Skocz do zawartości

Komp nie uruchamia sie po złożeniu


Gość Jacek

Recommended Posts

Witam gajs. Złożyłem ostatnio kompa  sklada sie glownie z : ms 7707, i5 2300, hd 7850 ( nie podlaczylem jeszcze ), zasilacz 600. Problem w tym że gdy wszystko ze sobą polaczylem podlaczylem do prądu i wlaczylem zasilacz to przez chwile pojawia sie światło na wlaczniku z przodu i znika. A po chwili słychać lekki pisk. Ostatecznie komputer nie chce sie uruchomić. Jak to powiedzial znany gościu : " Co mam robić "???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisk jest bardzo cichy i drazniacy. Ram 4 gb ddr3 dzialal dobrze wczesniej uzywam go z 2 lata conajmniej.  No a jeśli chodzi o połączenia no to wszystko powinno być ok ew. mogłem sknocic połączenia panelu przedniego i płyty głównej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zasilacza do płyty idą 2 wtyczki - oprócz tej dużej jeszcze jedna z 4 lub 8 kablami, a do karty graficznej najprawdopodobniej jedna z 6 kablami. Podłączyłeś tak? Uwaga, 8-pin z płyty głównej i karty graficznej NIE są takie same.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdz podlaczenia zasilacza, wyciagnij ram... pamiuetaj ze musisz miec podlaczonego speakera do plyty!

po uruchomienia komputera powinienes uslyszec conjamnije jeden dlugi dzwiek i 2 krotkie(dzwiek post z biosu z informacja o problemie z ramem)....

wowczas bedziesz wiedzial ze to z nim problem.. jesli nie bedzie zadnego dzwieku pozostaje ci reset biosu(bateryjka, badz zworka) i powtorzenie operacji...

wtedy kombinuj z plyta badz cpu... zasilacz,moze:)?

sprawdz czy plyta obsluguje procka, a zasilacz na innym kompie

najwazniejsze sa dzwieki POST z plyty, jesli ich nie ma to plyta nie zyje;)

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...