Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzną


Bezew

Recommended Posts

Nie znalazłem lepszego działu z pomocą techniczną, więc dałem tutaj.

 

Mam dziwną sytuację z moją kartą graficzną. Zacząłem sobie grać w GTA 4, ale mimo, że mam wszystkie najniższe ustawienia, gra dziwnie działa. Wyskakuje informacja, że mam dostępne tylko 123MB pamięci (zdjęcie 1), mimo, że mam na mojej karcie dostępne 2GB VRAM (zdjęcie 2). Wydaje mi się, że może gra jest odpalana przez zintegrowaną kartę, bo tyle mam właśnie na niej pamięci (zdjęcie 3). Ale w ustawieniach Nvidii ustawiłem, że gra ma działać na dedykowanej karcie (zdjęcie 4), ale wyskakuje to sama informacja o 123 MB. 

Tak sobie myślałem, że może coś mi się zepsuło z kartą graficzną, bo jak grałem w GTA VC, czyli grę z zerowymi wymaganiami, miałem momenty klatkowania. Może gry odpalają się na integrze, a nie normalnie, bo karta jest zepsuta.

Może ktoś da radę mi pomóc.

Mój sprzęt to laptop:

i3-5005u

NVIDIA GeForce 920M

4 GB RAM

 

Z góry dzięki za pomoc

 

PS. sorry, że zdjęcie z gry jest zrobione telefonem, ale gdy robiłem screena, to zapisywało się tylko całe czarne tło.

gra.jpg

karta.png

proc.png

gta4.png

Edytowano przez Bezew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem, że coś siadło na kartę graficzną. Po wyłączeniu zintegrowanej karty w menadżerze urządzeń GTA 4 w ogóle się nie odpaliło, a BF2 bad company, które w wcześniej chodziło płynnie i można było normalnie grać, poszło, ale 2 FPS (dosłownie. pojawiała się klatka i po pół sekundy następna)
Teraz tylko pytanie czy da się to jakoś naprawić, czy spi****liło się na amen.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Udało się.

Przeglądając przeróżne fora, znalazłem informację, aby zainstalować najnowsze sterowniki jeszcze raz. Miałem je zainstalowane, ale tym razem zamiast wybrałem instalację niestandardową, a tam zaznaczyłem, żeby zrobić czystą instalację, czy coś w tym stylu. Polega to na tym, że wszystko co było związane z NVIDIA na tym komputerze zostało usunięte, a sterowniki zainstalowane od nowa.

Po tym zabiegu i restarcie komputera gry bardzo dobrze śmigają. Wspomniany wcześniej BF2 działał dużo lepiej niż wcześniej, mogłem sobie nawet pozwolić na zwiększenie ustawień z niskich na średnie/wysokie i dalej utrzymałem na prawdę bardzo płynną rozgrywkę. A jeśli chodzi o GTA 4 to dalej jest informacja o dostępnych tylko 123MB na karcie graficznej, ale nie nie ma się co tym przejmować, bo gra wreszcie działa normalnie i da się bawić bez żadnych przycinek itp.

 

Piszę to wszystko bo może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem i ten wpis może okazać się pomocny.

 

Temat do zamknięcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 1.11.2020 o 21:49, Bezew napisał:

Przeglądając przeróżne fora, znalazłem informację, aby zainstalować najnowsze sterowniki jeszcze raz

Po co? Nie ma to sensu.

Daj driver update z poziomu zarządcy GPU.... wyjdzie na to samo ( najpierw deinstalacja aktualnej wersji, później pobranie oraz instalacja nowej wersji ) tylko dużo mniej pracy ( bo wszystko leci automatem ).

Edytowano przez macfanpl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...