Luxx 2 Opublikowano 7 Maja 2025 Opublikowano 7 Maja 2025 Cześć, Mam starszy sprzęt: Ryzen 5 2600 GTX 1070 16GB RAM W WoWie mam ustawione dość niskie ustawienia 2-3 (na 10) a posiadam straszne spadki fpsów i freezy. Ściągnąłem MSI AFterburnera i ze śledzenia widać że nawet sprzętu nie wykorzystuje na maxa. Jakaś pomoc?
Send1N 5 954 Opublikowano 8 Maja 2025 Opublikowano 8 Maja 2025 W grach siedzących na procesorze to nawet gtx 1070 może być ograniczana przez kiepskiego ryzena 2600, ten ram to 2x8gb czy 1x16? gra siedzi na ssd czy hdd? pokaż też screena z menedżera zadań jak jesteś na pulpicie i nic nie działa w tle
Luxx 2 Opublikowano 8 Maja 2025 Autor Opublikowano 8 Maja 2025 2 godziny temu, Send1N napisał(a): W grach siedzących na procesorze to nawet gtx 1070 może być ograniczana przez kiepskiego ryzena 2600, ten ram to 2x8gb czy 1x16? gra siedzi na ssd czy hdd? pokaż też screena z menedżera zadań jak jesteś na pulpicie i nic nie działa w tle 2 kości 8, gra jest na ssd.
Send1N 5 954 Opublikowano 8 Maja 2025 Opublikowano 8 Maja 2025 Sprawdź ten menedżer zadań czy jakiś proces nie zżera procesora lub dysku jak nic nie robisz i masz odpalony tylko pulpit, znajomy ostatnio miał konkretne spadki w grze na steam na dobrym sprzęcie i się okazało że proces steam helper miał ponad 50 procesów w sobie i połowę mocy procesora zabierał
Luxx 2 Opublikowano 8 Maja 2025 Autor Opublikowano 8 Maja 2025 1 godzinę temu, Send1N napisał(a): Sprawdź ten menedżer zadań czy jakiś proces nie zżera procesora lub dysku jak nic nie robisz i masz odpalony tylko pulpit, znajomy ostatnio miał konkretne spadki w grze na steam na dobrym sprzęcie i się okazało że proces steam helper miał ponad 50 procesów w sobie i połowę mocy procesora zabierał Otwarty wow Brave discord
Send1N 5 954 Opublikowano 8 Maja 2025 Opublikowano 8 Maja 2025 Chodziło mi o zakładkę procesy bez żadnych aplikacji działających w tle typu właśnie przeglądarka discord czy gra jak to wygląda, procek powinien mieć wtedy cały czas użycie w okolicy 1% jeżeli od strony systemu jest wszystko ok, chociaż przynajmniej widać że dyski nie mielą niczego profil xmp dla pamięci masz odpalony w biosie? Ogólnie na tej konfiguracji powinieneś mieć znacznie lepszą wydajność w tych czołgach, inne gry dobrze działają? pobierz 3dmarka https://www.guru3d.com/download/3dmark-download/ i puść test timespy, pokaż screena z końcowym wynikiem, sprawdzimy czy tutaj będzie ok.
Luxx 2 Opublikowano 8 Maja 2025 Autor Opublikowano 8 Maja 2025 5 minut temu, Send1N napisał(a): Chodziło mi o zakładkę procesy bez żadnych aplikacji działających w tle typu właśnie przeglądarka discord czy gra jak to wygląda, procek powinien mieć wtedy cały czas użycie w okolicy 1% jeżeli od strony systemu jest wszystko ok, chociaż przynajmniej widać że dyski nie mielą niczego profil xmp dla pamięci masz odpalony w biosie? Ogólnie na tej konfiguracji powinieneś mieć znacznie lepszą wydajność w tych czołgach, inne gry dobrze działają? pobierz 3dmarka https://www.guru3d.com/download/3dmark-download/ i puść test timespy, pokaż screena z końcowym wynikiem, sprawdzimy czy tutaj będzie ok. to ma 11,6GB?
Send1N 5 954 Opublikowano 8 Maja 2025 Opublikowano 8 Maja 2025 Tak ale będzie przynajmniej widać po przelocie czy wynik cpu i gpu się zgadza jak dla tych podzespołów
Luxx 2 Opublikowano 8 Maja 2025 Autor Opublikowano 8 Maja 2025 43 minuty temu, Send1N napisał(a): Tak ale będzie przynajmniej widać po przelocie czy wynik cpu i gpu się zgadza jak dla tych podzespołów
Send1N 5 954 Opublikowano 8 Maja 2025 Opublikowano 8 Maja 2025 Wynik gpu i cpu w normie jak na te podzespoły bez OC
AndrzejTrg 3 348 Opublikowano 8 Maja 2025 Opublikowano 8 Maja 2025 (edytowane) A może to nie ścinki i freezy spowodowane sprzętem, a po prostu zamulającym netem? Bo jak się nie mylę to WoW jest grą online? Stało się to nagle czy już prędzej doświadczałeś takich anomalii? Edytowane 8 Maja 2025 przez AndrzejTrg
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się