Skocz do zawartości

Forumowe zawody w podkręcaniu lato 2019


Recommended Posts

Podsumowując @Dziarson weź się już bardziej nie poniżaj bo zachowanie rozpieszczonego dziecka to widać z daleka w tobie.

Czemu jest taki nacisk na liczenie wyniku od turbo a nie od podstawy? Bo nie które procesory -> w tym wypadku nasz kochany 9900k daje oszukany wynik
Trochę poczytałem, przegadałem na paru forach jak i w pewnych community i dostałem wyniki gdzie i9-9900k wyciąga na all core (bez oc) 4,6Ghz, a na spokojnie pamiętaj że twój procek na 2(z 8 ) rdzeni wyciąga 5.0... i gdzie tutaj teraz jest fair wynik jak ty tylko idziesz pod 5,3Ghz?

dla ciebie skok z "3,6 do 5,3" jest niczym bo na prawdę ty robisz skok z 4,6 a nie 3,6 i tutaj ta różnica. 

Obrażasz się jak panienka że jeżeli wyniki były by liczone FAIR to u ciebie dostał byś tylko upgrade o 15% a nie 47%

No ale cóż widać kto tutaj jest fair i musi zacząć atakować ludzi jak tylko mu udowadniają że się myli.

WGunh7u.png

Więc @Dziarson uważasz że mając tak naprawdę oc którym dajesz tylko 0,7mhz powinieneś mieć lepszy wynik niż ktoś kto np wyciągnął dodatkowe 1,4 Ghz? jeżeli tak to powodzenia ci życzę.
To mój ostatni post w tym dialogu, następne będą tylko już screeny z podkręcania obiecuje

Pozdrawiam kumatych i dziękuje tym którzy tez widzą problem z aktualnym ocenianiem tych wyników :)|

  • Like 1
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla wszystkich prockow ustalamy 4/4 rdzenie i 4 wątki bo tak ma najsłabszy z nich bo jak chcesz liczyć od swojego turbo to pomóżmy wynik x rdzenie i wątki tak jak chcesz ty. 

Czyli w twoim przypadku to 5400MHz a w moim 8000MHz a jak ci to nie pasuje to wynik na jednym rdzeniu

Sido policz % tak jak on chce niech mu będzie.Jeszcze się obrazi %-)

A i zmień resztę benchmarkow z dyskusji bo nie daj panie ktoś ma droższy sprzęt i wygra. 

 

Edytowano przez Dziarson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę dyskutować w wątku do tego przeznaczonym, oczywiście z zachowaniem kultury. Osoby, które dołączają teraz, przypominam, że zasady były dyskutowane i zaakceptowane wcześniej, więc proszę kolejny raz nie prosić o ich zmianę lub podważać, że jest niesprawiedliwie. Takie mamy zasady, liczy się zabawa, nie gramy o złote majt.....i. 

Jak pisałem wyżej, jak wszyscy co oddali wynik potwierdzą chęć zmiany zasady dla 1 etapu zawodów, wprowadzimy je na zasadzie wyjątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziarson - co to za głupotę właśnie napisałeś? No totalną głupotę.

 

Kolega @Karti wziął za taktowanie 100% taktowanie bazowe i potem wyliczył procent z przyrostu taktowania. Czy to takie trudne?

 

Dlaczego na 4 rdzeniach? Wszyscy robimy OC na 100% możliwości naszych procesorów, masz 8 rdzeni - twój problem, było wziąć 4-ro rdzeniowy procesor, ale przecież te 8 rdzeni jest zrobione tak że jest stabilne, więc w czym problem? U mnie tak samo jest trudno kręcić 4 rdzenie jak u Ciebie 8, rdzenie są niezależne, ilość nie ma znaczenia do jakości OC, zmniejszając ilość rdzeni zbijamy temperaturę, przy OC na azocie kręcimy na wszystkich bo temperaturę mamy ogarniętą. Poza tym co tu się rozwodzić - kręcimy na wszystkim co fabryka dała i tyle.

 

Dlaczego mnożysz taktowanie razy ilość rdzeni, co Ty za głupotę napisałeś?

 

Jestem za/neutral za liczeniem od turbo. Po prostu liczmy sami, nie tak jak hwbot, bo na hwbocie to działa inaczej, działa to ich systemem gdzie ludzie dodają z różnych platform wyniki, z turbem, bez turba itp. tłumaczyć nie trzeba.

