zawody.

Ranking będzie tworzony na podstawie procentowego przyrostu taktowania. Wyniki dodajecie w postach poniżej.

 

2. [17.07.2019 do 24.07.2019] Procentowy przyrost taktowania pamięci RAM (względem nominalnego taktowania efektywnego). Dozwolone wszystkie tryby pracy od single do quad channel, dozwolone luzowanie timigów. Wynik liczony w %, będzie od najwyższej wartości z zakładki SPD z programu CPU-Z - zazwyczaj z profilu XMP.

Wymagania :

  • zdjęcie pamięci zamontowanych w platformie,
  • platforma z etapu 1
  • walidacja CPU-Z z nickiem z forum
  • screen z widocznymi zakładkami CPU-Z - Memory, SPD i CPU oraz nickiem w notatniku z datą [wystarczy nick ITH lipiec .2019]
  • dozwolone chłodzenia powietrzne i wodne

3. Geekbench 3 @ RAM 3200 MHz -  w tej konkurencji wykonujemy test w benchmarku geeekbench 3 z ograniczeniem taktowania do 3200 MHz wynik brany pod uwagę to stosunek multicore/singlecore

4. Multicore Geekbench3 no limits - czyli jedziemy na max, najlepszy wynik multicore wygrywa 

5. AIDA64 - Memory Read - najlepszy wynik wygrywa

6. Cinebench R15 - max 4 core — ograniczenie do 4 rdzenie/4 wątki

 

W każdej konkurencji wymagana:

  1. walidacja z CPU-Z,
  2. screen z benchmarka z danej konkurencji,
  3. screen z widocznymi zakładkami CPU-Z - Memory, SPD i CPU oraz nickiem w notatniku z datą [wystarczy nick ITH lipiec .2019]

Podczas dodawania wyniku proszę na początku napisać numer konkurencji np. konkurencja 3.

 

UWAGA: Data zakończenia zawodów to 31 sierpnia. Ogłoszenie wyników do 7 dni od zakończenia.

 

Proszę o rozwagę z napięciami forum ITHardware.pl ani portal ITHardware.pl nie bierze odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu.

 

Dyskusja jest w osobnym wątku tutaj:

Nagrody:

Wstępne nagrody:

3 x cooler CPU be quiet!  Dark Rock Pro 4

3 x koszulka oraz gadżety 

 

Sponsor: 

image.png.25f3e0ed026cccfd8b8a765c112b0590.png

 

Wyniki etap 1:                                       Punkty

  1. EH_gosu - i9 7980XE - 88,57%    20 
  2. Piotr - i9 7960X - 71,53                18
  3.  Elcia - i5 6400 - 61,8%                 16 
  4. ViNG - i7 3930k - 58,3%                14
  5. Dziarson - 9900k - 47%                 12
  6. Adamix76 - i7 8700k - 45,9%       10
  7. RemiKo - Ryzen 7 1700 - 43,55%  8
  8. sido107 - 8700k - 43,24%               6
  9. xfrostpl - 4690k - 41,7%                  4
  10. Karti - Ryzen 7 1700 - 41,32%        2
  11. medyq - i7 6700k - 22,5%                1
  12.  

 

6...czekamy na Was :)

 

WYNIKI KONKURSU:

 

image.thumb.png.4c4b3639fc08fb9694985b4b4390d48a.png

 

4 pierwsze osoby proszę o podesłanie danych adresowych z nr. tel na moje PW.

 

Wysyłka tylko na terytorium PL, więc Dziara dawaj do rodziny. :P

 

Na dane czekam 7 dni od ogłoszenia wyników, czyli do 14.09.2019 do godz.00.00.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie wiem do czego pijesz bo liczy wszystkie jaja i wątki osobno tak ze 16x1700MHZ 

VINGU dawaj jakiego wynika

8 minut temu, ViNG napisał:

Druga sprawa 9900k ma base clock 3.6...a 8700k 3.7 %-)

 

[email protected]%+

[email protected]%+

 

Pozdro xD

A mnie nie o to chodziło bo to jeszcze musisz 47%x16=752%

 

 

Tylko jak idziemy w ES to za 2-3dni przyciągne coś innego więcej jajowego. 

