Skocz do zawartości

Forumowe zawody w podkręcaniu lato 2019


Recommended Posts

12 godzin temu, medyq napisał:

Troszkę słabo. Taki 9900k ma bazowe 3,6 ale w turbo na 1 rdzeniu te 5.0. A wszyscy wiemy że te 5,5.1,5,2 czy jak tu świetne  5,3 na trzech jest wykonalne - kwestia tylko temperatur. I w tym momencie wchodzi taki ja który ma poczciwca 6700K co się kręci gorzej niż 4690k i z miejsca poza stawką. Widzieliście Skylake 6700k na 5Ghz w warunkach domowych? A to nie więc żeby było te 20% musiałby wskoczyć na 5Ghz co jest technicznie w tym procesorze nie osiągalne w warunkach domowych a to i tak tylko 20% - 27% mniej niż podatna na kręcenie 8 czy 9 gen.  Czyli jak ja osiągam na 1,5v te +700Mhz w kwestii bazowej to nawet niekręcący się ryzen 2700 zdobywa tu wiecej punktów z 3,2 na 4,2 ???? Nie dam złotego środka - bo musiałąby być użyte w wyliczeniach jeszcze inne zmienne i sam nie wiem jak to rozwiązać ale jak widzicie w necie że ktoś ma 6700K na 4,8 to uwierzcie że trafił dobrą sztukę - a 5 jest nierealne. Więc szkoda że z miejsca jest się skreślonym a walka o podium między właścicielami kilku modeli z niskim bazowym i potencjałem do wysokiego turbo/oc :P

 

Tak sobie policzyłem że żeby zdobyć te 40% musiałbym  wykręcić go na 5,6Ghz - czaicie to? 6700k na 5,6? xD 

amen, dlatego jak ja pisałem lepszym przelicznikiem jest ref. taktowanie turbo gdyż wtedy procek typi 9900k nie jest z góry zwycięzcą a inne procki mają szanse

ale cóż, widać nie którzy nie widzą problemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaczesz ba sa inne zasady niż byś chciał ?

proste jakby było liczone taktowanie turbo to bym wziął innego procka . 

Jak bys nie liczył zawsze jest ktos kto ma lepszy sprzet niz ty a to9 tylko z tego powdu ze ma wiecej kasy , pomijam fakt ze moje wyniki to tylko motywacja dla was bo jak i Sido nie dostaniemy nagród.

Edytowano przez Dziarson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konkursie taktowanie powinno być liczone od turbo taktowania turbo i % broń Boże nie powinny byc liczone przez hwbot (co nadal jest niewiadomo dlaczego robione?). Hwbot liczy z ref. taktowania tylko i wyłącznie dlatego że generacje od 775 w dół takowego turba nie miały. Taktowanie turbo to taktowanie ktore jest zapewniane przez Intela jako bezpieczne więc z jakiej paki ma się liczyć w OC xD? Wiadomo ze czym nowszy procek tym większe turbo i wieksza szansa na wygraną ale to sie mija z celem xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sido nie wiem jak ale ten walid jest z zaznaczona opcja extreme oc dlatego nie ma napięcia chyba robienie oc o 4 rano to nie jest dobry pomysł :D

XFROSTPL fascynuje mnie twoje biadolenie jakie to jest niesprawiedliwe czytałeś zasady konkursu gdzie byłeś jak były ustalane jak ci się nie podoba to.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do 9900k tylko do każdego. Sam mam 9900k i mogłem go użyć, ale wiadomo ze większe OC % zrobię na 4690k (przyrost nie taktowanie). Równie dobrze mogłem wziąć E2160 i pozamiatać tu przyrostem 100%. Tak więc liczone dla każdego procka powinno być od wartości turbo. A co do dyskusji a konkursu, juz 3ci raz był przez dwa dni edytowany post z konkusem ????

 

Czułbyś się do tego sprawiedliwie? (wtedy gorsze wersje procków różniły się zbitym taktowaniem, więc miały w cholerę potencjał)
https://hwbot.org/submission/3810728_

 

Z kolei taktowanie turbo to taktowanie dodatkowe, wykorzystywane przy większym apetycie, więc analogicznie jest też taktowaniem bezpiecznym zapewnianym przez Intela, więc liczenie od stockowego taktowania jest bez sensu, równie dobrze od 2200MHz sobie policzmy,

 

Edytowano przez xfrostpl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Czułbyś się do tego sprawiedliwie? (wtedy gorsze wersje procków różniły się zbitym taktowaniem, więc miały w cholerę potencjał)
https://hwbot.org/submission/3810728_

 

https://hwbot.org/submission/2422730_dziarson_cpu_frequency_pentium_e2160_3851.17_mhz

Odpowiedział bym ze słaby jesteś pomijajac fakt ze w całych zawodach czyli wszystkich konkurencjach masz uzywać jednej platformy chce cie widzieć z 2160 w greekbench %-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie musiałem z 4690k startować to po 1.

Po 2 - nie chodzi mi o wynik OC tamtego procka, bo on nie był na statystyki tylko do testu płyty, więc nie interesują mnie inne wyniki, bo Twój też wypada marnie swoją drogą ????.

A po 2 - no jeśli test w geekbench 4 będzie działał na zasadzie kto ma więcej pkt. no to polecam od razu zakończyć konkurs bo to nie ma sensu :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój poprzedni post nie wiem co wyjaśnia - ale trudno?

 

I generalnie nie piszę tego żeby Tobie wyjaśnić że liczenie od ref. taktowania nie ma sensu tylko do @sido107, bo to on tutaj ma głos decydujący nie Ty, tylko zachowujesz się teraz jakbyś się bał ze możesz spaść niżej w statystykach, ale pomijam ten fakt ^^.

