Skocz do zawartości

Moddingowa przygoda Młodego


Młody

Recommended Posts

Witam

Na wstępie witam wszystkich tutejszych forumowiczów gdyż na tym forum jestem nowy :) Nie mnie jednak postanowiłem się podzielić z wami swoimi dotychczasowymi pracami, niestety nie wszystkimi gdyż nie uchowały się fotki :(

Zacznijmy więc. Moddingiem zainteresowałem się już jakieś 7-8 lat temu, lecz niestety z braku funduszy mogłem sobie pozwolić tylko na jakieś "chałupnicze" modyfikacje, związane głównie z przerabianiem obudowy oraz chłodzenia powietrznego, wiadomo jakieś malowanie wycinanie okien itd. I właśnie z tego (w sumie najbardziej sentymentalnego) okresu nie zachowały się fotografie. :( 

Potem nastał okres mojego zainteresowania chłodzeniem wodnym, który trwa już od 3-4 lata, lecz na pierwszy własny projekt mogłem sobie dopiero pozwolić kiedy dostałem w miarę porządną pracę :) około dwa lata temu I tak przechodzimy do pierwszego udokumentowanego projektu.

Nie miał on żadnej konkretnej nazwy ale stanowił dla mnie nie lada wyzwanie i przysporzył nie lada satysfakcji gdy został ukończony. 
Omówienie zacznę od specyfikacji:
CPU: i5 2500k @4,5GHz
GPU: Sapphire R9 290 Trii-X
MOBO: AsRock Z68 Exterme3 Gen3
RAM: Kingston HyperX Fury White 2x4 @1866MHz
SSD: OCZ Agility 128GB
Zasilacz: OCZ ZS750 (750 wat)
Obudowa: CM Storm Stryker biały

Cały projekt skupiał się na biało-zielonej kolorystyce i został złożony w obrębie obudowy CM Storm Stryker (kozacka buda :) ). Pierwotnie całość była chłodzona "powietrzem", a części do LC składałem powoli małymi kroczkami szukając okazji to na allegro to na forach  co pozwolił zaoszczędzić kilka złotówek. I tak po paru miesiącach cały setup części do chłodzenia cieczą wyglądał następująco:
Blok na CPU: EKWB Supremacy Plexi-Nickel
GROjRue.jpg
Blok na GPU: kryographics Hawaii for Radeon R9 290X + backplate
otoS552.jpg
Pompa + Top: Koolance D5 + koolance d5 pump top cov-rp450 rev 2.1
QQtjc04.jpg
Chłodnice: 240 magicool + Alphacool NexXxoS UT60 Full Copper 360mm biała
COXVum9.jpg

bOF0KO3.jpg
Złączki: Monsoon białe
KUgGEd6.jpg
Wąż: Primochill Advanced LRT 16/10

Całość wymagała sporo pracy i kilka modyfikacji, na pierwszy ogień poszło wykonanie białego covery na zasilacz z panelu aluminiowego, który pomógł schować całe zbędne okablowanie od zasilacza.

 

PKuQMiuD.jpg

SBN8vog.jpg

Potem kolej przyszła na paskudną czarną chłodnice 240 na top :P więc trafiła ona pod białego spray'a. Zmodyfikowany został cały front Strykera, gdzie zamontowałem ceowniki który posłużyły za konstrukcję do montaży chłodnicy 360. Żeby całość ładnie się komponowała wszystkie wentylatory zostały wymienione na białe, za wyjątkiem frontowych, które to były podświetlane na zielono, co było fajnie widoczne przez front obudowy.

w8Ws4Ij.jpg

Fotki końcowe:

7bShOPV.jpg

7bShOPV.jpg

Co3e7jq.jpg

khwZ5r8.jpg

pFZXXRx.jpg

fHv6p59.jpg

4UXvNeO.jpg

ktLVlCV.jpg

lkspIbB.jpg

wtTCObC.jpg

3iWAXj0.jpg

j9Uwiuv.jpg

Projekt miał być  z czasem dopieszczany, poprzez chociażby zmianę bloku na karcie z miedzianego na niklowany itd ale stwierdziłem czas iść na przód i stworzyć coś nowego, tak więc przechodzimy do klejonego projektu:)