 

Poza tym, jaki ma sens test z benchmarków który będzie wojną o wyższy wynik?

Można benchmarki włączyć ale w sposób taki że liczymy przyrost w % o ile wynik jest lepszy od bazowego.

 

Więc mamy próbę na stockowych ustawieniach, ofc ze screenami ustawień że wszyscy na stockach pracujemy, a nie że zaniżamy zegary (ktoś się do tego poziomu zniży?)

I 2-gą po OC.

 

Proste i przyjemne!

 

PS: sorka że to trafiło tutaj, ale już chciałem zakończyć tę dyskusję tutaj :D.

Edytowano przez xfrostpl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2019 o 17:11, sido107 napisał:

Witajcie, po małej obsuwie czas wystartować z konkursem w podkręcaniu. Poniżej podam szczegóły oraz zasady. Zaczynajmy.

 

Zasady:

Konkurs będzie miał kilka etapów, z uwagi, że mamy wakacje oraz upały każdy etap będzie trwał 7 dni, po tym czasie dowiecie się o kolejnym etapie.

 

Dopuszczalny sprzęt:

  1. dowolna płyta główna
  2. dopuszcza się procesory serwerowe i ESy
  3. pamięć operacyjna DDR4 oraz DDR3
  4. korzystamy tylko z jednej platformy!!



System chłodzenia procesora 

  1. chłodzenie BOX
  2. chłodzenie powietrzem
  3. chłodzenie cieczą (AIO, WC/LC)


Ekstremalne systemy chłodzenia jak LN2 ,DI, chillery czy freonem (SS) są niedopuszczalne! 


Całe zawody dzielimy na kilka etapów, w których można otrzymać odpowiednio (wg zajętego miejsca) punkty od 20 zmniejszając co 2  malejąco (czyli za pierwsze miejsce jest 20 pkt., 2 m. 18 pkt itp.). Do zawodów nie dopuszczamy sprzętu mobilnego (m.in. laptopów) oraz wyników na zintegrowanych kartach graficznych (np. w procesorze lub płycie głównej).

 

Dodawanie wyników
Wyniki wrzucacie w kolejnych postach, których nie wolno edytować, w formie:
- rezultat -  w formie  zrzutu z CPU-Z z zakładek CPU, mainboard, memory
- link do walidacji,
- zrzut ekranu,
- zdjęcie platformy testowej (z widocznym nickiem oraz aktualną datą, dane te można napisać np. na kartce).

Wyniki do każdego etapu można wrzucać tylko w ustalonym terminie!

Zasady mogą ulec zmianie w trakcie trwania zawodów!

 

Konkurencje:
1) [3.07.2019 do 17.07.2019] Procentowy przyrost taktowania procesora (względem standardowych zegarów), uzyskany na wszystkich dostępnych rdzeniach i wątkach. Czas 7 dni na wynik.

Uznane zostaną tylko wyniki z:
- walidacją CPU-Z z wpisanym nickiem identycznym jak na forum oraz datą i godziną wykonania walidacji mieszczącą się w okresie trwania danego etapu zawodów 
- zdjęciem platformy testowej (z widocznym nickiem oraz aktualną datą, dane te można napisać np. na kartce) wystarczy raz na całe zawody.

Ranking będzie tworzony na podstawie procentowego przyrostu taktowania. Wyniki dodajecie w postach poniżej.

 

Dyskusja jest w osobnym wątku tutaj:

Nagrody:

Wstępne nagrody:

3 x cooler CPU be quiet!  Dark Rock Pro 4

3 x koszulka oraz gadżety 

 

Sponsor: 

image.png.25f3e0ed026cccfd8b8a765c112b0590.png

 

Wyniki etap 1:                                       Punkty

1. Dziarson - 9900k - 47%                  20

2. sido107 - 8700k - 43%                   18

3. RemiKo - Ryzen 7 1700 - 41,9%   16

4. xfrostpl - 4690k - 41,7%                 14

5. Karti - Ryzen 7 1700 - 36,33%       12

6...czekamy na Was

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2019 o 17:11, sido107 napisał:

Witajcie, po małej obsuwie czas wystartować z konkursem w podkręcaniu. Poniżej podam szczegóły oraz zasady. Zaczynajmy.

 

Zasady:

Konkurs będzie miał kilka etapów, z uwagi, że mamy wakacje oraz upały każdy etap będzie trwał 7 dni, po tym czasie dowiecie się o kolejnym etapie.

