Skocz do zawartości

Problem z płynnością obrazu


Recommended Posts

 

 

 

 

Cześć,

mam pewien problem z płynnością w grach, z którym nie mogę sobie poradzić. Na początku wszystko wyglądało na klasyczne problemy ze sprzętem: mimo wysokich FPS (powyżej 60) gry działały mało płynnie, a co gorsza, w losowych momentach pojawiał się czarny ekran. Po takim crashu, po restarcie komputera, nie było dźwięku, a system przestawał wykrywać sterowniki karty graficznej.

 

Podejrzewałem, że problemem jest moja karta (RX 5700 XT), więc wymieniłem ją na GTX 1070 Ti. Od tamtej pory sytuacja jest o wiele lepsza – nie mam już żadnych crashy ani czarnych ekranów, ale problem z płynnością w grach, mimo dobrego poziomu FPS, nadal się utrzymuje. Gry działają lepiej, ale nie jest to jeszcze w pełni zadowalające.

 

Macie jakieś pomysły, co jeszcze może powodować ten problem? Procesor który posiadam to ryzen 5 3600. Będę wdzięczny za każdą sugestię!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiałbym, że procesor nie daje sobie rady.

Może warto przeanalizować generowane klatki jakimś programem np. CapFrameX? Jeśli będziesz chciał to robić to skup się na 1 percentylu klatek. Średnie klatki niewiele mówią o płynności i stabilności rozgrywki.

Generalnie jeśli gry chodzą w wysokich klatkach, ale rozgrywka wydaję się niepłynna to praktycznie zawsze winowajcą jest procesor, który nie jest w stanie przygotowywać non-stop podobnej ilości klatek dla układu graficznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres i poszczególne parametry wyglądają w porządku.

Mówisz, że myszka się dziwnie poruszała. Może coś jest nie tak z myszką? Jak masz jakąś inną to przetestuj. Może coś z portem USB w komputerze nie tak? Warto zmienić port. Trzeba pokombinować.

Mógłbyś jakoś bardziej opisać tą niepłynność? Im więcej informacji tym lepiej, może się na coś jeszcze wpadnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kendi Z tą myszką coś na zasadzie inputlaga, hmm jakby to wytłumaczyć, coś jakbyś ruszył np w lewo, a ona dopiero się ciągnęła za tym ruchem, wiesz o co mi chodzi, jakby to że nie jest tak że idealnie w danym momencie jak ruszę myszką w dany punkt to nie jest tak precyzyjnie, ale nie chcę mówić że idealnie trafnie to opisałem bo nie chce wprowadzać w błąd, w fortnite jest to jakieś 95% mniej niż w Apexie. A co do opisania ci tej niepłynności, to szczerze nie wiem konkretnie jak ci to opisać, nie jest to stuttering, tylko po prostu brak płynności, ciężko tu cokolwiek więcej powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...