Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do 3.5tyś - do gier


Anon

Recommended Posts

Witajcie. To mój pierwszy post na forum więc chciałbym się przywitać, to po pierwsze :D Teraz tak. Odłożyłem sobie trochę groszy na kupno kompa z przeznaczeniem do gier. Gry to jakieś 90% czasu jaki będę przy nim spędzał, a poza tym mam zajawkę na kręcenie wideoklipów. W tej chwili siedzę na zapyziałym PC który strasznie się grzeje, a lato już niedługo i sami wiecie. Wątpię żeby coś z niego się jeszcze nadało, no i przede wszystkim nie wiem czy wszystkie te części działają dobrze w pełni. Monitor mam HD też dość stary, i jakbyście mogli tak do około 500 złotych zasugerować to bym też przy okazji zmienił.

Pozdrawiam i dzięki za odpowedź z góry.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak monitor za około 500 zł pod gry, to sprawa jest prosta: https://ithardware.pl/testyirecenzje/aoc_g2260vwq6_test_taniego_monitora_z_technologi_amd_freesync-98.html

Komputer też właściwie możesz wziąć z polecanych: https://ithardware.pl/poradniki/polecane_zestawy_komputerowe_na_kwiecien_2016-117-6.html

Chyba, że masz jakieś specjalne wymagania, tzn. dysk SSD w cenie albo jakaś konkretna, lepsza obudowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy SSD mi się aż tak bardzo przyda. Może warto spróbować? 60GB chyba powinno mi wystarczyć. Obudowa jest mi w zupełności obojętna. Może być jakaś najtańsza byleby wszystko pomięsciło. Nie chcę przepłacać po prostu. Jakiś SSD polecisz konkretny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś kupować to kosztem karty graficznej czy innego sprzętu, to odpuść ten SSD. Jeśli jednak możesz dołożyć, to BX100 jest przyzwoity: https://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/crucial-ssd-bx100-120gb-sata3-ct120bx100ssd1,58220.html

Od razu mówię - nie kupuj 60 GB, bo nic na tym nie zmieścisz... Sam system, a to żadna korzyść z SSD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2016 o 22:59, gtxxor napisał:

Od razu mówię - nie kupuj 60 GB, bo nic na tym nie zmieścisz... Sam system, a to żadna korzyść z SSD

Co do 60 GB to się zgodzę jest to za mało na system, tutaj przydałby się dysk 120 GB. Gdy kupowałem komputer to specjalnie kupiłem dysk SSD na system bo dla mnie największą korzyścią jest szybkość uruchamiania się systemu/komputera oraz aplikacji.

No ale jak chłopak składa komputer do grania to może siedzieć na zwykłym dysku, kilka sekund różnicy mu nie zrobi żadnej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TotalKaos napisał:

Co do 60 GB to się zgodzę jest to za mało na system, tutaj przydałby się dysk 120 GB. Gdy kupowałem komputer to specjalnie kupiłem dysk SSD na system bo dla mnie największą korzyścią jest szybkość uruchamiania się systemu/komputera oraz aplikacji.

No ale jak chłopak składa komputer do grania to może siedzieć na zwykłym dysku, kilka sekund różnicy mu nie zrobi żadnej. 

Dobrze koledzy radzą 60 GB to sam system i parę programów drobnych jak przeglądarka do nagrywania i i kilka innych. wiem bo sam SSD posiadam od 2011.r wtedy kupowało się 60GB ze względu na cene około 400zł bierz większy bo u mnie już tylko 5 GB wolnego miejsca :) a cały czas dochodzą aktualizacje systemu i programów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...