JeanPepin 443 Opublikowano 20 Sierpnia 2025 Opublikowano 20 Sierpnia 2025 (edytowane) Elo Który z tej dwójki wybrać? Proszę tylko o odp dot. tych 2, bez propozycji kolejnych Jak dla mnie to to samo, minimalnie lepszy procek w Legionie no i OLED, więc prosta sprawa chyba? Sprzedawca w xkomie mówił że by wziął gigabyte, ale w sumie czemu? Większe zaufanie do marki ? Bo jak go spytałem to mniej więcej taka argumentacja, gigabyte to jednak gigabyte i tyle. https://www.x-kom.pl/p/1346874-laptop-15-16-lenovo-legion-5-15-i7-13650hx-32gb-512-rtx5070-oled.html#Specyfikacja https://www.x-kom.pl/p/1337565-laptop-15-16-gigabyte-aero-x16-ryzen-ai-7-350-32gb-1tb-w11-rtx5070-165hz-szary.html#Specyfikacja Chyba że jakis OMEN w takiej cenie.. Edytowane 20 Sierpnia 2025 przez JeanPepin
x-kom 302 Opublikowano 21 Sierpnia 2025 Opublikowano 21 Sierpnia 2025 (edytowane) Domyślam się, że nie chodzi Ci o różnicę, dla samej różnicy więc najlepiej jakbyś opisał do czego chcesz używać laptopa. Jeśli pod gry to osobiście wybrałbym Lenovo ze względu na większą moc (TGP) karty graficznej chociaż fajnie jakby miał 1 TB a nie pół, bo w tych czasach jedna gra może zająć 1/3 dysku. Co do różnic to pomimo oczywiście ekranu OLED, o którym sam wspomniałeś to jest jeszcze różnica w przekątnej, Lenovo jest trochę mniejszy (15,1") od Gigabyte (16"). Pozostałe, rzeczy pewnie widziałeś, brak systemu w Lenovo, mniejsze taktowanie ramu (co realnie nie powinno wpłynąć na zauważalną różnicę w wydajności pomiędzy tymi dwoma) a na plus jeszcze aluminiowa pokrywa matrycy oraz WiFi 7 jeśli mogłoby Ci się przydać. Edytowane 21 Sierpnia 2025 przez x-kom
JeanPepin 443 Opublikowano 21 Sierpnia 2025 Autor Opublikowano 21 Sierpnia 2025 Laptop do gier, możesz wytłumaczyć większa moc karty? Przeciez to ten sam model. Chyba że w srodku jest karta od innego producenta i wtedy jest różnica?
wrobel_krk 971 Opublikowano 21 Sierpnia 2025 Opublikowano 21 Sierpnia 2025 https://devmasters.pl/tgp-najwazniejszy-parametr-laptopa-dlaczego-laptopy-z-ta-sama-karta-roznia-sie-wydajnoscia/ Bo np 4050 z wyśzą mocą np (140w) mote być lepsza od 4060 z mniejsża (np 100w) Zdecydowanie lepszy Lenovo https://www.notebookcheck.net/The-best-mainstream-gamer-in-2025-Lenovo-Legion-5-15-Laptop-Review.1047975.0.html 1
Send1N 5 954 Opublikowano 21 Sierpnia 2025 Opublikowano 21 Sierpnia 2025 (edytowane) Jeżeli to był przykład to OK ale akurat wydajność w wymienionej rtx 4050 nie wzrasta już powyżej 100w, mobilne gpu tak mają (zależy od modelu) że w pewnym momencie mimo wyższych limitów wydajność już kompletnie nie wzrasta 4050 140w ma taką samą wydajność jak w modelach z 95w (dopiero poniżej wydajność spada w przypadku tego gpu) rtx 4050 140W jest słabsza od 4060 100w Tutaj przykładowy test aby zrozumieć mniej więcej ocb Edytowane 21 Sierpnia 2025 przez Send1N 1
some1 672 Opublikowano 21 Sierpnia 2025 Opublikowano 21 Sierpnia 2025 (edytowane) 13 godzin temu, JeanPepin napisał(a): Jak dla mnie to to samo, minimalnie lepszy procek w Legionie Właściwie to wszystko w tych lapkach jest inne. Lenovo ma błyszczącego OLEDa a Gigabyte matowego IPSa za to z Gsync. Lenovo jest prawie 1 cal mniejsze, 15.1 vs 16". Jeden ma klawiaturę numeryczną, drugi nie. Procek w Legionie jest gorszy (IMO), stary grzejący się Intel vs. nowy model AMD Zen5 w Gigabyte. Te procki też będą dostępne w Lenovo Legion 5, ale dopiero we wrześniu. Gigabyte ma ograniczoną wydajność GPU bo ma limit 85W zamiast 115W. Ogólnie Gigabyte będzie się mniej grzał i powinien trochę dłużej działać na baterii, bo zarówno GPU jak i CPU będą ciągnąć mniej W. Ma też zasilacz o mniejszej mocy żeby to wszystko napędzić. Lenovo będzie wydajniejsze. Z jakiegoś powodu Gigabyte nie dał modułu Wifi7 tylko 6E, ale to ma znaczenie tylko jeśli masz lub planujesz mieć najnowszy router. W tej konfiguracji większy jest też dysk i tak jak Xkom napisał, jeden ma system drugi nie, więc też różnica w cenie z tego wynika. Edytowane 21 Sierpnia 2025 przez some1
wrobel_krk 971 Opublikowano 21 Sierpnia 2025 Opublikowano 21 Sierpnia 2025 @Send1NTo był przykład na szybko bez zastanawiania się, tam akurat są dwa laptopy 5070 z różnym tgp, wiec ewidentnie lepszy będzie ten mocniejszy 1
JeanPepin 443 Opublikowano 21 Sierpnia 2025 Autor Opublikowano 21 Sierpnia 2025 Ok dzięki wszystko jasne 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się