Skocz do zawartości

Zestaw do 3.5k - ocena


Mateusin26

Recommended Posts

No dobra. To zależy od produktu. Zasilacze np. są kupowane jako OEM i są wprowadzane w nich minimalne zmiany (np. płytka drukowana w Supremo obrócona o 90*). Obudowy są projektowane w Polsce, i wykonywane w Chinach, tak samo fotele gamingowe, myszki8, klawiatury i podkładki. Nie wiem jak z chłodzeniami i resztą akcesoriów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał Jesli to prawda, lipy nie ma. Recenzje zasilacze maja swietne, zwlaszcza jak na cene, wiec mniejsza kto to zaprojektowal, jednak patrzac na recenzje obudow wzgledem tych skrzynek, ktore recenzowane sa takze zagranica i zestawiajac te wyniki, srednio chce mi sie wierzyc tez w te od zasilaczy. Produkuja chyba wszyscy u Chinczykow, nawet moj Fractal ma na dole wielka tabliczke Made in China. A dalej zdarzaja sie gotowe produkty sprzedawane takze pod innymi brandami? Jak ten Pax, ktorego mial tez chyba Sharkoon czy cos takiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie wiem jak z obudowami. Pamiętam tylko aferę z krzesłami SPC Gear EG950, ponieważ ktoś zauważył, że jakaś chińska firma sprzedaje podobne. SPC Gear wydało nawet specjalne oświadczenie. Wszyscy produkują u Chińczyków, bo tam taniej. Co do zasilaczy, to chyba jest nawet marka chińska, która ma bardzo podobne zasilacze, prawie identyczne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał Co do obudow, chwala sie, ze np. Armisa AR7 zaprojektowal jakis overclocker/modder. Bardzo fajna skrzynka za swoja kase, mialem ja, ale dwa tygodnie pozniej wyszla Pure Base 500 i AR7 i kazdy flagowiec SPC (czyli 3 stowki i bez swiatelek, za ktore doplacasz ekstra, a dostajesz to samo ze swiatelkami) stracil imo racje bytu, bo ta daje wszystko lepiej. No, chyba ze ktos upiera sie przy miejscach na napedy czy cos z gabarytami.

 

Szczerze mowiac, ja sie zastanawiam, jaki procent marek robi wszystko samemu i tylko zleca produkcje Chinczykom. Np. kawal branzy zasilaczy jedzie na cudzych i to renomowane brandy typu Corsair czy bq!. Mysle, ze to dosc drazliwe kwestie, ktore sa ze wszystkich firmowych sekretow najpilniej kitrane. Akurat bebechami SeaSonika mozna sie pochwalic i sie z tym nie kryja (sam mam taniego, ale imo bez zarzutu SeaSonika pod plaszczykiem XFXa), ale o branie gotowych chinczykow i doklejanie swojego znaczka podejrzewalbym wszystkie mniejsze i niskie brandy typu wspomniany Sharkoon. Zwyczajnie watpie, by SPC bylo swiatowym pionierem takiego biznesu, a jesli tak, to gratuluje rodakom pomyslowosci :D

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał Osobiscie nie wiem, kto nie zleca produkcji Chinczykom, ale przyznam, ze nie interesowalem sie tym. Jesli produkt wykonywany jest satysfakcjonujaco, dla mnie moga go klepac nawet Eskimosi. Chodzilo mi o kupowanie gotowcow bez wlasnego wkladu projektowego i jedynie doklejanie swojego znaczka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Japanese Capacitor napisał:

@Rafał Osobiscie nie wiem, kto nie zleca produkcji Chinczykom, ale przyznam, ze nie interesowalem sie tym. Jesli produkt wykonywany jest satysfakcjonujaco, dla mnie moga go klepac nawet Eskimosi. Chodzilo mi o kupowanie gotowcow bez wlasnego wkladu projektowego i jedynie doklejanie swojego znaczka.

