Skocz do zawartości

SeaSonic Focus GX-550W vs SilentiumPC Supremo FM2 750W


raven

Recommended Posts

Witam, jestem nowy na forum.

Potrzebuję zasilacza na lata, wstępnie do zestawu:
- Ryzen 5 3600 + GTX 1660Ti,
- za około 5 lat wymiana na procesor 8/16 rdzeni + wydajniejsza karta graficzna wydajnościowo odpowiadająca dzisiejszym RTX 2080.
Mam dwóch faworytów, co wybrać i dlaczego? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

SeaSonic Focus GX-550W:
- teoretycznie jakościowo lepszy,
- gwarancja 2 lata door2door a potem do 8 trzeba wysyłać na swój koszt,
- PÓŁ PASYWNY,
- w przyszłości po zmianie podzespołów może być za słaby?

SilentiumPC Supremo FM2 750W:
- mocniejszy,
- gwarancja door2door przez 5 lat,
- teoretycznie chłodniejszy, pracowałby poniżej 50% mocy.
- na Ryzen 5 3600 + GTX 1660 Ti może pracować bardzo słabo obciążony, może mieć to negatywne skutki?

Edytowano przez raven
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 550W może być za mało jeśli chcesz mieć go przez lata. Kto wie co wsadzisz do PC za kilka lat. Supremo fm2 to bardzo dobry zasilacz, jednak już nieco starsza konstrukcja. Moim zdaniem powinieneś wybrać Bitfenix Formula o mocy 650W https://www.x-kom.pl/p/409229-zasilacz-do-komputera-bitfenix-formula-650w-80-plus-gold.html

Dostajesz także 5 lat gwarancji i masz pewien zapas mocy. 

To jest moje zdanie na ten temat i myślę, że to będzie dobry wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc.
Stwierdziłem, że kupię Focusa GX 650W, nie będę oszczędzał na zasilaczu bo teoretycznie powinien on mi wystarczyć na 10 lat .
Ktoś może wie jak wygląda gwarancja producenta w okresie od 2 do 10 roku przy zakupie w jednym z popularnych sklepów internetowych o nazwie owoca (xD)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomcug napisał:

Nie przesadzajmy, już 650 W to wystarczający zapas mocy 😉

Może i tak ale biorąc do zestawu I9 nowej generacji albo Ryzena 9 i do tego RTX 2080S, AIO i kilka światełek to wychodzi już konkretne zużycie prądu. Biorąc zasilacza 650w może on być obciążony w...hmm 70-75%. Wybierając wersję 750W % obciążenia będzie odpowiednio nizszy co wiąże się z lepszą sprawnością. Nowy zasilacz powinien pracować ponad to co ma na tabliczce znamionowej. Z czasem zużycie elektroniki spowoduje obniżenie parametrów zasilacza przez co nie będzie mógł dać takiej mocy jak na początku. Dlatego nie powinno się pracować na zasilaczu obciążonym "do pełna".

Oczywiście jest to moje skromne zdanie i z pewnością znajdą się tutaj osoby, które lepiej znają ten temat i potrafią doradzić co trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...