RTX4090
Użytkownik-
Postów
830 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez RTX4090
-
To nie fake, już jedno pudełko było, tylko mniej wyraźne i było to samo (tzn te same ikony) Tutaj jak uj pokazane Nvidia APP (więc nie jest to pudło serii 40)
-
Przy Nvidia Reflex na bank nie widać żeby było tam 2
-
Od dołu - to ficzery które już są od góry 1- Cutting edge GPU -- ? 2- Realistic and immersive GP - ? chyba Decicated Ray Tracing Cors 3- AI ACC - NVIDIA DLAAS 4 4 - Game Winning - Nvidia reflex
-
Nie mówię o podkręcaniu w NV masz 3 stany: Base, Boost Overboost (który najczęściej widzimy w grach). Jeżęli wyciek podaje 3200 boost, to overboost około 3400
-
Jeżeli prawda, to real gaming clock około 3400 Udało się komuś dobrze rozszyfrować napisy z pudełka MSI ? trochę zamazane ale nie wszystko da się dobrze przeczytać
-
ja tam ustawiam budził na 3:29 i będę oglądać
-
Wracają do wydawnictwa które zakończyli na serii 10. Najpierw była mniejsza 1080. Ludzie się na to rzucili. Po jakimś czasie wrzucili 1080 TI i znowu rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Teraz rzucą się na 5080, a później na 5090
-
Za duża jest różnica w CUDA. 128 SM vs 84. Szyna pamięci, przepustowość, ROP, wielkość pamięci itd itd. Żeby to nadgonić w czystej Raster taktowanie ponad 4 Ghz musiałoby być. W RT może się zbliża jak dużo umocnili jednostki. Jeżeli będą chcieli wykazać różnicę wydajności to z załączonym DLSS 4 vs 3.
-
Najlepszego, oby RTXy były jak najtańsze
-
W skrócie są spore wzrosty względem premiery. Całe testy portali do poprawy.
-
Kolejny dzień bez wycieku wydajności
-
Gdzie przecieki wydajności
-
Edit. DLSS = Deep Learning Super System -SR -Reflex -FG -RR -Rekonstrukcja czegoś tam nowego
-
Tego nie ma również w FSR czy XESS. Każda technologia jest rozbita na sub. Tylko u NV jest duże zamieszanie z tym.
-
Ja mam nadzieje że ujednolicą to DLSS 4.0 i dostaniemy w grach * DLSS - native (dawne DLAA), Quality, Balance ... - Generowanie dodatkowych klatek (FG, FGX2) - rekonstrukcja promieni - rekonstrukcja tekstur Bo te wersje DLSS 2, DLSS 3 FG (tylko dla serie40) DLSS 3.5 (dla każdego) w końcu biblioteki DLSS już są w wersji 3.8 --> trochę za duży misz-masz
-
Wszystko spoko, wszystko ekstra ... Tylko w 2025 roku jedynie w co warto będzie odpalić na RTX 5090 to ... CP2077 z nowymi ficzerami (zapewne DLSS 4.0)
-
Zawsze były jakieś przecieki. Jedynie co było zaskoczeniem w serii40 to że pokazali DLSS 3.0 z FG. I te wyniki się potwierdziły.
-
gdzie przecieki wydajności
-
dobra moje słowo ~ 13 tys zł za 5090. - czekamy
-
Z "przecieku" cenowego 2600 $ X 4.10 X 1,23 = 13100 zł
-
Na dzień dobry u nas 4090 kosztowała od 9,5 do 11 tys (w zależności od wersji i dostępności). Czyli co 12 - 13 tys realnie będzie z nowym GPU.
-
Najważniejsze pytanie - czy będzie w co grać (prócz Benchmarków) aby pilnie kupić 5090 ? Ja bym tylko chciał DLSS 4.0 dla serii40 żeby było.
-
Jak na tydzień z kawałkiem - to praktycznie brak wycieku wydajności
-
i ... coraz częściej pada że ma być to karta 600 W. Jak na układ pocięty (znowu) to widać że proces już u granic możliwości. Czyli pełny chip > 700 W.
-
całe życie tu mieszkam - na koncie około 17 lat pracy mam.
