Skocz do zawartości

Promieniowanie UVC do zarżnięcia Koronawirusa.


PsyhoMir

Recommended Posts

Witam.

Jak wiadomo mamy ciężkie czasy z powodu Koronawirusa.

Według moich przewidywań zostanie on już z nami więc zainteresowałem się sposobem zabicia tego wirusa jeśliby pojawiłby się u mnie domu (Mój dom, moją twierdzą ;) ).

 

Napotkałem tematy związane z tematem światła UVC i okazuje się, że lampy UVC, emitujące światło o długości fali 254 nm zabijają Koronawirusa. Niestety są one również szkodliwe dla ludzi, jeśli wystawimy się na ich działanie.

 

Idąc tym tropem kupiłem sobie lampy z przełącznikami WiFI, i żarówkami UVC. Mogę mieć albo zwykłe światło, albo włączyć żarówkę UVC (oczywiście nie można być wtedy w pomieszczeniu).

Testowałem to odkażanie za pomocą UVC i po całej operacji jedyne co pozostaje to dziwny zapach w pomieszczeniu, który chyba lepiej wywietrzyć ale wirusy i inne mikroorganizmy powinny zostać uszkodzone/zabite...

 

Podobno odkażanie UVC to w dzisiejszych czasach normalka...

Czy ktoś miał styczność z tym tematem?

 

 

Edytowano przez PsyhoMir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Cytat: "

Ekipa naukowców z Uniwersytetu w Tel Awiwie zakomunikowała światu, że potwierdziła hipotezę, jakoby diody emitujące promienie UV były w stanie skutecznie unicestwić koronawirusa. Badacze od jakiegoś czasu szukali idealnej długości fali światła ultrafioletowego, która najlepiej radzi sobie z zabijaniem wirusów. 

Doszli do wniosków, że fala o długości 285 nanometrów (jednej miliardowej metra), emitowana z żarówki LED, daje bardzo podobne efekty jak ta mierząca 265 nm. Te pierwsze potrafią pozbyć się 99 proc. wszystkich cząsteczek koronawirusa na naświetlanej powierzchni w około 30 sekund."

 

Na Interii po polsku: https://menway.interia.pl/obyczaje/nauka/news-swiatlo-uv-bronia-w-walce-z-wirusem-naukowcy-potwierdzaja-do,nId,4930549

Tu po angielsku: https://www.sciencedaily.com/releases/2020/12/201214164328.htm

 

Kupujcie lampy UVC póki są jeszcze w miarę tanie :lol2:

 

Edytowano przez PsyhoMir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...