Skocz do zawartości

PC do biura


7niebo

Recommended Posts

Excel, przegladarka.

Gry nie beda brane pod uwage.

Obudowe wybierze kumpel, dla ktorego wujka wybieram czesci.

Ewentualnie cos takiego:

  gAhuBc.png

wrzuciłem chujowy dysk- green przerobiony na blue

zmienilem na 2x wd10ezex

Edytowano przez 7niebo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że za nowostkę zabulisz odpowiednio więcej, i generalnie radziłbym już we własnym zakresie zadecydować czy zrobisz jakiś uzysk z nowego gniazda, jako że samo IPC to w Twoim przypadku kwestia pomijalna. Choć wypada dodać (i ja generalnie z takiego założenia wychodzę) że warto przycelować w SKY bo poniesione teraz koszta, prędzej czy później zwyczajnie Ci się zrównoważą, bo kwestia łatwiejszej odsprzedaży nie podlega kwestii.

Zestawy generalnie bez zastrzeżeń, tyle tylko, że pod wariantem 4460 dokup sobie koniecznie jakiś misterny cooler na tego proca, bo z boxem Ci słuch wysiądzie - LC-CC-120 czy coś w tą deseń. Pierwotny WD Green nie pasuje mi do tego zestawu, bo nie jest to żaden demon wydajności, i z parkowaniem pasowałoby by się programowo bawić żeby to jako tako śmigało - tutaj skłaniałbym się bardziej w stronę sprawdzonego ST2000DM001.

 

   
   
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze greeny ostanio ( EZRX ) nie mają możliwosci wyłaczenia parkowania. Nawet z dosu. Nie wspierają zadnych programów ( miałem greena wiec wiem ) dlatego radze kupic segate barracuda 1Tb najlepiej. Dobre sprawdzone dyski. Do tego są szybkie i niezawodne + mało wibrują. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale czy aż tak dobry PC jest potrzebny do pracy w biurze? Wystarczy dorzucić do tego jakąś grafę, nawet z średniej półki i już można pykać w gierki (bez szału ale można). Nie wystarczył by tam jakiś o połowę tańszy AMD+pierwsze lepsze mobo+4GB RAM+reszta? To w końcu tylko Excel i przeglądarka, a do tego można złożyć nowego kompa za część przeznaczonych pieniędzy.

Może coś takiego wystarczy? Widzę, że tylko haha lubi AMD, więc zestaw na Intelu Skylake (tak jak zauważył SMX, łatwiej później sprzedać). Zamiast 2TB może być 1TB i ogólnie można jeszcze trochę ceny przyciąć w razie chęci.

Oczywiście zapomniałem podlinkować także PC znajdziecie tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że 4-jaja jakkolwiek obligatoryjne nie są, wszystko zależy de facto od funduszy. Wiadomo że komfort pracy na 4 wątkach i szybkim SSD będzie nieporównywalnie większy od rozwiązań APU, a w razie jakby coś się miało odmienić, dorzucamy jednie GPU i mamy zestaw jak ta lala, już nie tyle do pracu stricte biurowych, a do zastosowań ogólnych. Jak ktoś może sobie pozwolić wydać te 2k z hakiem, to na pewno nie odżałuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna propozycja ,ale 

 

Napęd na Asusa,Lite On ,bo samsung pada czesto przy uzytkowaniu 

Pamięci na GOODRAMY. LUDZIE WESPRZYJCIE POLSKIE FIRMY ! ,a nie jakies amerykanskie koroporacje

Zasilacz nie jest zły ,ale ja bym tu brał inny np Tanszy Antec vp 500 lub dopłącił do thermatake smart se 530 

Obudowy nie dałes ... Ale można dac Silentium Pc m25 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma być to możliwie najtańszy zestaw. Nie zamierzam polecać komuś sprzętu z niższej półki.

Na budę wybrałem TT versa h15.

 

 

17 godzin temu, Tatry13 napisał:

Fajna propozycja ,ale 

 

Napęd na Asusa,Lite On ,bo samsung pada czesto przy uzytkowaniu 

Pamięci na GOODRAMY. LUDZIE WESPRZYJCIE POLSKIE FIRMY ! ,a nie jakies amerykanskie koroporacje

Zasilacz nie jest zły ,ale ja bym tu brał inny np Tanszy Antec vp 500 lub dopłącił do thermatake smart se 530 

Obudowy nie dałes ... Ale można dac Silentium Pc m25 

 

Z ciebie taki narodowiec, że jabłka kupujesz pewnie w "polskiej" biedronce, a nie na rynku. :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby oni jeszcze produkowali na własną rękę chipy, to spoko, a tak jak kleją wlepe, to wiadomo jak to wygląda. Mamy wolny rynek, i zasadniczo, jesli pomiędzy produktem a i produktem b większych różnic nie ma, to wiadomo po co się sięga. Zakład mają w PL owszem, ale własnościówki to to niestety nie są (a to robiłoby już za "kartę przetargową")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kupuj, ja tylko hardware dobieralem dla kumpla, a właściwie jego wujka ;)

 

Zawsze warto się spytac na forum, bo można zrobić głupi błąd, nawet jak się jest oblatanym w hardware. Czasem jakieś promocję się znajdą, inne opcje etc. ;)

 

OFFTOP

Ktoś ma w Sopocie na sprzedaż 918 spyder zielone chyba lub czarne. Cena była 3 lub 5 mln pln :)

Edytowano przez 7niebo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • gtxxor locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...