 

EVGA tak robi z zasilaczami. To są tak naprawdę zasilacze Super Flower, różnią się tylko obudową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał A to tez uznane zasilki. Corsair ma SeaSoniki, bq! nie wiem, czy nie przypadkiem Super Flower, ale chyba cos innego mniej popularnego. Czyli w sumie wymienilismy juz wszystkie najbardziej polecane marki z oferta zasilaczy kojarzona raczej z ich wyzszymi modelami gleboko w segmencie premium (RMx, Straight Power), a sa to zwykle farbowane lisy :) No, czesc przynajmniej doklada swoje wentylatory jak bq!. Jednak moze warto byloby przeswietlic takze pochodzenie tych wentylatorow... W sumie ciekawy temat na jakis artykul. Co te wszystkie wielkie marki faktycznie projektuja, a co jest kupione i od kogo, a najbardziej ciekawi mnie, jak duza czesc oferty sprzetu komputerowego to calkowicie chinska mysl techniczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Japanese Capacitor napisał:

@Rafał A to tez uznane zasilki. Corsair ma SeaSoniki, bq! nie wiem, czy nie przypadkiem Super Flower, ale chyba cos innego mniej popularnego. Czyli w sumie wymienilismy juz wszystkie najbardziej polecane marki z oferta zasilaczy kojarzona raczej z ich wyzszymi modelami gleboko w segmencie premium (RMx, Straight Power), a sa to zwykle farbowane lisy :) No, czesc przynajmniej doklada swoje wentylatory jak bq!. Jednak moze warto byloby przeswietlic takze pochodzenie tych wentylatorow... W sumie ciekawy temat na jakis artykul. Co te wszystkie wielkie marki faktycznie projektuja, a co jest kupione i od kogo, a najbardziej ciekawi mnie, jak duza czesc oferty sprzetu komputerowego to calkowicie chinska mysl techniczna.

 

ASUS np. w chłodzenia CH Ruyjin korzysta z wentylatorów Noctua. W zasilacz Thor i Strix korzystają platform Seasonica. Corsair akurat nie bierze bebechów od Seasonica, ponieważ ich zasilacze są chyba na platformach CWT. Alphacool w Eisbaerach Aurora korzysta z autorskiej konstrukcji i z autorskich wentylatorów. Arctic tak samo, jeśli chodzi o LFII. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał Nie mam absolutnej pewnosci, co do tego, ze w np. dany producent zasilaczy jedzie na gotowcach tylko jednej marki, ale - jesli sie nie myle - taki RMx to SeaSonic i nie wiem, czy nie przypadkiem GX ze zmienionym wentylatorem. Corsair ma tez kaszanke, a sam mialem po prostu tragicznego VSa w czasach, kiedy zasilka miala po prostu dac rade i miec jakies zabezpieczenia, wiec bym sie zdziwil, gdyby az taki pazdzierz pochodzil tez od SeaSonika. Ogolem najwiekszego wkladu wlasnego spodziewalbym sie u producentow skupiajacych sie malej ilosci grup produktowych, wlasnie producentach coolerow. Czesc z nich ma w ofercie jedynie wentylatory i chlodzenia, wiec podejrzewam, ze ich jedyna dzialanoscia poza produkcja jest ulepszanie ich nielicznych produktow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, xXMateoXx320 napisał:

Kiedyś szukali ludzi którzy by odpisywali na emaile - niby nic trudnego ale jednak troche wiedzy wymaga by prawidłowo komuś pomóc emailowo. Jeśli chciałbyś to moge ci dać namiary na rekrutera ale przed tym chciałbym przypomnieć ze ITHardware szuka moderatorów :witojcie2:

 

Bany to by lecialy za te wszystkie posty w watku rabatowym, w ktorym 9/10 komputerow ma obudowe, chlodzenie i zasilacz Silentium PC. Bo mi sie nie chce wierzyc, ze to nie niezwykle przebiegla akcja tych emailowych pracownikow, ktora ma chyba inspirowac kazdego prawdziwego klienta, ktory zechce zapytac tam o rabat, a przypadkiem spojrzy, co wybrali koledzy wyzej. Ja rozumiem w komputerach za 4-5 kola, ale nie wierze w tych za wiecej i w zestawieniu z czestotliwoscia zjawiska.

 

A tak w pelni serio, to dziekuje, ale zwyczajnie nigdy nie chcialem byc modem.

 

A ci pracownicy od emaili to chyba robia za Marcina Olkiewicza - byc moze nawet nieistniejacego czlowieka z supportu, ktory swieci byc moze nawet nieistniejaca twarza na stronie SPC :D

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xXMateoXx320 Jak szeryf na Dzikim Zachodzie - ma byc tak, jak mowie, albo wypad z miasta :D

Jednak musze podziekowac, dziekuje za wyroznienie, ale to typ pracy, ktorej nie chcialbym wykonywac. Tak jak nie chcialbym klepac burgerow w McDonaldzie albo w banku ladowac ludzi w kredyty nie do splacenia :)

Edytowano przez Japanese Capacitor
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...