Edytowano przez Dziarson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mehh... a co ja... polecę z moim biedo na OC na MOBO które w teorii dawno powinno się spalić. Nic wielkiego, wszystkie 8 rdzeni podkręcone do 4.1 Ghz, testowane w grach i w trakcie renderowania w nvida iray'u. wszystko ponad 4.1 jest już nie stabilne, przy 4.2 i użyciu procka ok 60%+ komputer pada... No ale czego się spodziewać na mobo za 250 PLN ????

MOBO : Gigabyte b450m ds3h
CPU : Ryzen 7 1700
RAM : HyperX Predator 2x8GB DDR4 3000 Mhz - ustawione na 2933 gdyż moje mobo nie współpracuje z 3000 xd
Chłodzenie : AiO SilenitumPC Navis 280

w skrócie : komputer budżetowy na złożony szybko w potrzebie na studia - grafika komputerowa (2d/3d)

Screen z pulpitu

LrZuCm2.png




Link do valid'a

Zdjęcia rig'u
6r4HoNU.jpg
OfhpS9T.jpg
4eSY5f6.jpg



Mało co słaby wynikiem wiem, no ale to ma ponoć być zabawa...


 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

also nie wiem jak wy liczycie te procenty / wyniki..
przykładowo na podstawie 8700k..
base clock -> 3,7 i jeśli liczymy z tego po oc to 5,3 jest wzrostem o 43% ( dokładnie 43,25% ), tylko że czemu odliczacie na podstawie tego a nie max zegara jakie jest na wszystkich rdzeniach bazowo? 8700k all core standardowo wyciąga 4,3... po przeliczeniu wzrostu procentowego na podstawie tego do 5,3 -> wzrost wynosi 23,26%

jak teraz zabierzemy to pod uwagę to wyniki % są ogólnie inne..

8700k -> wzrost o 23%
9900k -> tutaj mały zomg bo początkowo mamy 3,6Ghz a 5,0 oryginalnie może wyciągnąć tylko na 2 rdzeniach z 8 które posiada... orientujecie się jaka prędkość jest na all core w 9900k bez oc?
R7 1700 : all core 3,1Ghz -> 4,2Ghz daje wzrost o 35% a 4,1Ghz dało wzrost o 32%
i5-4690k -> all core  3,7Ghz -> 4,925Ghz -> wzrost o 33% tylko tutaj jest jeden mały kruczek - ale może do szczegółów się czepiam - jeżeli dobrze odczytuje twojego valid'a to robiłeś oc na 1 rdzeniu tylko a nie na wszystkich - no ale mogę się mylić

no cóż tutaj mój mały screenshot jak to przeliczyłem -> a prosta matma to była 
więc tutaj zależy od tego czy wy chcecie przyjmować wynik licząc pod podstawki bez turbo, czy podstawką startową jest turbo na wszystkich rdzeniach jakie procek ma bez oc ... ja bym sugerował aby bazowe 100% procka liczyć od all core turbo mode

jYiOVXo.png

ale na serio niech ktoś mi powie jakie jest bazowe turbo i9-9900k na all core :s bo nie mogę znaleźć... znalazłem tylko że bazowo 2 rdzenie wyciągają 5,0 a potem cisza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Karti napisał:

also nie wiem jak wy liczycie te procenty / wyniki..
przykładowo na podstawie 8700k..
base clock -> 3,7 i jeśli liczymy z tego po oc to 5,3 jest wzrostem o 43% ( dokładnie 43,25% ), tylko że czemu odliczacie na podstawie tego a nie max zegara jakie jest na wszystkich rdzeniach bazowo? 8700k all core standardowo wyciąga 4,3... po przeliczeniu wzrostu procentowego na podstawie tego do 5,3 -> wzrost wynosi 23,26%

jak teraz zabierzemy to pod uwagę to wyniki % są ogólnie inne..

8700k -> wzrost o 23%
9900k -> tutaj mały zomg bo początkowo mamy 3,6Ghz a 5,0 oryginalnie może wyciągnąć tylko na 2 rdzeniach z 8 które posiada... orientujecie się jaka prędkość jest na all core w 9900k bez oc?
R7 1700 : all core 3,1Ghz -> 4,2Ghz daje wzrost o 35% a 4,1Ghz dało wzrost o 32%
i5-4690k -> all core  3,7Ghz -> 4,925Ghz -> wzrost o 33% tylko tutaj jest jeden mały kruczek - ale może do szczegółów się czepiam - jeżeli dobrze odczytuje twojego valid'a to robiłeś oc na 1 rdzeniu tylko a nie na wszystkich - no ale mogę się mylić

