Skocz do zawartości

Regulamin wewnętrzny działu "Giełda"


gtxxor

Recommended Posts

1. "Giełda" na forum ITHardware służy do składania ofert kupna, sprzedaży oraz zamiany produktów. Serwis dopuszcza handel produktami z sektora komputerowego (np. karty graficzne, monitory, głośniki) oraz elektroniką użytkową (np. smartfony, odtwarzacze mp3). Zabrania się oferowania towaru spoza tych kategorii, chyba, że któryś z Administratorów wyrazi na to zgodę.

2. Nasza "Giełda" z założenia ma służyć użytkownikom do oferowania sprzętu używanego, którego z jakiegoś powodu chcą się pozbyć. Oferty sensu stricto zarobkowe, np. "Mam do sprzedania 10 nowych kart GTX 980", wymagają wcześniejszej konsultacji z Administracją.

3. Właściciel serwisu ITHardware, podobnie jak jego pracownicy, nie ponosi odpowiedzialności za wystawione oferty. Próby oszustwa należy bezzwłocznie zgłosić do Administracji, jednakże odbywa się to tylko i wyłącznie w celu zrewidowania sytuacji i - w przypadku gdy zachodzi taka konieczność - zapobiegnięcia dalszej aktywności nieuczciwego sprzedawcy/kupującego.

4. Każda oferta sprzedaży powinna zawierać autorskie zdjęcie oferowanego produktu, opatrzone karteczką z nickiem noszonym na ITHardware. Jeśli produktu, z racji jego charakterystyki, nie da się sfotografować, bo jest to np. oprogramowanie w wersji cyfrowej, to w miarę możliwości należy w inny sposób udokumentować faktyczne posiadanie tegoż produktu. 

5. Każdy wątek w dziale "Giełda" musi być zatytułowany tak, aby przedmiot oferty był znany przed wejściem do tematu. Oznacza to, że zabrania się nazewnictwa w stylu "sprzedam wydajną kartę graficzną". Poprawnie brzmiałoby  "sprzedam kartę graficzną Gigabyte GTX 960 WF". Odstępstwem od tej reguły może być sytuacja, kiedy celem jest zakup sprzętu w danym przedziale cenowym, ale model owego sprzętu nie został sprecyzowany, np. "kupię obudowę do 250 zł".

6. W dziale "Giełda", podobnie jak na całym forum ITHardware, zabrania się nachalnego podbijania tematów. Oferty podbijane będą przesuwane przed Moderację na sam koniec listy tematów.

7. W pozostałych sytuacjach, niesprecyzowanych niniejszym regulaminem, stosowany jest ogólny regulamin forum ITHardware, dostępny poprzez zakładkę Regulamin.

 

Serdecznie dziękujemy,

redakcja ITHardware

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...