Skocz do zawartości

Sterownik ekranu przestał działać


Anna Maria

Recommended Posts

Witam. Zmagam się od kilku dni z problemem karty graficznej. Coś ewidentnie nie tak wgrałam. Zgubiłam płytę ze sterami a w internecie wszystkie jakie znalazłam powodują ten sam błąd. Mianowicie "Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność" albo "Sterownik ekranu ati radeon family przestał działać ale odzyskał sprawność". Dodam, ze przed formatem, przy posiadaniu oryginalnej płyty wszystko działało. Z kartą musi być wszystko w porządku ponieważ mam monitor teraz podpięty do niej ale odpalony w trybie awaryjnym z obsługą sieci.. 

Z trybu awaryjnego jak instalowałam (właściwe sterowniki) to wyskoczył mi komunikat- "Error 99 – AMD Installer Cannot Continue Because the Driver has not Been Digitally Signed"... tak więc uruchomiłam ponownie komputer z f8 i wyłączyłam podpisywanie cyfrowe. Wtedy dopiero stery zainstalowało i karta była gotowa do użycia.
Przez 10 sekund. Nastąpiło znowu to samo. Ekran się wyłączał. Znowu były te same komunikaty, blueskreen i od nowa. Oszaleje za chwile. 
Podam parametry. Może ktoś coś poradzi.

System: Windows 7 Home Premium 64bit
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Procesor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2220 @ 2.40GHz (2 CPUs), ~2.4GHz
Pamięć: 4096MB RAM

Karta graficzna: Asus Radeon X1950 Pro 256MB EAX1950PRO/HDTP/256M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tak jak mowil gtxxor. w trybie awarynym ladowane sa minimalne sterowniki i uslulgi systemu.

tak wiec... twoja karta nie posiada supportu dla systemu windows 7(bynajmniej amd tak twierdzi;) ) proponuje odinstalowanie aktualnych sterownikow wraz z usunieciem katalogu ati/amd  z dysku c:(miejsce instalacji sterownikow) po zresetowaniu systemu wgranie z uprawnieniami administratora sterownikow z linkiu:

https://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=Legacy1&os=Windows%20Vista%20-%2064

sterowniki sa pod windows vista(mlodszy brat )_(wersja 10,2) powinny zadzialac;)

pozdrawiam i powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...