no cóż tutaj mój mały screenshot jak to przeliczyłem -> a prosta matma to była 
więc tutaj zależy od tego czy wy chcecie przyjmować wynik licząc pod podstawki bez turbo, czy podstawką startową jest turbo na wszystkich rdzeniach jakie procek ma bez oc ... ja bym sugerował aby bazowe 100% procka liczyć od all core turbo mode

jYiOVXo.png

ale na serio niech ktoś mi powie jakie jest bazowe turbo i9-9900k na all core :s bo nie mogę znaleźć... znalazłem tylko że bazowo 2 rdzenie wyciągają 5,0 a potem cisza

Dyskusja jest gdzie indziej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiam swój wynik, więcej nie uda mi się chyba na AiO wyciągnąć z tego procka ^^.

 

Robione 4 rdzeniach aczkolwiek vaild robiony tylko na jednym z racji stabilności Windowsa 10 po takim OC. Mogę wrzucić jak wymagacie screena z BIOSu z ustawieniami.

 

CPU-Z link: https://valid.x86.fr/r03vx9

 

Procesor: i5-4690k (przedstawiać nie trzeba ^^).

Płyta: Z97 GAMING 5

RAM: 16GB DDR3 1600MHz (Crucial Ballistix CL9)

Chłodzenie: AiO ENERMAX LIQMAX II

 

Vj2pB7A.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, xfrostpl napisał:

Poprawiam swój wynik, więcej nie uda mi się chyba na AiO wyciągnąć z tego procka ^^.

 

Robione 4 rdzeniach aczkolwiek vaild robiony tylko na jednym z racji stabilności Windowsa 10 po takim OC. Mogę wrzucić jak wymagacie screena z BIOSu z ustawieniami.

 

CPU-Z link: https://valid.x86.fr/r03vx9

 

Procesor: i5-4690k (przedstawiać nie trzeba ^^).

Płyta: Z97 GAMING 5

RAM: 16GB DDR3 1600MHz (Crucial Ballistix CL9)

Chłodzenie: AiO ENERMAX LIQMAX II

 

Vj2pB7A.png

 

No właśnie chodzi o to by valida zrobić na wszystkich rdzeniach, do poprawy.

 

 

1 godzinę temu, Karti napisał:

also nie wiem jak wy liczycie te procenty / wyniki..
przykładowo na podstawie 8700k..
base clock -> 3,7 i jeśli liczymy z tego po oc to 5,3 jest wzrostem o 43% ( dokładnie 43,25% ), tylko że czemu odliczacie na podstawie tego a nie max zegara jakie jest na wszystkich rdzeniach bazowo? 8700k all core standardowo wyciąga 4,3... po przeliczeniu wzrostu procentowego na podstawie tego do 5,3 -> wzrost wynosi 23,26%

jak teraz zabierzemy to pod uwagę to wyniki % są ogólnie inne..

8700k -> wzrost o 23%
9900k -> tutaj mały zomg bo początkowo mamy 3,6Ghz a 5,0 oryginalnie może wyciągnąć tylko na 2 rdzeniach z 8 które posiada... orientujecie się jaka prędkość jest na all core w 9900k bez oc?
R7 1700 : all core 3,1Ghz -> 4,2Ghz daje wzrost o 35% a 4,1Ghz dało wzrost o 32%
i5-4690k -> all core  3,7Ghz -> 4,925Ghz -> wzrost o 33% tylko tutaj jest jeden mały kruczek - ale może do szczegółów się czepiam - jeżeli dobrze odczytuje twojego valid'a to robiłeś oc na 1 rdzeniu tylko a nie na wszystkich - no ale mogę się mylić

no cóż tutaj mój mały screenshot jak to przeliczyłem -> a prosta matma to była 
więc tutaj zależy od tego czy wy chcecie przyjmować wynik licząc pod podstawki bez turbo, czy podstawką startową jest turbo na wszystkich rdzeniach jakie procek ma bez oc ... ja bym sugerował aby bazowe 100% procka liczyć od all core turbo mode

jYiOVXo.png

ale na serio niech ktoś mi powie jakie jest bazowe turbo i9-9900k na all core :s bo nie mogę znaleźć... znalazłem tylko że bazowo 2 rdzenie wyciągają 5,0 a potem cisza

 

Wyniki są obliczane na podstawie referencyjnego taktowania nie turbo, więc dla 8700K jest to 3,7 GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziarson, jest 1.55V, aczkolwiek dynamiczne, więc jest w porządku. 

