Skocz do zawartości

RTX4090

Użytkownik
  • Postów

    830
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez RTX4090

  1. To nie fake, już jedno pudełko było, tylko mniej wyraźne i było to samo (tzn te same ikony) Tutaj jak uj pokazane Nvidia APP (więc nie jest to pudło serii 40)
  2. Przy Nvidia Reflex na bank nie widać żeby było tam 2
  3. Od dołu - to ficzery które już są od góry 1- Cutting edge GPU -- ? 2- Realistic and immersive GP - ? chyba Decicated Ray Tracing Cors 3- AI ACC - NVIDIA DLAAS 4 4 - Game Winning - Nvidia reflex
  4. Nie mówię o podkręcaniu w NV masz 3 stany: Base, Boost Overboost (który najczęściej widzimy w grach). Jeżęli wyciek podaje 3200 boost, to overboost około 3400
  5. Jeżeli prawda, to real gaming clock około 3400 Udało się komuś dobrze rozszyfrować napisy z pudełka MSI ? trochę zamazane ale nie wszystko da się dobrze przeczytać
  6. ja tam ustawiam budził na 3:29 i będę oglądać
  7. Wracają do wydawnictwa które zakończyli na serii 10. Najpierw była mniejsza 1080. Ludzie się na to rzucili. Po jakimś czasie wrzucili 1080 TI i znowu rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Teraz rzucą się na 5080, a później na 5090
  8. Za duża jest różnica w CUDA. 128 SM vs 84. Szyna pamięci, przepustowość, ROP, wielkość pamięci itd itd. Żeby to nadgonić w czystej Raster taktowanie ponad 4 Ghz musiałoby być. W RT może się zbliża jak dużo umocnili jednostki. Jeżeli będą chcieli wykazać różnicę wydajności to z załączonym DLSS 4 vs 3.
  9. Najlepszego, oby RTXy były jak najtańsze
  10. W skrócie są spore wzrosty względem premiery. Całe testy portali do poprawy.
  11. Kolejny dzień bez wycieku wydajności
  12. Gdzie przecieki wydajności
  13. Edit. DLSS = Deep Learning Super System -SR -Reflex -FG -RR -Rekonstrukcja czegoś tam nowego
  14. Tego nie ma również w FSR czy XESS. Każda technologia jest rozbita na sub. Tylko u NV jest duże zamieszanie z tym.
  15. Ja mam nadzieje że ujednolicą to DLSS 4.0 i dostaniemy w grach * DLSS - native (dawne DLAA), Quality, Balance ... - Generowanie dodatkowych klatek (FG, FGX2) - rekonstrukcja promieni - rekonstrukcja tekstur Bo te wersje DLSS 2, DLSS 3 FG (tylko dla serie40) DLSS 3.5 (dla każdego) w końcu biblioteki DLSS już są w wersji 3.8 --> trochę za duży misz-masz
  16. Wszystko spoko, wszystko ekstra ... Tylko w 2025 roku jedynie w co warto będzie odpalić na RTX 5090 to ... CP2077 z nowymi ficzerami (zapewne DLSS 4.0)
  17. Zawsze były jakieś przecieki. Jedynie co było zaskoczeniem w serii40 to że pokazali DLSS 3.0 z FG. I te wyniki się potwierdziły.
  18. gdzie przecieki wydajności
  19. dobra moje słowo ~ 13 tys zł za 5090. - czekamy
  20. Z "przecieku" cenowego 2600 $ X 4.10 X 1,23 = 13100 zł
  21. Na dzień dobry u nas 4090 kosztowała od 9,5 do 11 tys (w zależności od wersji i dostępności). Czyli co 12 - 13 tys realnie będzie z nowym GPU.
  22. Najważniejsze pytanie - czy będzie w co grać (prócz Benchmarków) aby pilnie kupić 5090 ? Ja bym tylko chciał DLSS 4.0 dla serii40 żeby było.
  23. Jak na tydzień z kawałkiem - to praktycznie brak wycieku wydajności
  24. i ... coraz częściej pada że ma być to karta 600 W. Jak na układ pocięty (znowu) to widać że proces już u granic możliwości. Czyli pełny chip > 700 W.
  25. całe życie tu mieszkam - na koncie około 17 lat pracy mam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...