Extinction Green bo taką nazwę było nieco bardziej kompaktowym buildem opartym o platformę mATX. Zacznę jednak jak poprzednio od konfigu gdyż ten dość znacznie się zmienił:
CPU: i7 3770k @4,5GHz
GPU: Sapphire R9 290 Trii-X potem jej miejsce zajął GTX 980 lecz niestety z nim nie mam już fotek :(
MOBO: Asus Maximus iv gene-z/gen3
RAM: Corsair Dominator 4x4GB @1866
SSD: Crucial MX100 256GB
Zasilacz: EVGA SuperNova P2 1000w
Obudowa: Parvum System S2.0 Black/Green

Jak już się domyślacie całość zamknięta została w budzie od Parvuma, nadarzyła się dobra okazja to kupiłem, jedynym jej mankamentem (nie zraziło mnie to, że jest z plexi) było brak filtrów przeciw kurzowych.

czqkJhd.jpg

sM1sT59.jpg

Całość projektu była utrzymana w kolorach czerni i zieleni, ale i tutaj nie obyło się bez modyfikacji ;) Względem poprzedniego LC zmieniło się kilka części ale opiszę to za moment. Na dzień dobry przywędrowały dwie nowe chłodnice EKWB PE 240 + wentylatory Alpenfohn Wing Boost 2 czarno - zielone.

U7njJXx.jpg

CyOuVjV.jpg

Trzeba było także zapodać nowe przedłużki gdyż te z poprzedniego projektu nie pasowały zupełnie :P Wpadłem jednak jeden ciekawy pomysł, do którego zainspirowały mnie zagraniczne fora, otóż montaż karty graficznej pod kontem 45 stopni :) Kolejny pomysł na jaki wpadłem to u życie rurek plexi zamiast węży (oj co ja się na kląłem przy ich wyginaniu ale tak to jest jak się coś robi pierwszy raz w życiu).

Ciekawostką jest niewątpliwie płyn gdyż skorzystałem z nietypowego połączania, użyłem mayhems aurora silver 2 wraz z zielonym barwnikiem UV.

A tak wyglądał efekt końcowy:

R7aejbL.jpg

P8lKziG.jpg

I2RbVQz.jpg

BmzRI1k.jpg

LrlpGPl.jpg

8n5mebP.jpg

MEEIYtC.jpg

kwd4DBm.jpg

wsulkbV.jpg

xMvQTvt.jpg

CU6rbex.jpg

06YvPvN.jpg

Cj8vOcn.jpg

ihEw9CR.jpg

kUXqRUJ.jpg

GhLapsz.jpg

2iIHBBf.jpg

yrLajv6.jpg

lEO3ibA.jpg

Ten stan rzeczy nie utrzymał się jednak zbyt długo, bo jakoś nie umiem "usiedzieć w miejscu" i trzeba było wymyślić coś innego, wiele nie myśląc wyprzedałem niemal wszystko i zacząłem kompletować nowe części zarówno LC jak i cały potrzebny hardware do kompa. Koniec końców stanęło na tym:
CPU: i7 5820k @4,5GHz
GPU: EVGA GTX 980ti
MOBO: MSI x99s M-Power 
RAM: G.Skill Ripjaws 4 @2400 MHz
SSD: Crucial MX100 256GBx2 Raid0 + Sandisk A110 M.2 SSd
Zasilacz: EVGA SuperNova P2 1000w
Obudowa: Sliverstone TJ07

Projekt nosił nazwę Nighthawk i powstawał w oparciu o kultową już konstrukcją w śród moderów obudowę czyli TJ07. Na początku poleciała ona do malowania z zewnątrz na biało (tak większość moich projektów jest biała po prostu jakoś bardziej do mnie przemawia niż czerń, której pełno :P ).

D9f7YbZ.jpg

sOdTies.jpg

yVrL28S.jpg

Po powrocie zabrałem się za modyfikację samej płyty głównej gdzie dzięki pomocy Sławka (aka Eldera) z czarno - żółtej stała się czarno - fioletowa + cover na porty I/O, dodane zostały również inne fioletowe elementy takie jak naklejki na ram czy przedłużki.