@sido107, jaka jest różnica czy będzie się wyświetlać 1c1t czy 4c4t, wynik ten sam, od nowa mam kręcić specjalnie żeby wyświetlało te same wartości tylko pokazując inne ilości rdzeni? Nie było nic o tym w regulaminie, tak samo jak o używaniu ES, nikt normalny przy takim OC na powietrzu nie zmusi CPU-Z to grzania procka do 90C, skoro może zrobić to samo rozgrzewając tylko jeden rdzeń do 70C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://valid.x86.fr/px0d8f ????

3 minuty temu, xfrostpl napisał:

@Dziarson, jest 1.55V, aczkolwiek dynamiczne, więc jest w porządku. 

@sido107, jaka jest różnica czy będzie się wyświetlać 1c1t czy 4c4t, wynik ten sam, od nowa mam kręcić specjalnie żeby wyświetlało te same wartości tylko pokazując inne ilości rdzeni? Nie było nic o tym w regulaminie, tak samo jak o używaniu ES, nikt normalny przy takim OC na powietrzu nie zmusi CPU-Z to grzania procka do 90C, skoro może zrobić to samo rozgrzewając tylko jeden rdzeń do 70C.

Jest rożnica czy 1 czy wszystkie .https://valid.x86.fr/28jzjr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G8OAO3j.png

Ile overclockerów - tyle tajemnic ????

 

Mi to obojętne, łapcie valid z 4 rdzeni: https://valid.x86.fr/jjv89s

Robiłem valid na 1 z racji temperatur jakie wytwarza tworzenie raportu, ale mogę i na 4, tylko szkoda platformy.

 

====== update ======

Ostateczny wynik bo nie chce mi się dalej męczyć tego kawałku krzemu: 4960.25MHz na 4 rdzeniach i 4 wątkach (i powtarzam - tamto było tak samo robione, z resztą widać po wynikach ????). Potwierdzone validem: https://valid.x86.fr/jjv89s oraz screenem poniżej.

 

Z4EzlUW.png

 

Pozdrawiam!

(a i faktycznie przelicznik przyrostu mocy na HWBot działa trochę inaczej niż powinno się liczyć, wystarczy się zapoznać z systemem liczenia u nich, proponowałbym się rozejrzeć za tym co kolega tam wyżej wstawiał).

Edytowano przez xfrostpl
zapomniałem o screenie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sido107 napisał:

 

No właśnie chodzi o to by valida zrobić na wszystkich rdzeniach, do poprawy.

 

 

 

Wyniki są obliczane na podstawie referencyjnego taktowania nie turbo, więc dla 8700K jest to 3,7 GHz.

Troszkę słabo. Taki 9900k ma bazowe 3,6 ale w turbo na 1 rdzeniu te 5.0. A wszyscy wiemy że te 5,5.1,5,2 czy jak tu świetne  5,3 na trzech jest wykonalne - kwestia tylko temperatur. I w tym momencie wchodzi taki ja który ma poczciwca 6700K co się kręci gorzej niż 4690k i z miejsca poza stawką. Widzieliście Skylake 6700k na 5Ghz w warunkach domowych? A to nie więc żeby było te 20% musiałby wskoczyć na 5Ghz co jest technicznie w tym procesorze nie osiągalne w warunkach domowych a to i tak tylko 20% - 27% mniej niż podatna na kręcenie 8 czy 9 gen.  Czyli jak ja osiągam na 1,5v te +700Mhz w kwestii bazowej to nawet niekręcący się ryzen 2700 zdobywa tu wiecej punktów z 3,2 na 4,2 ???? Nie dam złotego środka - bo musiałąby być użyte w wyliczeniach jeszcze inne zmienne i sam nie wiem jak to rozwiązać ale jak widzicie w necie że ktoś ma 6700K na 4,8 to uwierzcie że trafił dobrą sztukę - a 5 jest nierealne. Więc szkoda że z miejsca jest się skreślonym a walka o podium między właścicielami kilku modeli z niskim bazowym i potencjałem do wysokiego turbo/oc :P

 

Tak sobie policzyłem że żeby zdobyć te 40% musiałbym  wykręcić go na 5,6Ghz - czaicie to? 6700k na 5,6? xD 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...