Skocz do zawartości

Zestaw do renderingu i okazjonalnego grania


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

 

Próbuję złożyć komputer do pracy(rendering 3d) i okazjonalnego grania. Na razie (od miesiąca/dwóch) przeglądam internet, czytam i próbuję złożyć mocny zestaw ;) Ostatni raz składałem komputer chyba z 10 lat temu więc pewnie coś pomyliłem, albo przeoczyłem. Może jesteście w stanie coś doradzić, czy taki zestaw jest ok, czy warto może coś w nim zmienić.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Rafał.

 

poniżej lista podzespołów

 

OBUDOWA:

FRACTAL DEFINE 7 – GREY SOLID

https://www.fractal-design.com/products/cases/define/define-7/gray-solid/

 

PROCESOR

AMD Ryzen 9 7950X

 

PAMIĘĆ

DDR5 2x32 6600MHz

Pamięć G.Skill Trident Z5 RGB, DDR5, 32 GB, 6600MHz, CL34 (F5-6600J3440G16GX2-TZ5RS)

 

PŁYTA GŁÓWNA

MPG X670E CARBON WIFI

https://www.msi.com/Motherboard/MPG-X670E-CARBON-WIFI

 

KARTA GRAFICZNA

MSI GeForce RTX 4090 Suprim Liquid X

https://www.msi.com/Graphics-Card/GeForce-RTX-4090-SUPRIM-LIQUID-X-24G/Specification

lub

RTX Gainward RTX 4090 Phantom

 

 

DYSK TWARDY

Dysk Seagate FireCuda 530 4TB PCIe NVMe

 

 

ZASILACZ

Be quiet! Straight Power 11 1000W 80 Plus Platinum

https://www.x-kom.pl/p/540599-zasilacz-do-komputera-be-quiet-straight-power-11-1000w-80-plus-platinum.html

 

CHŁODZENIE

Fractal design Celsius+ S36 Dynamic

https://www.x-kom.pl/p/380992-chlodzenie-procesora-fractal-design-celsius-s36-black-3x120mm.html?gclid=Cj0KCQiAm5ycBhCXARIsAPldzoXyBtbcy6L_h2_HLopHO2OnGtMVQOA7fZA9pBqENrCgp9kiFyvlg4UaAqk_EALw_wcB

 

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Odchudzanie odchudzaniem, ale coraz więcej elementów interfejsu jest pisanych w WebView. Dlatego np. menu start czy pasek zadań zawsze będą takie ociężałe     Ja nigdy nie miałem jakichś problemów z Windowsami, ale od jakiegoś czasu na 11 dzieją się u mnie dziwne rzeczy, których na CachyOS zainstalowanym obok po prostu nie widzę. Coraz częściej myślę o o formacie i przejściu na Cachy na stałe, bez zabawy w dual boot.   Jedyne co mnie jeszcze wstrzymuje to że Inverse Tone Mapping z Gamescope nadal nie działa do końca poprawnie na Nvidii, więc nie mam odpowiednika AutoHDR/RTX HDR w grach, a bardzo mi na tym zależy. Ale Nvidia ostatnio zabrała się za sterowniki, a ostatnio wyszła beta sterów 595 w której znów są poprawki pod HDR i zmiana mająca rozwiązać problem z wydajnością w DX12. Natomiast tone mapping z kwin działa spoko, gry odpalane w SDR nadal wyglądają świetnie w trybie HDR na pulpicie, nawet jeśli nie mogę wymusić w nich HDR.   W dodatku znalazłem takie kwiatki gdzie np. w remake Residenta 2 natywne HDR na Windowsie wygląda okropnie (co oczywiście jest winą jego implementacji przez Capcom), ale na Cachy wygląda o wiele lepiej, bez wyblakłych kolorów.
    • Tego się najbardziej obawiam. Niby twórcy próbują na różne sposoby przekonać że to nie jest taki openworld jak inne, ale jednak jego skala wywołuje u mnie niepewność co do zawartości. Na czystą logikę, nawet największe studia z gamedevu nie są w stanie sensownie wypełnić tak ogromnych światów bez generycznej zawartości.   Do Crimson Desert podejdę ostrożnie. Będę śledził jej losy ale na premierę nie zagram. Po obejrzeniu gameplayu nie znalazłem nic co by mnie zachęciło.
    • Oba odcinki nijakie. W pierwszym trochę małpy pokazali, ale na nikim to wrażenia raczej nie zrobiło. Nie wiem czy tylko mnie denerwuje postać Cate i jak jest ta rola odgrywana przez Annę. Kij w dupie i ptasi móźdżek. W pierwszym sezonie chyba Kentaro był taki, ale nie mam zamiaru sobie tego odświeżać.
    • Premiera Requiem była tym co popchnęło mnie żeby w końcu zacząć tę serię, co odkładałem już od kilku lat.   Zacząłem od remake 2 i zdążyłem ją już przejść ścieżką Leona. Teraz zaczynam z Claire. Powiedzcie mi proszę czy kolejne części, w tym Requiem, trzymają się w miarę tej samej formuły rozgrywki? Wiem jedynie że starsze części typu 5 i 6 różniły się bardziej, ale na razie w planach mam tylko remake i nowe odsłony bo za dużo tego.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...