 

Dopuszczalny sprzęt:

  1. dowolna płyta główna
  2. dopuszcza się procesory serwerowe i ESy
  3. pamięć operacyjna DDR4 oraz DDR3
  4. korzystamy tylko z jednej platformy!!



System chłodzenia procesora 

  1. chłodzenie BOX
  2. chłodzenie powietrzem
  3. chłodzenie cieczą (AIO, WC/LC)


Ekstremalne systemy chłodzenia jak LN2 ,DI, chillery czy freonem (SS) są niedopuszczalne! 


Całe zawody dzielimy na kilka etapów, w których można otrzymać odpowiednio (wg zajętego miejsca) punkty od 20 zmniejszając co 2  malejąco (czyli za pierwsze miejsce jest 20 pkt., 2 m. 18 pkt itp.). Do zawodów nie dopuszczamy sprzętu mobilnego (m.in. laptopów) oraz wyników na zintegrowanych kartach graficznych (np. w procesorze lub płycie głównej).

 

Dodawanie wyników
Wyniki wrzucacie w kolejnych postach, których nie wolno edytować, w formie:
- rezultat -  w formie  zrzutu z CPU-Z z zakładek CPU, mainboard, memory
- link do walidacji,
- zrzut ekranu,
- zdjęcie platformy testowej (z widocznym nickiem oraz aktualną datą, dane te można napisać np. na kartce).

Wyniki do każdego etapu można wrzucać tylko w ustalonym terminie!

Zasady mogą ulec zmianie w trakcie trwania zawodów!

 

Konkurencje:
1) [3.07.2019 do 17.07.2019] Procentowy przyrost taktowania procesora (względem standardowych zegarów), uzyskany na wszystkich dostępnych rdzeniach i wątkach. Czas 7 dni na wynik.

Uznane zostaną tylko wyniki z:
- walidacją CPU-Z z wpisanym nickiem identycznym jak na forum oraz datą i godziną wykonania walidacji mieszczącą się w okresie trwania danego etapu zawodów 
- zdjęciem platformy testowej (z widocznym nickiem oraz aktualną datą, dane te można napisać np. na kartce) wystarczy raz na całe zawody.

Ranking będzie tworzony na podstawie procentowego przyrostu taktowania. Wyniki dodajecie w postach poniżej.

 

Dyskusja jest w osobnym wątku tutaj:

Nagrody:

Wstępne nagrody:

3 x cooler CPU be quiet!  Dark Rock Pro 4

3 x koszulka oraz gadżety 

 

Sponsor: 

image.png.25f3e0ed026cccfd8b8a765c112b0590.png

 

Wyniki etap 1:                                       Punkty

1. Dziarson - 9900k - 47%                  20

2. sido107 - 8700k - 43%                   18

3. RemiKo - Ryzen 7 1700 - 41,9%   16

4. xfrostpl - 4690k - 41,7%                 14

5. Karti - Ryzen 7 1700 - 36,33%       12

6...czekamy na Was :)

 

 

 

 

co mam zrobić by brać udział w konkursie?

19 minut temu, ViNG napisał:

Ja tu sie męcze z paździerzem 4930k, zeby przebic 4.9 na AIO...gdzie na lajcie moglbym zapodac 3930k 5.1+...przyrost 50%+...

 

Przyrost zawsze liczylismy od base clock (hwbot.org)...

 

Pozdro xD

cześć ja kręcę procka i9 7960X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ViNG napisał:

Ja tu sie męcze z paździerzem 4930k, zeby przebic 4.9 na AIO...gdzie na lajcie moglbym zapodac 3930k 5.1+...przyrost 50%+...

 

Przyrost zawsze liczylismy od base clock (hwbot.org)...

 

Pozdro xD

U nich to z kosmosu jest liczony przyrost, jak przeliczysz samemu to samo to wychodzą inne %.

Czym nowsze procki tym dziwniejsze % bo nie wprowadzają tego do bazy.

 

Trzeba będzie ręcznie liczyć.

A liczyć będzie trzeba od turbo z racji tego że teraz turbo ma taki zakres że to szok.

Turbo to to samo co ref tylko używane jak procesor potrzebuje zrobić więcej, tłumaczyć nie trzeba.

A i na HWBot nie patrzy się na przyrost % tylko na przyrost taktowania bądź wyników w benchach.

 

PS: dla takiego i9 9900k turbem jest 4.6GHz z racji że 5.0 nie osiągają wszystkie rdzenie.

