Skocz do zawartości

blad pamieci ram


Gość DAwidek

Recommended Posts

Witam. Mam problem z pamięciami RAM. W programie SIW Home Edition pokazuje mi,iż mam jakiś błąd z pamięciami RAM. Dodam,że owe pamięci RAM są nowe i na poprzednich RAMACH w programie był ten sam błąd. Na płycie głównej mam 4 sloty na pamięci RAM. Mam na dwóch slotach po 2gb,ogółem 4gb. Gdy np. chce dodać stare pamięci RAM na 3 slot to komputer się nie uruchamia. Podobnie było gdy te nowe pamięci wkładałem w inne sloty. Natomiast gdy miałem stare RAMY to jeżeli włożyłem jedną kość 1GB w 1 slot ot było okej,natomiast gdy włożyłem drugą kość 1GB w drugi slot to komputer po parunastu minutach gdy był uruchomiony zawieszał sie i musiałem go kilkakrotnie resetować. Specyfikacja komputera: Płyta głowna: ASUS P5N-MEDI , pamięć ram: DDR2 4GB 400 MHz, karta graficzna ATI Radeon HD 3600 series.Procesor Intel Pentium E2180 2.00 Ghz. Mam Windowsa 7. Dołączam screena z programu SIW. Bardzo proszę o pomoc,pozdrawiam.

 

https://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie/krok-3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak....;)

ddr2 wystepowaly badajrze od taktowania 533MHz, wiec albo twoj program klamie albo czegos nie wiem:D:D:D

sciagnij najswierszy bios do plyty...

badz chociaz go zresetuj... sprawdz co pisze na kosciach.. co wazne powinny byc takie same(chodzi oi naklejke na nich;))! inaczej moga nie chodzic badz bedzie problem z dual chanelem, najlepiej wylacz go w biosie.

inna sprawa jest system..., jakiego windowsa masz... ilu bitowego...?

system 32-bitowy moze nie wykryc ci prawidlowej ilosci ramu(pokaze okolo 3gb) dopiero 64-bitowy prawidlowo go rozpozna

test ramu najlepiej prowadzic poza srodowiskiem windowsa.

aha odnosnie taktowania.... jednak byly takie kosci jak 400mhz (bynajmniej wikipedia tak twierdzi(ona tez lubi klamac:D) najwidoczniej bardzo zadko spotykane;)

wiec mam smutna wiadomosc wedlug producenta twoja plyta obsluguje kosci od 533MHz.

wiec sprawdz jakie defacto masz te kosci i aktualizacja biosu, jednak jesli sa 4100MHz moga sie grysc:/

https://www.asus.com/Motherboards/P5ND/specifications/

pozdro

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaktualizowalem biosa, na kosciach jest napisane: 2048mb unb ddr2-800 cl5, obie kosci takie same. Probowalem tez wczesniej dodac 2 inne kosci po 1 GB o takiej samej charakterystyce lecz pc wtedy nie chce sie uruchomic. Niestety nie wiem jak wylaczyc dual channel. Mam Windowsa 7 64-bit. Czy moglbys mi poradzic co dalej i jak wylaczyc ten dual channel? Bios to phoenix

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...