Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie, 

Obecnie posiadam Ryzena 7600X posadzonego na B650 Aorus Elite + 32 GB RAMu 5600 M/T CL36. Karta graficzna to 4070, ale będę zmieniał w przyszłym roku na myślę że 5070. Już teraz chciałbym wymienić procesor na wydajniejszy. Trochę na przyszłość, ale także dlatego, że w gram w Solar Crown i tam brakuje trochę wydajności jednego rdzenia. Gram w 1440p i 144 Hz. Preferuje wyższe FPS aniżeli jakość oprawy graficznej. Myślałam o 9800X3D, ale to chyba za bardzo na wyrost. Może wystarczy 7800X3D, który powinien sobie dać radę z 5070 (jeśli przyjmiemy, że wydajność 5070 = 4080). Byłbym gotowy wydać około 2 tys złotych, ale liczę na BF i ceny 1800-1900 za 7800X3D. Na jakiekolwiek promocje na 9800X3D nawet nie mam złudzeń. Co o tym myślicie? Który procesor wybrać?

Opublikowano

Tu nie procesor jest problemem tylko fatalna optymalizacja gry. Na całym świecie wieszają na niej łachy. Jeśli nie poprawią optymalizacji to nie licz na 5070 że coś dużo pomoże. W 1440p z materiałów które można znaleźć w sieci wygląda że nawet RTX 4090 klęka przy tej optymalizacji.

  • Upvote 1
Opublikowano
17 godzin temu, voodoo34 napisał(a):

Tu nie procesor jest problemem tylko fatalna optymalizacja gry. Na całym świecie wieszają na niej łachy. Jeśli nie poprawią optymalizacji to nie licz na 5070 że coś dużo pomoże. W 1440p z materiałów które można znaleźć w sieci wygląda że nawet RTX 4090 klęka przy tej optymalizacji.

Tak, wiem gdzie leży przyczyna. Nie znaczy to, że nie można spróbować wyeliminować to zwiększając moc obliczeniowa CPU, bo tu można co nieco poprawić. Ładnie to widać w momencie gdy GPU nie jest wykorzystane w 100%, a CPU lata w okolicy 30 %.

Opublikowano

Pytanie czy warto wydawać tyle kasy dla jednej średniej gry tylko dlatego, że developerzy to patałachy i nie potrafią optymalizować kodu. No chyba, że w innych grach też brakuje ci wydajności ale przy tej konfiguracji to raczej wątpię by tak było. 

  • Upvote 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • "Crimson Desert will be pre-loadable on 6PM ET / 3PM PT on March 17, 2026 (10PM UTC). for Playstation 5, ahead of its worldwide release 48 hours later on March 19. Preload availability for Xbox Series X/S and PC has yet to be officially announced, but digital preloads typically open around 48 hours before launch..." czyli na PS5 jest oficjalnie zapowiedziane, a na resztę platform oficjalnego infa jeszcze nie ma.    I to jest zdrowe podejście. Poczekać, zobaczyć jakie to faktycznie jest i później myśleć o ewentualnym kupnie.    Patrzę na te filmiki i mimo tego że gra mnie w ogóle nie interesuje, to wygląda to zbyt pięknie by było prawdziwe, czytając jakie to ma być ogromne. 
    • To już gry akcjii a nie survivor horror ale dalej może się podobać.
    • To jest seria 4? One tak podrożały?  5 lat temu za moją 4 dałem 1700, jedynie pary nie mam.
    • Kupuj kupuj bo zarasz Szejki przez wojenkę u siebie - wszystko u nas wykupią , zresztą już Jaszczomb (Glapiński) zapowiedział że nie będzie obniżek stóp (teraz wojenka da kolejnego kopa aby wszystko szło do góry).
    • Odchudzanie odchudzaniem, ale coraz więcej elementów interfejsu jest pisanych w WebView. Dlatego np. menu start czy pasek zadań zawsze będą takie ociężałe     Ja nigdy nie miałem jakichś problemów z Windowsami, ale od jakiegoś czasu na 11 dzieją się u mnie dziwne rzeczy, których na CachyOS zainstalowanym obok po prostu nie widzę. Coraz częściej myślę o o formacie i przejściu na Cachy na stałe, bez zabawy w dual boot.   Jedyne co mnie jeszcze wstrzymuje to że Inverse Tone Mapping z Gamescope nadal nie działa do końca poprawnie na Nvidii, więc nie mam odpowiednika AutoHDR/RTX HDR w grach, a bardzo mi na tym zależy. Ale Nvidia ostatnio zabrała się za sterowniki, a ostatnio wyszła beta sterów 595 w której znów są poprawki pod HDR i zmiana mająca rozwiązać problem z wydajnością w DX12. Natomiast tone mapping z kwin działa spoko, gry odpalane w SDR nadal wyglądają świetnie w trybie HDR na pulpicie, nawet jeśli nie mogę wymusić w nich HDR.   W dodatku znalazłem takie kwiatki gdzie np. w remake Residenta 2 natywne HDR na Windowsie wygląda okropnie (co oczywiście jest winą jego implementacji przez Capcom), ale na Cachy wygląda o wiele lepiej, bez wyblakłych kolorów.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...