Skocz do zawartości

Rozważania na temat zasilaczy


Astec

Recommended Posts

Witajcie,

Stoję przed wyborem nowego zasilacza i miałbym kilka pytań z gatunku tych na które nie znajdę odpowiedzi w recenzjach czy innych testach. Początkowo miałem kupić bardzo popularne Supremo FM5 750-850 W od Endorfy. Natomiast szukając alternatyw u oko wpadł mi MSI MPG A850G PCIE5 spełniający standard ATX 3.0, co zważywszy na niedużą dopłatę wydaje mi się dobrym pomysłem. Od zasilacza wymagam pełnej modularności, mocy w przedziale 750-850W, ceny około 600 zł, dobrej regulacji napięć, certyfikatu 80+ Gold i niskiej bezawaryjności. Miłym dodatkiem jest standard ATX 3.0 wraz z 12VHPWR. Dotychczasowo przez 5 lat byłem użytkownikiem Supremo FM2 750W z którego byłem w pełni zadowolony, jednakże mając jakiekolwiek problemy z komputerem zwykle radzono mi go jak najszybciej zmienić, ponieważ według różnych forumowiczów po czasie przestaje trzymać napięcia. A jak jest w rzeczywistości? Nie znalazłem żadnego testu zaslilacza po roku czy dwóch dlatatego nie znam odpowiedzi na to pytanie. Ok, FM5 to nowsza platforma, a ogromna popularność każdej wersji daje do myślenia "czy wszystko co najbardziej popularne jest najlepsze?". Na jednego MSI MPG A850G przypada sześć FM5 850W, ale o czym to może świadczcyć? Lepiej kupić popularny, ale mniej udany produkt, czy bardziej niszową, a jednoczeście lepszą konstrukcję? Czy ATX 3.0 jest tak bardzo potrzebne patrząc z perspektywy RTX-ów 4000? Jakiego wyboru dokonalibyście  na moim miejscu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Astec napisał:

Dotychczasowo przez 5 lat byłem użytkownikiem Supremo FM2 750W z którego byłem w pełni zadowolony, jednakże mając jakiekolwiek problemy z komputerem zwykle radzono mi go jak najszybciej zmienić, ponieważ według różnych forumowiczów po czasie przestaje trzymać napięcia. A jak jest w rzeczywistości? Nie znalazłem żadnego testu zaslilacza po roku czy dwóch dlatatego nie znam odpowiedzi na to pytanie.

 

Nic mi na ten temat nie wiadomo, ale takich testów w necie po prostu się nie znajdzie, więc nikt nie da gwarancji 100%, że taka sytuacja nie ma miejsca. Poza tym jeden egzemplarz nie musi się zachowywać tak samo z upływem czasu jak inny.

 

Co do FM5 vs A850G, jedna i druga platforma jest porządna i będziesz zadowolony:

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_endorfy_supremo_fm5_gold_850_w-26009.html

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_zasilacza_msi_mpg_a850gf_mocny_konkurent_wkracza_na_rynek-13787.html

W drugim linku wersja bez ATX 3.0, ale tak czy inaczej daje to pojęcie w kwestii jakości zasilacza.

 

MSI daje 10 lat gwarancji i jeżeli czymś miałbym się kierować, to głównie tą cechą, widać że producent jest pewny jakości elektroniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...