Skocz do zawartości

Jak rozmontować monitor Samsung 940BW


Gość Tomh

Recommended Posts

Witam. Potrzebuję rozkręcić monitor Samsung 940BW natomiast nie wiem jak to zrobić. Jedyne śrubki jakie znalazłem (2 szt.) to były od stopki. Czy jest zamykany tylko na zatrzaski? A jeśli tak to jak otworzyć żeby nie wyłamać? Jest jeszcze mały prostokątny otwór (ok. 8mm x 4mm) z symbolem kłódki w której jest litera "K", nie wiem czy to coś znaczy. Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbol kłódka to znaczy odblokować zamek/zablokować zamek. Najpierw odblokować a później zając z zatrzaskami.

Jeśli śrubki są dalej to mogą być dalej schowane: pod stopkami, pod podkładkami albo pod taśmą/zasłonięte nie wiadomo co.

Zatrzaski bardzo często trzymają mocno do około ramki.

Najlepiej mieć nożyk plastikowy - wtedy fajnie można otworzyć i nie niszczyć obudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malgosia

Nie mogę się doczekać kolejne edycji programu. Czekam na jeszcze więcej wrażeń i może bardziej ekstremalne zadania – cos w stylu jedzenia robaków byłoby ekstra! Cieszę się, że edycja zakończyła się sprawiedliwym zadaniem, w którym każdy z uczestników miał równe szanse.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michagm napisał:

Symbol kłódka to znaczy odblokować zamek/zablokować zamek. Najpierw odblokować a później zając z zatrzaskami.

A czym mam odblokować ten zamek? Tak jak wspomniałem to jest mały prostokątny otwór (ok. 8mm x 4mm) a nie wiem jaki klucz, czy coś podobnego do imbusa, mógłby pasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało się. Trzeba to było zrobić metodą trochę siłową tj. odgiąć górną ramkę żeby zatrzaski puściły (bardzo mocno trzymały, aż opuszki palców lekko starłem) a potem idąc wzdłuż ramki podważać śrubokrętem w miejscach przy kolejnych zatrzaskach. Wcześniej jak próbowałem to robiłem to za słabo dlatego myślałem, że robię to w nieodpowiedni sposób. Ta kłódka mnie trochę zmyliła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...