Edytowano przez xfrostpl
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xfrostpl napisał:

U nich to z kosmosu jest liczony przyrost, jak przeliczysz samemu to samo to wychodzą inne %.

Czym nowsze procki tym dziwniejsze % bo nie wprowadzają tego do bazy.

 

Trzeba będzie ręcznie liczyć.

A liczyć będzie trzeba od turbo z racji tego że teraz turbo ma taki zakres że to szok.

Turbo to to samo co ref tylko używane jak procesor potrzebuje zrobić więcej, tłumaczyć nie trzeba.

A i na HWBot nie patrzy się na przyrost % tylko na przyrost taktowania bądź wyników w benchach.

 

PS: dla takiego i9 9900k turbem jest 4.6GHz z racji że 5.0 nie osiągają wszystkie rdzenie.

 

Nie z kosmosu...tylko bez turbo...jakos zadnych problemow nie ma tam w konkursach...

 

Np. A jak wrzuce wynik 8700k nie ruszajac mnoznika (zostawie base 37x)...tylko z samym bclk...to wtedy policzysz mi z turbem?

 

Pozdro xD

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Dziarson napisał:

Zdjecie z kartka i nikiem Valid z Nikiem z forum

Wiesz co kolego, nie chce mi się robić żadnych zdjęć z kartka i nikiem , nie będę Ci udowadniał -  no może jutro to zrobię jak mnie chęci wezmą , nie bój się nie zależy mi tu na żadnych wygranych , lecz???...... nie ważne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr napisał:

Wiesz co kolego, nie chce mi się robić żadnych zdjęć z kartka i nikiem , nie będę Ci udowadniał -  no może jutro to zrobię jak mnie chęci wezmą , nie bój się nie zależy mi tu na żadnych wygranych , lecz???...... nie ważne

Takie mamy zasady  kazdy ma telefon i pisać potrafi.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr dodaj proszę fotkę z kartką jeszcze, zasady obowiązują wszystkich. :)

do tego na Validzie ma być nick zgodny z tym na naszym forum a jest axlrose - do poprawy.

Wynik ładny :)

9 godzin temu, sido107 napisał:

Panowie proszę dyskutować w wątku do tego przeznaczonym, oczywiście z zachowaniem kultury. Osoby, które dołączają teraz, przypominam, że zasady były dyskutowane i zaakceptowane wcześniej, więc proszę kolejny raz nie prosić o ich zmianę lub podważać, że jest niesprawiedliwie. Takie mamy zasady, liczy się zabawa, nie gramy o złote majt.....i. 

Jak pisałem wyżej, jak wszyscy co oddali wynik potwierdzą chęć zmiany zasady dla 1 etapu zawodów, wprowadzimy je na zasadzie wyjątku.

 

Nie widze zgody wszystkich, więc zostajemy przy pierwotnym liczeniu przyrostu testowania. Proszę o nie komentowania już tej kwestii, był na to czas. Niestety wszystkich nie zadowolimy. 

 

Miłego OC.

Wyniki na dzień 16 lipca, jutro ostatni dzień 1 etapu!

 

Wyniki etap 1:                                       Punkty

Elcia - i5 6400 - 61,8%                  20

Dziarson - 9900k - 47%                18

Adamix - i7 8700k - 45,9%           16

sido107 - 8700k - 43%                  14

RemiKo - Ryzen 7 1700 - 41,9%  12

xfrostpl - 4690k - 41,7%                10

Karti - Ryzen 7 1700 - 41,32%        8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EH_Gosu @Piotrdajcie valida z nickiem z forum, na razie uznaje warunkowo wyniki

up

 

Wyniki etap 1:                                       Punkty

EH_gosu - i9 7980XE - 88,57%   20 *warunkowo valid do poprawy zły nick

Elcia - i5 6400 - 61,8%                  18

Piotr - i9 7960X - 60,81                16 *warunkowo valid do poprawy zły nick

Dziarson - 9900k - 47%                14

Adamix76 - i7 8700k - 45,9%      12

sido107 - 8700k - 43%                  10

RemiKo - Ryzen 7 1700 - 41,9%    8

xfrostpl - 4690k - 41,7%                  6

Karti - Ryzen 7 1700 - 41,32%        4

medyq - i7 6700k - 22,5%                2

 

 

6...czekamy na Was

 

@phobosq @olbi @ivanov @Blackwhite

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...