Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
20 godzin temu, michi93 napisał:

Tak z ciekawości MJ na czym słuchasz słuchawki/kolumny etc. ?

 

Jeszcze całkiem niedawno na CAL'ach z przerobionym kabelkiem ale teraz zupełnie standardowo USB - DAC - wzmak - kolumny. W sumie to tymczasowo bo bym chciał wymienić to i owo ale jak zwykle brak kasiwa mnie blokuje.

 

Jak zaczynałem swoją edukację muzyczną to grałem na mono z jakiegoś starego pudła i strasznie się jarałem %-)

 

...niestety przy mojej skali zainteresowań czasami jest trudno dobrać sprzęt i muszę chodzić na kompromisy :/

Opublikowano (edytowane)
Dnia 9.10.2020 o 22:31, michi93 napisał:

coś konkretnego na oku na wymianę czy temat rozwojowy :D ?

Niestety temat bolesny z różnych powodów, po pierwsze odtwarzacz CD / wzmak / kolumny wybierane na dużym kompromisie, po drugie brzmienie bardzo na Japońską modłę co nie do końca mi odpowiada. Ostatnia kwestia to funkcjonalność i parametry nieco niższe niż bym sobie tego życzył, co prawda mam już na oku zamienniki ale aż tyle to bym nie chciał wydać.

 

kolumny - Klipsch RP-600M (oferta Heco jest dużo lepsza w rozpiętości przenoszonych częstotliwości lecz okupiona niską efektywnością)

 

CD / wzmak Marantz 6006 (brak wsparcia DSD a max DAC to 24/192, dość często mam pliki 32/192 (WAV) więc buba, no i to typowo Japońskie podejście do brzmienia) 

 

...nie uśmiecha mi się zakup osobnego DSD bo to 1000 + 

Edytowane przez MJ
Opublikowano (edytowane)

Już myślałem że to LadyPank :hihot:

 

W tej chwili słucham Sadao Watanabe ale polecę coś innego, otóż Chihiro Yamanaka, fajny lekki jazz i miła niespodzianka na każdej płycie (zawsze śmiechu kupa jak wtrąca coś klasycznego ale w jazzowym wydaniu). Ostatnia jak do tej pory płyta Rosa jest bardzo fajna i warta przesłuchania :szatanek:

Edytowane przez MJ
jedna literka wiele zmienia :P
Opublikowano
Dnia 27.10.2020 o 20:56, xXMateoXx320 napisał:

:clap: fajna nuta

 

hop

 

...takie to ostatnio w kręgu moich zainteresowań, najważniejsze żeby zejście oscylowało w granicach 20Hz - 35Hz, kobitce wybrałem nauszniki to teraz muszę je wygrzewać :szatanek:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim, mam zestaw komputerowy, który złożyłem około 5 lat temu. Do tej pory dobrze mi służył z drobnymi wyjątkami, ale ostatnio zaczął odstawać przy nowszych grach i podczas pracy w Unreal Engine i Unity. Czas więc na modernizację sprzętu, ale nie jestem pewien, co najlepiej wymienić, aby uzyskać najlepszy stosunek jakości do ceny. Nie znam się na sprzęcie, dlatego przychodzę do was z prośbą o pomoc. Budżet ok. 3000 zł, wolałbym się zamknąć w tych 3000 zł ale jakby była znaczna różnica w wydajności, a wyjdzie lekko ponad budżet to mimo wszystko wezmę. Poniżej przedstawiam mój obecny zestaw: Procesor: AMD Ryzen 5 3600 AM4 RAM: 16 GB Patriot Viper DDR4 3200 MHz (2x8 GB) + dodatkowe 32 GB IRDM PRO DDR4 3600 MHz (32 GB) Płyta główna: ASRock Fatal1ty B450 GAMING K4 Karta graficzna: Gigabyte Radeon RX 5600 XT Windforce OC 6G Dyski: Kingston SSD M.2 NVMe 500 GB (SA2000M8/500G) Crucial SSD BX500 1 TB SATA3 Zasilacz: Seasonic S12III 500W Bronze Obudowa: SilentiumPC Signum SG1 Główny Monitor: Lenovo Legion Y27F-30 (27", 240 Hz, FHD) Do czego używam komputera? Głównie do gier (najnowsze tytuły AAA, np. Cyberpunk 2077, Baldur’s Gate 3, CoD BO6, PoE2). Tworzenie gier w Unity i Unreal Engine – tu zaczyna brakować wydajności, szczególnie przy większych projektach. Okazjonalnie: programowanie, obróbka grafiki, edycja wideo. Moje cele: Płynność w grach na wysokich ustawieniach z 200+ FPS w grach e-sportowych i przyzwoitym FPS w AAA. Poprawa wydajności w Unreal Engine/Unity, szczególnie przy renderowaniu i pracy z większymi projektami. Modernizacja w granicach rozsądku – nie chcę wymieniać wszystkiego na raz, głównie myślałem nad kartą graficzną, procesorem i płytą główną.
    • @ju-rek Bo Ty chyba ogarniasz. Patrz:     Porównałem to z @Zachy prockiem, u mnie najwyższe napięcie jest niższe niż jego najniższe, to może być powodem, że u mnie Curva kończy się na - 17? W sensie, że on już sam z siebie ma tak niskie napięcia, że po prostu ciężko tu jeszcze cokolwiek zdjąć? 
    • Jeśli chodzi o "co mam obecnie" to:   LG G7 (x2) Huawei Nova 3 Honor View 10 Sony XA2 Motorola G5S Plus (x2) Samsung S6 Edge Samsung S9 (x2) Huawei Mate 20 Pro Samsung Note 10   Muszę się zmobilizować któregoś dnia i powystawiać niektóre w końcu.
    • Dlatego cały czas twierdzę, że coś jest nie tak, bo nawet premierowe wersje tych kart, wypadają dużo lepiej w testach, niż ta kolegi po zmianie pasty na ptm. Zobaczymy jak będzie po kolejnej zmianie. Do autora tematu, jak masz jakąkolwiek pastę pod ręką to zmień dla zasady, powinno być dużo lepiej, ptm połóż na końcu jak już zakupisz.   Pobierz Quake 2 RTX Demo na Steam (najlepszy tester chłodeń na szybko) i daj znać jakie dokładnie tam są temperatury.
    • Projekt jako ciekawostka może i fajny, ale bezsensowny w praktyce. 66 stopni na rdzeniu (hot spot pewnie dodatkowe +7 - 10 stopni) przy poborze ledwo 190 watów na filmie. AIO w formacie jak na filmie (czyli radiator i pompy w obrębie obudowy GPU zawsze będzie gorsze niż powietrze w tym samym rozmiarze. Chłodzenie wodne ma sens tylko jak jest osobny duży radiator który może oddać więcej ciepła niż chłodzenie powietrzem.   Jak ktoś chce maksimum wydajności w minimum przestrzeni to lepiej zrobić jak na filmie:     70 stopni GPU przy ponad 400 watach na GPU i 250 watach na CPU.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...