Skocz do zawartości

Nowy zasilacz 750 W


Astec

Recommended Posts

Witajcie, 
Powoli przymierzam się do zmiany zasilacza do zestawu z Ryzenem 5 7600X i RTX 3070 (do tego 2 dyski M2 i 8 wentylatorów 120 mm z ARGB). Zestaw ten nie jest najbardziej prądożernym zestawem na świecie, ale patrząc przyszłościowo zdecydowany jestem na jednostkę 750 W. W planach mam dołożenie 3 dysku NVMe i wymianę karty graficznej na RTX 4070/4070 Ti. Wymaganiami jakie stawiam przed nowym zasilaczem są: 
- 750 W mocy, 
- modularne okablowanie, 
- certyfikat 80 PLUS Gold, 
- parametry pracy (regulacja napięć, tętnienia, sprawność) na dobrym poziomie, 
- cena do 500 zł.
Kandydatem numer 1 jest Endorfy Supremo FM5 750W, bo wydaje mi się, że z powodzeniem wpisuje się w moje wymagania, ale jak to jednak bywa nic nie jest do końca oczywiste. Czytając różne tematy na forach obserwuje negatywne nastawienie do zasilaczy czy też innych produktów Endorfy (czy dawnego SPC). Do argumentów przeciw najczęściej zaliczają chińskie pochodzenie, wysoką awaryjność, niskiej jakości komponenty, brak ekspansji na rynkach zagranicznych oraz dalekie od ideału parametry pracy. Jestem trochę zmieszany, ponieważ przez 5 lat używałem Supremo FM2 750W i byłem w pełni zadowolony. Co o tym myślicie? Czy zasilacz od Endorfy spełni pokładane w nim nadzieję czy lepiej szukać lepszych, ale też droższych produktów konkurencji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_endorfy_supremo_fm5_gold_850_w-26009-14.html masz tutaj test 850 niestety dla mnie te testy są takie teoche nie miarodajne bo nikt nie testuje tego zasilacza po roku i jazdy na granicy jego możliwości.

a i jakkupoujesz zasilacz zalecany to lepiej dołozyć te 100W i złotych nie musi napierdzielać na pełnej mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...