Skocz do zawartości

Komputer/monitor "odświeża" sie i wywala gre lub program


Gość Tomek K

Recommended Posts

Gość Tomek K

Witam. Złożyłem komputer dokładnie rok temu i przez cały rok nie było z nim żadnego problemu. Kilka tygodni temu, bo tyle już próbuje rozwiązać ten problem, podczas grania a także kiedy nie dzieje się nic na komputerze - system zaczyna wariować jakby monitory zaczynały się odświeżać ( powiedzmy odłączać od komputera na kilka 2-3 sekundy), potem do gry juz nie ma szans powrotu i muszę ją zamknąć w menedżerze zadań i dodatkowo choć nie zawsze muszę zrobić reset explorera żeby znów móc używać normalnie kompa. Czasami dzieje sie to po 5 minutach od włączenia kompa a czasami po godzinie już grania.

Pierwsze co po wskazówkach znalezionych w internecie to wysłałem GPU na gwarancje, odesłali mi nową ale problem pozostał więc sama firma EVGA zasugerowała spróbować wymienić zasilasz więc i to zrobiłem ale problem wciąż istnieje. Jako że specjalistą nie jestem zostało mi zawieźć system do lokalnego choć dużego typowo komputerowego sklepu na diagnostykę choć jak twierdzą nie mogli powielić problemu który mam i nie zrobili nic (oprócz wzięcia $40 za diagnostykę). Męczę się już z tym pewnie około 2 miesięcy i nie wiem nawet w którą stronę iść i co sprawdzić.

 

Mój sprzęt:

 

Płyta główna:  ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING

Procesor: Interl Core i7-9700K 3.60GHz

Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 20070 SUPER

Dysk SSD: Western Digital 1TB BLUE SN550 NVME

Drugi dysk: SEAGATE 2TB BARRACUDA 3.5" HD

Zasilasz: AGK850 850W

RAM: G.Skill 32GB 2X16 D4 3600 CL16 RJ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze ci sie pasta na karcie graficznej zbetonowała czasami winda tak robi ze uzywa 3D a czasami niedlatego raz pada w grze raz w windzie raczej to bład sterownika graficznego wqywołany temperatuyra karty graficznej mozesz spruboweać obnizyc MHZ na rdzeniu gpu i zobaczyc czy sie ustabilizuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zalezy

 

skoro mowisz ze jakby sie monitory odswiezaly, masz mozliwosc podpiecia monitora innym wyjsciem?

nawet dla testu sprobowalbym podpiac np przez dvi jak uzywasz displayport lub odwrotnie

 

@Dziarson

tomek pisal ze mu nowa odeslali

pozatym rtx 2070 jest na tyle nowa karta ze nie ma mowy zeby cos juz sie 'zabetonowalo'

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...