KATHbHc.jpg

hSU5Yd5.jpg?1

ImQqfDv.jpg?1

dEgUzzh.jpg?1

ZDod9Ru.jpg?2

Zmianie uległy po raz kolejny części LC, zakupiłem nowy blok na CPU Summit HF od Bitspower, którego ramkę przemalowałem na biało. 

k2s6iJ0.jpg

Rpwn1kx.jpg

Wymieniłem chłodnice, teraz na froncie wylądowała EKWB PE 240 w piwnicy natomiast zagościła HW Labs SR1 480, wtedy też zdecydowałem się na zakup custom rezerwuaru od Skeepera czego nie żałuję i używam go do dzisiaj, kawał świetnej roboty chłopak wykonał, nie ma się co dziwić ręczna robota :D .

CPfeNno.jpg

R63ReiT.jpg

puODfkK.jpg

sXcEPqZ.jpg

Obudowa została poddana dalszym dokładnym modyfikacją takim jak chociażby montaż custom mobtray oraz front panel od ColdZero. Front panel umożliwiał mi zamontowanie aquaero 6 xt, które to zastało zakupione cele monitorowania parametrów chłodzenia. Ciekawą zmianą było przerobienie mocowania karty graficznej, tak żeby montowana była równolegle do płyt głównej co dawało niesamowity efekt w połączeniu z niklowanym blokiem na GPU oraz fioletowym płynem UV.

Oto kilka fotek z końcowej fazy projektu:

yzxcmng.jpg

iCJ6MfY.jpg

q2VxtEV.jpg

hZozzAX.jpg

7UD5iH0.jpg

1qKjt7w.jpg

lYIqmLM.jpg

70uqYDh.jpg

5IvZPhX.jpg

vbb5gPI.jpg

OSQJ5oA.jpg

bH4DLss.jpg

xw8rHVA.jpg

z02HbWe.jpg

Mito2SH.jpg

GHRkklT.jpg

FxahpMz.jpg

S5RFx4C.jpg

AuEk3Ej.jpg

ylqjq8V.jpg

vQrbdFF.jpg

2grJDol.jpg

1U6x28l.jpg

KJGzvpB.jpg

7uCMVvw.jpg

630B3qY.jpg

3c0qM0d.jpg

ABTC3E0.jpg

LhQdmOF.jpg
 

Niestety (albo stety :P ) pod koniec prac "coś poszło nie tak" tzn, pojawiła się inna wizja ja grom z jasnego nieba (ten grom miał na imię @adriankiller oraz Core P5) i projekt nigdy nie doczekał się ostatecznego finały. Gdyż chwile potem został całkowicie z dekompletowany.

I tak narodził się najnowszy i jak do tej pory ostatni mój projekt, który niektórzy z Was mogą kojarzyć.

Purple Core

Sam config zmienił się niewiele, na sprzedaż wylądowała płyta główna oraz ram, a ich miejsce zajęły Asus X99-Deluxe USB 3.1 oraz Geil Super Luce white LED @3000MHz.

W6SE02R.jpg

Głównym bohaterem została jednak obudowa, a mianowicie Thermaltake Core P5. Pierwsze co jak się domyślacie poleciała do malowania na biało :D. Ogólny zamysł kolorystyczny pozostał jednak z Nighthawka czyli biel + fiolet/pupura. Po powrocie z malowania przystąpiłem do prac, pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to pomalowanie chłodnicy na biało oraz zamówienie nowych wentylatorów, 8 sztuk Thermaltake Riing z białymi LED oraz wykonanie coveru na zasilacz (tutaj znów z pomocą przyszedł Sławek).

fHPlw94.jpg

CR4ZTpt.jpg

27kxynS.jpg

NHGcXwJ.jpg

FNV0soM.jpg

6cyCoWe.jpg

 

