Skocz do zawartości

High Voltage - Enthoo Primo Ultimate


AdameekWola

Recommended Posts

Witajcie! W zeszłym miesiącu wpadłem na pomysł żeby zrobić swojego pierwszego moda... Przez długi czas myślałem jaką obudowę wybrać, najpierw padło na Dark Base 900Pro, lecz ostatnio montowałem u znajomego custom LC w obudowie Phanteks Enthoo Primo SE. Powiem szczerze od razu się w niej zakochałem :D Nie będe się więcej rozpisywał jak doszło do tego pomysłu, po prostu napiszę jak ja to widzę. Dodam jeszcze że w projekcie będzie mi pomagał mój znajomy

Główne założenia projektu:
-wszystko w kolorze czarno żółtym
-Przemalowanie pewnych elementów obudowy na zółto, wyrzucenie niebieskich wentyli,zmiana pasku LED po prawej stronie frontu
-zrobienie hartowanego szkła na panel boczny ala DarkBase900pro lub zrobienie takiego okna w oryginalnym panelu obudowy.

-Custom Loop - HardTubes
-Malowanie plastidipem przepustów na kable na żółto(ew wykonanie nowych, lecz nie wiem kto takie wykona :))
-okablowanie zasilacza czarno-żółte
-chłodnice dwie sztuki 480mmX60mm jedna top(Pull) druga dół(push-pull)

 

Sprzęt w finalnej fazie projektu:
-i7-5930k
-Asus Rampage V Edition 10
-32GB DDR4 3000Mhz Corsair Dominator
-SLI myślałem nad Titanami X Pascal, ew. GTX 1080

-aquaero 6 PRO


 Niestety projekt planuje skończyć dopiero pod koniec 2017 roku, ponieważ wszystko muszę kupić z własnych pieniędzy, a troche jednak tego będzie.
Jeżeli macie jakieś sugestie/pytania/propozycje to walcie śmiało :) Z każdym etapem projektu będe wstawiał zdjęcia i opisy :)

 

STARY PC
J1F77jX.jpg

eMUITwy.jpg

qCXgboC.jpg

n2gyxYu.jpg

zfIbs32.jpg

pKCUwGD.jpg

PRZESIADKA NA ENTHOO PRIMO ULTIMATE :)

z819ASa.jpg

Stg5CwL.jpg

S83xzrs.jpg

z819ASa.jpg

Wiem że zdjęcia nie są najlepszej jakości, lecz nie mam czasu zrobić ich w dzień oraz dysponuje tylko jakąś cyfrówką Canon'a

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

37 minut temu, argon96 napisał:

Ale się wykosztujesz na sprzęt ;)

Mogę wiedzieć do czego służy Ci taki potwór?

Ten potwór będzie mi służył do Gamingu, renderu. Ogólnie ma być potworem wydajnościowym z ładnym wyglądem :)
Co do projektu, zamówiłem elementy do montażu szkła hartowanego(nie będzie ono przykręcane :D). Dzisiaj byłem w hurtowni LED żeby wymienić LED z frontu Enthoo Primo z niebieskiego na żółty, nic tam nie uzyskałem, lecz już chyba na necie znalazłem tego co mi potrzeba ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dawaj koniecznie foty jak dojdzie ;p

sam chętnie obczaję co robisz w enthoo primo bo zawsze mi ta budzia jakoś dobrze leżała wizualnie, tylko miałem rozkminkę z zagospodarowaniem tej ogromnej przestrzeni, bo pusta stodoła też kiepsko wygląda

no ale chłodnice swoją robote zrobią

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gigantem, zmieniłem ją z Gladiusa M45W i byłem w szoku! Plany na najbliższe 2-3 tygodnie(ze względu na święta) to: Zmiana leda na froncie i na przycisku Power, zrobienie podświetlenia w środku białym ledem o barwie neutralnej(Na magnes LED!), szkło hartowane(tylko muszę wyciąć jeden element w obudowie), i naklejki 3d zamiast naklejek od EKWB. A co do chłodnic to niestety zasłonią bardzo dużo, bo na top leci 480mm x 60mm z wentylami pull, a na dół 480mm x 60mm X-flow z wentylami push-pull.

LOGO PROJEKTU
50xrKP3.png

 

Przepraszam wszystkich obserwujących za te przestoje ;) Może zacznę od początku co się zmienia. Po pierwsze sprzedałem GTX 1070 G1 Gaming i jutro ląduje w setupie GTX 1080 FE(wyrwana za fajną cenę), szkło hartowane jest już w produkcji i powinno być u mnie 14.03, również niedługo planuje zlecić wykonanie "GPU Vertical Bracket"

A teraz pytanko do obeznanych w ledach. Zmontowałem sobie paski na 12V Leda białego neutralnego, lecz niestety przepalają się po ok kilku dniach i świecą na zółto. Dodam że są na magnes. Nie mam pojęcia co z nimi zrobić, już używałem przepalił mi się metr leda. W czym może leżeć problem?