 

 Dlatego do @sido107 - proponuję przeliczyć procenty w taki sposób jak kolega na poprzedniej stronie w excelu, tylko takie przeliczenie ma sens, i od taktowania turbo, bo turbo to prędkość tak samo bezpieczna jak bez niego, tylko używana w przypadku wysokiego zapotrzebowania (więc defakto no - jest traktowana jak podstawowa). Jeśli no nadal będzie liczone od ref to z roku na rok takie konkursy będą tracić sens bo 10 gen będzie miała dopiero wysokie turba, wszystkie generacje będą mogły się pochować.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią - kto przezywa ten sam się tak nazywa ????

 

Jeśli masz w głowie nagrody to słabo, bo ja nie zwracam na to uwagi, zwracam uwagę tylko na poprawienie systemu liczenia %, a Ty cały czas się prujesz, teraz jeszcze wyzywasz, zachowując się jak dziecko które "ma lepsze" (z pozoru lepsze), wysyłając "lepszy wynik" do mojego przykładu z OC.

No ale jak mój poprzedni post - głownie piszę głównie do @sido107 oraz do poprzedników - tych bardziej zachowujących kulturę osobistą.

 

A no i oczywiście jeśli dla Ciebie sugestie = płacz to spoko, powodzenia :D.

Edytowano przez xfrostpl
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestie powinieneś mieć przed miesiącem w dyskusji, % liczcie jak chcecie dla mnie twoje wypowiedzi są bzdurne piszesz ze 2160 miał byś 100% udowadnia ci ze inni mają więcej odwracasz kota ogonem potem stwierdza sz że pkt w greek bench to dziękujsz itd ciekawe co zrobisz w przyroscie procentowy ram bo moje robia 1300MHz od bazowego ile robia twoje nie chcesz przyznać że w każdych zawoddach liczy się sprzęt a nie umiejętności zwłaszcza w przypadku air i Aio. Ciekawe co byś zrobił jak bym wziął 9980x i np royale. 

Edytowano przez Dziarson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzywam moda, niech ten cały rwetes przeniesie do wątku z dyskusją, tu mają być tylko wyniki.

Popieram liczenie od turbo, a koledze z 6700k mówię - 2c/2t + noctua + 1.45 vcore i 5 giga twoje, tak czy inaczej nie da się wszystkich zadowolić - trafi się ktoś z i5 6400 pokręconym na bclk 160 i wygrana.

Edytowano przez phobosq
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziurson25, ale wiesz że akceptowałem PROMO KONKUSU na grupie 2 dni temu, nikt wcześniej o żadnej dyskusji z zewnątrz nie wiedział, więc skąd pozyskać info?

 

"piszesz ze 2160 miał byś 100% udowadnia ci ze inni mają więcej" - tego kawałka Twojej wypowiedzi nie rozumiem, jeśli chodzi Ci o " zachowując się jak dziecko które "ma lepsze" no to mi chodziło o 9900k które cały czas napotykałeś kiedy mi chodziło o ogólnie każdy procesor startujący tutaj.

 

"potem stwierdza sz że pkt w greek bench to dziękujsz" - bo każdy by podziękował jeśli punktacja będzie liczona od wyniku a nie przyrostu wyniku, bo wiadomo że ktoś z 9980x w/w wygra, wtedy taka konkurencja będzie polegała na "kto ma lepsze".

 

" ciekawe co zrobisz w przyroscie procentowy ram bo moje robia 1300MHz od bazowego ile robia twoje nie chcesz przyznać" - a ktoś mnie o to pytał? xD Stockowo 1600MHz a aktualnie na napięciu 1.55V stoją na 2133MHz, nie kręciłem ich zbytnio, więc pokręcę jeszcze :D

PS: ten kawałek tutaj świadczy o tym jakbyś chciał się pochwalić HA PATRZ JAKI WYNIK WYKRĘCIŁEM! - śmieszne :D.

 

"Ciekawe co byś zrobił jak bym wziął 9980x i np royale." - miałbym to w d**e tak jak teraz mam Twoje 9900k bo cały czas mówię o wszystkich startujących procesorach i systemie liczenia.

 

 

 

 

 

14 minut temu, phobosq napisał:

Wzywam moda, niech ten cały rwetes przeniesie do wątku z dyskusją, tu mają być tylko wyniki.

Popieram liczenie od turbo, a koledze z 6700k mówię - 2c/2t + noctua + 1.45 vcore i 5 giga twoje, tak czy inaczej nie da się wszystkich zadowolić - trafi się ktoś z i5 6400 pokręconym na bclk 160 i wygrana.

Ale mamy robić na wszystkich dostępnych rdzeniach i wątkach, wczoraj tak dodano.

Edytowano przez xfrostpl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dziarson napisał:

I znowu czytaj dyskusje podana w pierwszym poście tutaj nie dodane wczoraj tylko na początku. 

Tam były propozycje, nie było wstawione to do postu tutaj, z konkursem, więc nie obowiązywało.

To jest post z konkursem i tutaj są finalne ustalenia, dyskusja tutaj nie ma nic do znaczenia.

 

Poza tym, pisałem o tym z sido, taka zasada nie ma sensu, czym starszy procek tym wyższe napięcie bazowe, tym wyższe napięcie po OC.

Przykład: I5 - 2500K swój potencjał zaczyna od 1.45V (jeśli ktoś chce wyższe taktowanie niż 4.7GHz, a ten procek i 5GHz dawał radę), więc to jest nie sprawiedliwe wobec generacji od 6 w górę, które mają mniejszą mikroarchitekturę i niższe napięcia. Dlatego to zostało zniesione.

 

W sumie to samo się tyczy dla Ryzenów, one też potrzebują więcej prądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...