Kolejny etap prac związany był z zrobienie nowych przedłużek do kabli oraz wymyślaniem gdzie tu zamontować aquaero przecież nie ma zatok 5.25 ! I na to znalazłem sposób, wylądowało ona pod tacką, na której montowane są karty graficzne :) Wymieniłem oraz kolejny złączki tym razem na srebrne do rurek 14/10. Początkowo całość zalana była płynem przeźroczystym UV fiolet ale ostatecznie zdecydowałem się na Mayhems Paste Purple. Na fotografiach poniżej zobaczycie zamontowana pompę D5 ale obecnie układ pracuje na dwóch pompach swiftech 35x (DDC) wraz z topami premium ddc od bitsa w wersji przeźroczystej co wygląda tak (przy okazji kawałek mojej głowy :P ):

taKDFWQ.jpg

3aO1Ye1.jpg

Po zmontowaniu całości i uporządkowaniu okablowania całość prezentuje się następująco:

Postanowiłem nie wrzucać drugi raz fotek więc możecie albo obejrzeć wszystko w albumie tutaj: https://imgur.com/a/kdvto lub też w dziale Pokaż co masz w środku:)

 

Obecnie doszedł do mnie barwnik czerwony mayhems deep red dye, który wykorzystam do przyciemnienia płynu, żeby bardziej on pasował do koloru oplotów na kablach :)

Ode mnie to tyle na ten czas :) Dzięki za uwagę i nie chcę spolerować ale do zobaczenie w kolejnym worklogu za jakiś czas :D 
PS. Jak wpadniesz w LC to potem nie ma zmiłuj :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj "Młody"! :) Zajebiście się to ogląda, widać, że to Twoja pasja i masz głowę pełną pomysłów! Trzymam kciuki za kolejne projekty! :) 

P.S. Zdradzisz, jak zamontowałeś kartę graficzną pod kątem? Jakich części trzeba użyć? Z góry dzięki za pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, imiemichal napisał:

No i kolejna twarz zawitała Co było nie tak z DDC że nie chciały działać na początku?

Zwróciłem poprzednie w cholerę i kupiłem nówki ze sklepu swiftechy 35x :)

14 minut temu, Buczo napisał:

P.S. Zdradzisz, jak zamontowałeś kartę graficzną pod kątem? Jakich części trzeba użyć? Z góry dzięki za pomoc ;)

Temat dość prosty :) Jak linijka + kątomierz i do dzieła :) Na początku robiłem przymiarki na such z samą kartą potem do prototypu podpórki użyłem dwóch kawałków styropianu, jak już wszystko było okej z wymiarami i kątami zrobiłem dwa stelaże w kształcie dwóch trójkątów równo ramiennych z plexi, które ustawiłem pod kontem 45 stopni względem podłogi obudowy i całkiem spoko to wyszło :P Jak byś miał jeszcze jakieś pytania wal śmiało, jak mogę to pomogę. 

P.S @Buczo dzięki za miłe słowa :)

Edytowano przez Młody
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Młody napisał:

Zwróciłem poprzednie w cholerę i kupiłem nówki ze sklepu swiftechy 35x

Temat dość prosty  Jak linijka + kątomierz i do dzieła  Na początku robiłem przymiarki na such z samą kartą potem do prototypu podpórki użyłem dwóch kawałków styropianu, jak już wszystko było okej z wymiarami i kątami zrobiłem dwa stelaże w kształcie dwóch trójkątów równo ramiennych z plexi, które ustawiłem pod kontem 45 stopni względem podłogi obudowy i całkiem spoko to wyszło :P Jak byś miał jeszcze jakieś pytania wal śmiało, jak mogę to pomogę. 

P.S @Buczo dzięki za miłe słowa

Dzięki za info :) Pytanie jeszcze jedno, czego użyłeś do połączenia karty z PCI-Express płyty głównej? Jakaś przedłużka czy coś w ten deseń? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Buczo nie ma za co, masz pytania wal śmiało :)

@gtxxor oj znam ten ból z własnego doświadczenia :D gięcie rurek zwłaszcza pierwszy raz to katorg i trzeba mieć sporo zapasu na naukę :P ale każdy kolejny raz jak już się ma trochę wprawy idzie całkiem sprawnie no i jak ktoś lub czyste proste linie to efekt końcowy wynagradza włożony trud w pracę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...