 

Wjechał kolejny update! Tym razem na grubo :)

 


MSI X99A Gaming Pro Carbon + i7-6850k + Trident Z(Czarno-zółte) 2x8GB 3200Mhz CL14 + Adata Su800 256GB + GTX 1080 FE(Robi 2138/11500) + szkło hartowane do primo

 

tMisZpk.jpg

 

Myślę że za dwa dni wleci kolejny update już ze wszystkim zamontowanym :)

 

 

Ten OCZ jest cichutki, a akurat go miałem i nic za niego nie płaciłem. Thermaltake to są dopiero suszary. Następna zmiana już będzie na potężną jednostke, 1000W+

 

myślę że dużo to nie zmieni, dlatego że przy chłodnicy 60mm i tak nie zasłania do końca przepustów na kable :) A tam nic ciekawego nie będzie oprócz przepustów na kable :)

 

Taka mała zajawka ponieważ paczki przed świętami nie doszły i niestety prace nie postępują. Wykonywałem ostatnio oploty na kable dla znajomego. Oceńcie sami jak się podoba :)
anlo3m8.jpg
3QyJPEz.jpg

cE5ZcZ4.jpg

9lgkRm9.jpg

fI3YYpe.jpg

 

Nie spodziewałem się ze dostane u nich kastety do tych malutkich kabelków ;) Ale dzięki za informacje, napewno tak zrobię

 

Przed świętami zakupiłem sobie podkładkę, lecz teraz dopiero miałem chwile żeby ją położyć. Jest gigantyczna w porównaniu do mojej wcześniejszej A4tech, jakość wykonania również stoi na wysokim poziomie ;)
ZvH3v7n.jpg
F9rertI.jpg
Fu375pf.jpg

 

Paczucha od Angela.pl dotarła!

qs7MKnf.jpg
 

Reszta fotek w spoilerze :)

Spoiler


AUgFtmU.jpg

mDqIXTC.jpg

7OBiyfC.jpg

J9B3YmJ.jpg

CeKu0tW.jpg

dLn7tcG.jpg

DVVd8lL.jpg

 

 

Niestety projekt bardzo zwolnił, ze względu na problemy w życiu prywatnym. Informuję z góry że projektu nie porzucam, będzie on kontynuowany lecz w wolniejszym tempie!

Zmieniłem również zasilacz na OCZ ModXStream 600W, ponieważ THERMALTAKE Smart SE 730W siadł. Nie trzymał napięć nawet w idlu...

Dorzucam kilka fotek z zamontowanym rezem, który przyszedł jakiś czas temu, oraz z zrobionym własnoręcznie ledem na magnes 


1fJ1dof.jpg

Fotki w spojlerze 

 

Spoiler


7kTiMd7.jpg

pLNeNJA.jpg

J3aIVr7.jpg

DA6VNm4.jpg

DiXwXTG.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

No, i wodowanie X99 wreszcie zaczyna mieć sens, a nie tam sklejki pod LGA 1151. Zaraz czeka Cię kolejny wydatek, będziesz zalewać sekcję %-) 

Bo na tej platformie potrafi się zrobić ciepło na VRM i, wbrew pozorom, LC tam pomaga dość mocno przy OC. 

PS: Próbowałem Ci skleić posty i zrobiłem to źle, nie bij :rodzinka: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było wcześniej 1366 :D 
Tak mi posty skleiłeś że ich cholera nie ma :P znowu to muszę dodawać :D

Wjechał kolejny update! Tym razem na grubo smile.png

 


MSI X99A Gaming Pro Carbon + i7-6850k + Trident Z(Czarno-zółte) 2x8GB 3200Mhz CL14 + Adata Su800 256GB + GTX 1080 FE(Robi 2138/11500) + szkło hartowane do Primo



tMisZpk.jpg

 

 

Myślę że za dwa dni wleci kolejny update już ze wszystkim zamontowanym smile.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt idzie do przodu, widać postępy, bardzo fajnie że się nie poddajesz i cały czas brniesz do przodu. Ciekawe jak sobie poradzisz z OC i7ki ;) Jestem podjarany twoim projektem. Kabelki Bardzo fajnie zrobione widać profesjonalizm. Co do malowań twojej poprzedniej płyty głównej to powiem Ci że robota odwalona perfekcyjnie. Props za oldschoolowy blok :D Będę śledzić projekt na bieżąco. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...