Skocz do zawartości

Jak znaleźć info o sekcji VRM i power limicie kart graficznych?


Recommended Posts

1. Jak mając konkretne modele kart graficznych dowiedzieć się jakiej mocy mają sekcje zasilania VRM dla GPU i pamięci? Jedynym źródłem są zdjęcia?

2. Czy istnieje jakiś portal zbierający dane o Stock i Max power limit? Jeżeli nie to może jest jakaś metoda by dowiedzieć się, jaki jest power limit (np. ładując bios, pojawia się wtedy pytanie – czy jest jakaś baza biosów?)

 

Czy też jedynym źródłem tych informacji są kompleksowe recenzje gdzie karta rozbierana jest na czynniki pierwsze? (jak np. w techpowerup)

 

Wiem, że obecnie w ramach tego samego modelu najczęściej wybiera się karty graficznie na podstawie ceny. Zastanawiam się jednak skąd czerpać dane, gdy np. mamy 15 producentów na celowniku i chcemy wybrać ten jakościowo i wydajnościowo (OC/boost) lepszy niezależnie od jego ceny (z lepszą sekcja zasilania i wyższym power limitem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z regóły wszscy patrzymy na https://www.techpowerup.com/gpu-specs/asus-rog-matrix-rtx-4090-platinum.b11300 .

a i tak raczej wybieramy karty pod dana kase i tak 4090 to raczej silicon lotery. Wiadomo HOF to HOF 550W .Do grania to i tak róznicy nie robi a do wyników w benchach to kwestja szczęścia rozkminy i podstawki jak nie startujesz z 14900K 9000Mhz ram i apexem albo tychonem to i tak wyniku nie zrobisz. 

A potem zostaje ci piłowanie wyniku :D 

https://www.3dmark.com/search?_ga=2.246755844.1230366989.1712174117-520138432.1700935920#advanced?test=sw P&cpuId=3031&gpuId=1338&gpuCount=0&gpuType=ALL&deviceType=ALL&storageModel=ALL&showRamDisks=false&memoryChannels=0&country=&scoreType=overallScore&hofMode=false&showInvalidResults=false&freeParams=&minGpuCoreClock=&maxGpuCoreClock=&minGpuMemClock=&maxGpuMemClock=&minCpuClock=&maxCpuClock=

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej napisał Dziarson jednak 99% z nas wybiera kartę portfelem, ewentualnie upodobania co do konkretnego producenta.. Pytanie jak Ty na to patrzysz i do czego tak na prawdę i przede wszystkim będziesz tej karty używał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Buczo napisał:

Jak wyżej napisał Dziarson jednak 99% z nas wybiera kartę portfelem, ewentualnie upodobania co do konkretnego producenta.. Pytanie jak Ty na to patrzysz i do czego tak na prawdę i przede wszystkim będziesz tej karty używał.

 
Nazwijmy że jest to poszukiwanie karty graficznej poziom drugi.

Na poziomie zerowym zdefiniowałem czy mój zasilacz da radę (1000W), na co może pozowlić procesor (7800X3D) i na co może pozwolić obudowa w obecnej konfiguracji (345 mm max). 

Na poziomie pierwszym zdefiniowałem do czego potrzebuje i jak będę używał (jestem zwolennikiem sampling, ważny jest dla mnie RT, w renderingu video wykorzystuje technologie CUDA)   w takim razie wiem że potrzebuje karty zielonych a poziom mocy jaki mnie interesuje to 4070Ti-4080 Super. Chodź to ma w dzisiejszych czasach mniejsze znaczenie - to jestem osobą która stosuje OC.

Na poziomie 3 jednak napotykam problemy stąd ten temat szukając pozycji najlepszych jakościowo i większym potencjale OC. O ile wyniki jestem wstanie w wyszukiwarkach zaważyć do pozycji np. do Quad slot stawiając na rozwiązania z większym chłodzeniem tak wśród danych modeli już nie jestem wstanie określić jakie power limity ma dana karta lub sekcje VRM.  Oczywiście najprostszym rozwiązaniem byłby Asus ROG Strix RTX4080 OC Edition- i nie nie odstrasza mnie jego cena tylko po prostu jest za długa :D A wiec w tym zawężonym gronie już chciałbym posiąść wiedzę, możliwości samodzielnego wyboru najlepszej jakościowo karty graficznej. Gdzie zwykle aspekt ceny jest najważniejszy- dla mnie w tym momencie jest pomijalny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...