Skocz do zawartości

Samoczynne rozlaczanie się internetu?


Bockowsky

Recommended Posts

Witam. Wczoraj przyszły do mnie części do nowego zestawu. Płyta główna to asus x99-pro. Sterowniki pobrałem ze strony producenta. Problem polega na tym ze internet parę razy w ciągu dnia się rozlacza jakbym wypinal kabel. Na poprzednim pc nie bylo tego problemu. Miał ktoś podobny? Liczę na pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj przyszły do mnie części do nowego zestawu. Płyta główna to asus x99-pro. Sterowniki pobrałem ze strony producenta. Problem polega na tym ze internet parę razy w ciągu dnia się rozlacza jakbym wypinal kabel. Na poprzednim pc nie bylo tego problemu. Miał ktoś podobny? Liczę na pomoc. 

Jak jest to po kablu , to uszkodzony może być sam kabel (lub końcówka) albo i karta. Zacząłbym od wymiany kabla i weryfikacji . Ze na innej to nie występowało to nie koniecznie musi świadczyć o sprawności okablowania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gtxxor napisał:

Rozumiem, że podłączasz się klasycznie poprzez kabel Ethernet i kartę sieciową wbudowaną w płytę, a nie z wykorzystaniem jakiegoś zewnętrznego dongla do Wi-Fi bądź innego patentu na tę modłę?

Czysto po kablu Ethernet. Zauważyłem ze przestaje się swiecic dioda sygnalizująca prace sieci. Gdy działa jest ciągle na pomarańczowo a jak internet przestaje działać to się nie świeci. Spróbuję z innym portem w routerze i innym kablem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie taki sam problem z sieciówką w pracy tzn kilka razy w miesiącu mam problem polegający na komunikacie "kabel sieciowy odłączony", czasami od razu nawiązuje połączenie i internet wraca a czasami muszę uruchomić ponownie komputer żeby zaczął działać. Obstawiam dupniętą sieciówkę na płycie głównej bo kabel już zmieniałem, nawet nowe gniazdko w ścianie kupiłem i ponownie zaprawiłem. Inne komputery z tego gniazda i tego kabla nie mają takich problemów tylko mój, a że jestem leniwy to wolę zrestartować komputer niż kupić nową płytę, ewentualnie sieciówkę na PCI.

W twoim przypadku może być inaczej ale spróbuj kartę inną wsadzić to wtedy będziesz miał 100% pewności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TotalKaos napisał:

Ja mam dokładnie taki sam problem z sieciówką w pracy tzn kilka razy w miesiącu mam problem polegający na komunikacie "kabel sieciowy odłączony", czasami od razu nawiązuje połączenie i internet wraca a czasami muszę uruchomić ponownie komputer żeby zaczął działać. Obstawiam dupniętą sieciówkę na płycie głównej bo kabel już zmieniałem, nawet nowe gniazdko w ścianie kupiłem i ponownie zaprawiłem. Inne komputery z tego gniazda i tego kabla nie mają takich problemów tylko mój, a że jestem leniwy to wolę zrestartować komputer niż kupić nową płytę, ewentualnie sieciówkę na PCI.

W twoim przypadku może być inaczej ale spróbuj kartę inną wsadzić to wtedy będziesz miał 100% pewności.

O kurde, załamałbym się, bo długo się zabierałem za ten pc, a tu walnięta sieciówka... W każdym razie sytuacja jest identyczne u Ciebie... Jutro kupię jakiś kabel wyższej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...