Skocz do zawartości

Problem z obrazem


Recommended Posts

Witam mam pewien problem z nowo złożonym pc a więc mianowicie komputer się włącza normalnie tylko jak chce uruchomić ponownie to nie wyświetla obrazu po przytrzymaniu włacznika i wylaczeniu i właczeniu ponownym rusza normalnie i wszystko działa w grach testowane moja specyfikacja i dodam że ta obudowa nie ma przycisku reset 


Procesor    13th Gen Intel(R) Core(TM) i5-13600KF   3.50 GHz
Dysk SSD M.2 Lexar NM790 1 TB

Zasilacz Seasonic Focus GX-850 PSU/PC

Płyta główna MSI Z790 GAMING PLUS WIFI

Obudowa midi tower Kolink VOID WHITE

Moduł pamięci Corsair DDR5 Vengeance 2x16 GB 6000

Karta graficzna MSI GeForce RTX 4070 SUPER 12G VENTUS 2X OC

Chłodzenie be quiet! Pure Rock 2 FX Black

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o restart w Windowsie? Czy problemem jest to, że komputer w ogóle nie uruchamia się ponownie w taki sposób, czy tylko to, że na monitorze nie ma obrazu po restarcie? Najprościej sprawdzić to obserwując diagnostyczne diody LED na płycie głównej, czy się świecą po zleceniu restartu i po krótkim czasie gasną jak normalnie. Jeżeli się nie świecą, to znaczy, że komputer się zawiesza na restarcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a więc podczas uruchomienia ponownego zapala się na chwilkę diodą CPU i Dram i brak obrazu przytrzymuje wlacznik i za drugim pierw dioda CPU dram i GPU i gasną i wszystko już działa i jest to nie tylko z pozycji Windows ale i z Biosu a i dodam że obudowa nie ma przycisku reset

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny ekran jest tylko gdy próbujesz uruchomić komputer ponownie? Co się dzieje jeżeli zamkniesz system i następnie uruchomisz komputer przyciskiem? System jest świeżo zainstalowany? Tylko ja mam wrażenie, że jakoś dziwnie wyświetlają się tutaj diody debug? Przy pierwszym uruchomieniu podświetla się tylko dioda biała czyli GPU. Po restarcie leci po kolei czerwona (CPU), żółta (DRAM) i na tym kończy, a powinno przecież pójść dalej do białej (GPU). Przynajmniej tak działało to u mnie na wszystkich płytach z debug ledami. Może spróbuj zresetować BIOS i zobacz czy się poprawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam system świeży jak i cały PC tak po wyłaczeniu raz zaskakuje odrazu a raz za drugim razem chodzi tutaj o diodę GPU czyli mrygnie CPU potem DRAM i już GPU nie zapala dopiero po ponownym uruchomieniu w grach testowane wszystko działa bez przyciec temp w alan Wake 2 GPU 65 CPU podobnie dodam ustawienia ultra 2k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli komputer przy restarcie zawiesza się na inicjalizacji karty graficznej albo w ogóle nei przechodzi do tego etapu. Szczerze powiedziawszy, nigdy nie widziałem takiego przypadku %-) Czy płyta główna ma wgrany najnowszy BIOS? Czy karta graficzna pracuje w trybie x16? Można to sprawdzić np. programem GPU-Z.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...