Skocz do zawartości

Nowe podzespoły pod starą grafikę


rigie2

Recommended Posts

Witam, 

z racji że ostatnio mój komputer odmawia posłuszeństwa chciałbym go upgradeować.

Problem polega na tym że mam stosunkowo nową i dobrą grafikę i kompletnie nie wiem jak dopasować resztę podzespołów, aby zyskać na wydajności.

Aktualny setup:

Intel Core I5 4690, 3.5GHz

8GB RAM

GTX 1660 Super

Płyta Główna msi h97m-e35.

 

Wiem że do wymiany musi polecieć wszystko po za grafiką i może dyskiem (chociaż HDD) oraz zasilaczem.

Głównie komputer ma być pod gry, głównie GTA V i tego pokroju gry zależy mi na graniu w FullHD.

Budżetowo no to tyle ile trzeba, jednak wiadomo im taniej tym lepiej.

Jeśli chodzi o AMD/Intel, to bez różnicy jak dla mnie. Performance przedewszystkim.

Jedyny mój warunek to to aby przy połączeniu tego z moją grafiką był lepszy performance niż do tej pory :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dziarson napisał:

https://ithardware.pl/poradniki/polecane_zestawy_komputerowe_do_gier_sierpien_2021-17224.html tu są dobre i gotowe zestawy ja bym teraz nic nie zmieniał do końca roku będzie nowy intel i ram ddr5 szkoda teraz kasy wywalać kupił bym teraz ssd i 8 ramu i zobaczysz że będzie lepiej 

Myślisz że sam ram i SSD pomoże na tyle aby w to GTA chociaż pograć normalnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno ci pomóc,jeśli Ram masz tylko na jednym module(przez Single Channel trochę tracisz na wydajności). W zasadzie to powinienem spytać czy aktualne 8 GB ramu masz w jednym czy dwóch modułach oraz jakie taktowanie ramu?(u ciebie szybszych niż 1600 MHz nie będzie - ograniczenie płyty) A ssd na fps nie ma większego wpływu,jedynie na czasy wczytania zapisów,aplikacji etc. nie wspominając o szybszym działaniu samego systemu.

Edytowano przez Spl97
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Spl97 napisał:

Powinno ci pomóc,jeśli Ram masz tylko na jednym module(przez Single Channel trochę tracisz na wydajności). W zasadzie to powinienem spytać czy aktualne 8 GB ramu masz w jednym czy dwóch modułach? A ssd na fps nie ma większego wpływu,jedynie na czasy wczytania zapisów,aplikacji etc. nie wspominając o szybszym działaniu samego systemu.

Ram w tym momencie mam w dwóch modułach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Spl97 napisał:

Można jeszcze rozważyć zmianę tej i5 4690 na i7 4770,którego zakupić można za ~400 zł i wtedy można jeszcze na te kilka miesięcy odłożyć myśli na zmianę platformy. Do gier aktualne 4c/4t jest za mało,a 4c/8t jeszcze jako tako daje radę.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/intel-core-i74770-s1150

4c/4t co masz na myśli przez to?

Jakie kości RAM polecał byś założyć żeby było te 16GB (max obsługiwany przez płytę główną)

Używane procesory to chciałbym sobie odpuścić, i jak już to zmieniać wtedy procek płytę itd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez to. Na dzisiejsze czasy jeśli chodzi o CPU to optimum 6c/12t,na tą chwilę coś z i5-11400F z B560 oraz DDR4-3200 można złożyć lub popatrzeć na propozycje podesłane przez Dziarsona. Na Alder Lake (nowa gen) i DDR5 na razie nie patrz,gdyż sama platforma w chwili debiutu,który będzie za kilka miesięcy będzie droga,tak samo będzie z DDR5.
Co do ramu to szukaj o taktowaniu 1600 MHz w miarę możliwości z cl8/9,oczywiście DDR3 - płyta szybszych nie obsłuży.

 

Wybór jest prosty - albo ulepszamy maksymalnie starą platformę i do tematu zmiany platformy wrócić za jakiś rok bądź wymienić platformę mniej więcej teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spl97 nie ram nie będzie drogi na premierę drożeje dopiero po 2-3 miesiącach procesory tak będą miały marzę od nowości ale jak zrobi tak jak ja to robię to za rok wymieni na lepszy żadnym kosztem. 

Ssd wcale nie musi być na szkodę fps miałem kompa który miał problemy z dropami fps z powodu wyjechanego dysku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spl97 napisał:

Właśnie przez to. Na dzisiejsze czasy jeśli chodzi o CPU to optimum 6c/12t,na tą chwilę coś z i5-11400F z B560 oraz DDR4-3200 można złożyć lub popatrzeć na propozycje podesłane przez Dziarsona. Na Alder Lake (nowa gen) i DDR5 na razie nie patrz,gdyż sama platforma w chwili debiutu,który będzie za kilka miesięcy będzie droga,tak samo będzie z DDR5.
Co do ramu to szukaj o taktowaniu 1600 MHz w miarę możliwości z cl8/9,oczywiście DDR3 - płyta szybszych nie obsłuży.

 

Wybór jest prosty - albo ulepszamy maksymalnie starą platformę i do tematu zmiany platformy wrócić za jakiś rok bądź wymienić platformę mniej więcej teraz.

Pamięć Patriot Viper 3, DDR3, 16 GB, 1600MHz, CL9  takie znalazłem za 340pln będzie git? chyba taniej nic nie kupię sensownego prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...