Skocz do zawartości

[Zestaw] komputer + monitor 5500-6000


marek

Recommended Posts

Cześć!

 

Planuję kupić kompletny zestaw komputerowy. Zamysł jest taki, żeby teraz kupić dobrą obudowę, porządny zasilacz i dysk twardy, które posłużą mi 5 - 10 lat (liczę na długowieczność ssd nvme). Zestaw ma służyć zarówno pracy (biuro, amatorska obróbka LR i PS), jak i rozrywce (filmy, gry...). Jako, że obecnie nie gram, ani mnie do niczego nie ciągnie, mogę się zadowolić średnią lub nawet słabą kartą graficzną. Jeżeli najdzie mnie ochota na coś mocniejszego, to w przeciągu kilku - kilkunastu miesięcy dokupię lepszą. W konfigurowaniu zestawu kierowałem się też tym, że teraz jest ponoć dobry czas na kupno szybkich dysków SSD, które mają w najbliższym czasie zdrożeć.

 

Od kilku dni przeglądam różne strony z polecanymi zestawami komputerowymi, testy sprzętów i staram się dokształcić w temacie, żeby świadomie wybrać najbardziej optymalny i opłacalny zestaw. Niestety, widzę, że temat jest bardzo szeroki i czym dalej w las tym więcej pytań, a pełne zrozumienie tematu wymaga ogromu czasu.. Niemniej, udało mi się sklecić coś takiego:

 

1) Procesor: PROCESOR AMD RYZEN 3600 [850]
2) Płyta główna: MSI B450-A PRO MAX AM4 [385] - czytałem, że nie warto inwestować teraz w X470 / X570.
3) RAM: GOODRAM 16GB (2X8GB) 3600MHZ IRDM PRO [320] - polska firma, dobre opinie. wysoka częstość. Czy to rozsądny wybór względem M-OC?
4) Dysk SSD m.2: ADATA PCIe NVMe XPG SX8200 500 GB [390] -  jako alternatywę rozważam Western Digital SN750 500GB M.2 PCIe x4. Na innym forum powiedziano mi, że tego typu dyski tylko z x570. Natomiast na Waszej stronie czytałem co innego - że są wspierane. Artykuł był sprzed pół roku, może już jest nieaktualny?
5) Zasilacz: SEASONIC FOCUS PLUS gold 650W (SSR650FX) [429] - polecono mi wersję SS GX 650, jako nowszy model.
6) Obudowa: BeQuiet Silent Base 601 z oknem [400] - podoba mi się, wydaje się b. solidna.
7) Karta graficzna: tutaj mam największy problem, będę wdzięczny za pomoc.
😎 Monitor NEC EA275WMi [<1900] - nadaje się do amatorskiej obróbki zdjęć. Czy nada się do filmów i gier?

 

Będę wdzięczny za przeanalizowanie powyższego zestawu i doradzenie kupna jak najbardziej optymalnych komponentów.

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...